Komunikaty PR

Rockwell Automation wprowadza nowe, w pełni konfigurowalne monitory przemysłowe

2022-05-13  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.52 MB )

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową oraz transformacją cyfrową, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej linii monitorów przemysłowych, które pomogą konstruktorom maszyn zróżnicować ich maszyny oraz spełnić wymagania szerokiej gamy zastosowań.

Nowe monitory przemysłowe Allen-Bradley® ASEM 6300M, które stanowią część rodziny produktowej znanej wcześniej pod nazwą VersaView® 6300, dostępne są w kilku wariantach konstrukcyjnych. Warianty te dają znaczną wolność konstruktorom maszyn pod względem dostosowania monitorów do indywidualnych potrzeb na podstawie czynników takich jak koszty, wydajność, wygląd i styl.

Kluczowe warianty konstrukcyjne obejmują:

  • Modele ze stali nierdzewnej, w tym wersje ze stopniem ochrony IP66K oraz IP69K, sprostają potrzebom użytkowników, którzy wymagają wodoodporności.
  • Dostępne są również inne modele, które spełnią różnorodne potrzeby — od ekonomicznych wariantów wykonanych z aluminium po eleganckie, wysokiej klasy monitory z bezramkowym wyświetlaczem.
  • Wyświetlacze jedno i wielodotykowe umożliwiają konstruktorom maszyn dopasowanie monitorów do wybranego oprogramowania lub wymagań eksploatacyjnych danego użytkownika.
  • Rozmiary monitorów mieszczą się w zakresie od 8,4 do 24 cali oraz są dostępne w opcjach standardowych i szeroko ekranowych.
  • Opcja zdalna, która niebawem będzie dostępna, pozwala na umieszczenie monitora w odległości do 100 m od komputera PC, co sprawdzi się w zastosowaniach na długich liniach produkcyjnych.

„Monitory ASEM 6300 pozwolą konstruktorom maszyn wyróżnić ich ofertę na tle konkurencji zarówno w zakresie wydajności, jak i wyglądu”, mówi Lindsay Raspanti, menedżerka ds. produktu w Rockwell Automation. „Monitory te można dostosować do szerokiego zakresu różnorodnych zastosowań. Z połączenia wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości z nowoczesnym wyglądem powstały monitory, które wzbogacą nawet najbardziej wydajne inteligentne maszyny”.

Jakie funkcje i możliwości oferują?

  • Wszystkie monitory ASEM 6300M są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby prezentować kluczowe informacje dotyczące produkcji w sposób czytelny i wyraźny.
  • Monitory mogą wyświetlać do czterech kafelków z informacjami na pojedynczym ekranie, co umożliwia operatorom nie tylko zapoznanie się z danymi o wydajności czy instrukcjami  roboczymi, ale także pozwala oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości i obrazy z kamer w czasie rzeczywistym.
  • Monitory przemysłowe ASEM 6300M w połączeniu z przemysłowymi komputerami PC Allen-Bradley ASEM 6300B pozwalają konstruktorom maszyn zaoszczędzić cenny czas. Te dwa produkty bezproblemowo łączą się i integrują, redukując tym samym czas potrzebny inżynierom na skonfigurowanie monitorów do pracy z komputerami PC.
  • Monitory mają również standaryzowane wycięcie umożliwiające łatwą wymianę. Bez względu na to, czy konstruktor maszyn wybierze monitor standardowy czy szerokoekranowy, będzie mógł zmodernizować go do przyszłych wersji bez potrzeby zmiany konstrukcji maszyny.
  • Podczas opracowywania monitorów przemysłowych ASEM 6300M wykorzystano doświadczenie i technologię firmy ASEM — czołowego dostawcy cyfrowych technologii automatyzacji — którą firma Rockwell Automation przejęła w 2020 r.

 

O firmie Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak zbudować ekosystem bezpiecznego miasta? Biuro prasowe
2022-05-24 | 13:56

Jak zbudować ekosystem bezpiecznego miasta?

