Komunikaty PR

Rockwell Automation wprowadza nowe, w pełni konfigurowalne monitory przemysłowe

2022-05-13  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.52 MB )

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową oraz transformacją cyfrową, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej linii monitorów przemysłowych, które pomogą konstruktorom maszyn zróżnicować ich maszyny oraz spełnić wymagania szerokiej gamy zastosowań.

Nowe monitory przemysłowe Allen-Bradley® ASEM 6300M, które stanowią część rodziny produktowej znanej wcześniej pod nazwą VersaView® 6300, dostępne są w kilku wariantach konstrukcyjnych. Warianty te dają znaczną wolność konstruktorom maszyn pod względem dostosowania monitorów do indywidualnych potrzeb na podstawie czynników takich jak koszty, wydajność, wygląd i styl.

Kluczowe warianty konstrukcyjne obejmują:

  • Modele ze stali nierdzewnej, w tym wersje ze stopniem ochrony IP66K oraz IP69K, sprostają potrzebom użytkowników, którzy wymagają wodoodporności.
  • Dostępne są również inne modele, które spełnią różnorodne potrzeby — od ekonomicznych wariantów wykonanych z aluminium po eleganckie, wysokiej klasy monitory z bezramkowym wyświetlaczem.
  • Wyświetlacze jedno i wielodotykowe umożliwiają konstruktorom maszyn dopasowanie monitorów do wybranego oprogramowania lub wymagań eksploatacyjnych danego użytkownika.
  • Rozmiary monitorów mieszczą się w zakresie od 8,4 do 24 cali oraz są dostępne w opcjach standardowych i szeroko ekranowych.
  • Opcja zdalna, która niebawem będzie dostępna, pozwala na umieszczenie monitora w odległości do 100 m od komputera PC, co sprawdzi się w zastosowaniach na długich liniach produkcyjnych.

„Monitory ASEM 6300 pozwolą konstruktorom maszyn wyróżnić ich ofertę na tle konkurencji zarówno w zakresie wydajności, jak i wyglądu”, mówi Lindsay Raspanti, menedżerka ds. produktu w Rockwell Automation. „Monitory te można dostosować do szerokiego zakresu różnorodnych zastosowań. Z połączenia wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości z nowoczesnym wyglądem powstały monitory, które wzbogacą nawet najbardziej wydajne inteligentne maszyny”.

Jakie funkcje i możliwości oferują?

  • Wszystkie monitory ASEM 6300M są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby prezentować kluczowe informacje dotyczące produkcji w sposób czytelny i wyraźny.
  • Monitory mogą wyświetlać do czterech kafelków z informacjami na pojedynczym ekranie, co umożliwia operatorom nie tylko zapoznanie się z danymi o wydajności czy instrukcjami  roboczymi, ale także pozwala oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości i obrazy z kamer w czasie rzeczywistym.
  • Monitory przemysłowe ASEM 6300M w połączeniu z przemysłowymi komputerami PC Allen-Bradley ASEM 6300B pozwalają konstruktorom maszyn zaoszczędzić cenny czas. Te dwa produkty bezproblemowo łączą się i integrują, redukując tym samym czas potrzebny inżynierom na skonfigurowanie monitorów do pracy z komputerami PC.
  • Monitory mają również standaryzowane wycięcie umożliwiające łatwą wymianę. Bez względu na to, czy konstruktor maszyn wybierze monitor standardowy czy szerokoekranowy, będzie mógł zmodernizować go do przyszłych wersji bez potrzeby zmiany konstrukcji maszyny.
  • Podczas opracowywania monitorów przemysłowych ASEM 6300M wykorzystano doświadczenie i technologię firmy ASEM — czołowego dostawcy cyfrowych technologii automatyzacji — którą firma Rockwell Automation przejęła w 2020 r.

 

O firmie Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Transport

Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.