Kluczowym zadaniem organów bezpieczeństwa publicznego, ścigania czy służb ratowniczych jest ochrona mieszkańców miast. W związku z tym konieczne jest wdrażanie technologii
IT i technologie PowerWalker VFI 15000 ICT IoT 3/3 BX - UPS o ogromnej mocy przeznaczony do współ
2022-05-24 | 13:30

PowerWalker VFI 15000 ICT IoT 3/3 BX - UPS o ogromnej mocy przeznaczony do współ

PowerWalker VFI 15000 ICT IoT 3/3 BX to profesjonalny zasilacz UPS, który został stworzony z myślą o ochronie krytycznych elementów infrastruktury. Wyróżnia go nie tylko
IT i technologie Zalety cyfrowego parkingu – elastyczność, współdzielenie i zielone trendy
2022-05-24 | 12:30

Zalety cyfrowego parkingu – elastyczność, współdzielenie i zielone trendy

Właściciel małego obiektu parkingowego może odnosić mylne wrażenie, że cyfryzacja parkingu nie jest dla niego. Taka opinia bardzo często wynika z przekonania, że digitalizacja niesie za

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

IX Kongres Polska Chemia

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Warszawa dołącza do prestiżowego grona. Miasto wyrasta na jednego ze start-upowych liderów

Stolica Polski z każdym rokiem umacnia swoją pozycję jako ważny i prężnie rozwijający się hub dla start-upów. Na potencjał tutejszego rynku wpływają m.in. wykształcona kadra techniczna, coraz większe zainteresowanie ze strony międzynarodowych funduszy i rozwinięty ekosystem wspierania innowacji. Warszawa dołączyła właśnie do prestiżowego grona miast, które mają własną edycję przewodnika „Startup Guide”. Ma on ułatwić początkującym przedsiębiorcom, również z zagranicy, start na tutejszym rynku. – To niesamowite, że ktoś w Bostonie będzie mógł wziąć go do ręki i pomyśleć: „może warto byłoby zacząć robić coś ciekawego w Europie, właśnie w Warszawie” – mówi Aureliusz Górski, dyrektor wykonawczy Fundacji Venture Café Warsaw, współinicjator przewodnika

Prawo

Dzieci z Ukrainy są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. W ewakuowaniu ich do bezpiecznych miejsc pomagają amerykańskie fundacje

Wojna w Ukrainie stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia 7,5 mln dzieci. Według oficjalnych danych z początku maja od początku eskalacji konfliktu zginęło ich ponad 230, a kilkaset zostało rannych, ale UNICEF podkreśla, że w rzeczywistości te liczby mogą być dużo wyższe. W tej chwili tylko w samej Ukrainie 3 mln dzieci potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej. Szacuje się też, że ok. 60 proc. z nich musiało opuścić swoje domy, a chaos związany z przemieszczaniem się ludności na dużą skalę wykorzystują handlarze ludźmi. – Wkraczają do sierocińców, korzystając na chaosie i braku nadzoru. Kiedy uda im się zdobyć paszporty dla tych dzieci, tracimy je na zawsze – mówi James Zumwalt z grupy Aerial Recovery.

Konsument

TikTok ogłasza współpracę z partnerami pozarządowymi. Chce promować różnorodność i bezpieczeństwo cyfrowe twórców

Użytkownicy platform cyfrowych są coraz bardziej świadomi i coraz większą wagę przywiązuje się w nich do budowania kultury różnorodności i inkluzywności. Chodzi o różnego typu inicjatywy, które z jednej strony będą właściwie i szeroko eksponować grupy społeczne dotychczas słabo reprezentowane, z drugiej – o zwalczanie mowy nienawiści i edukowanie.  – Takie działania to od lat priorytet TikToka – podkreślają przedstawiciele serwisu, którego liczba użytkowników dynamicznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Platforma tylko w IV kwartale ubiegłego roku usunęła ponad 85 mln filmów z obraźliwymi treściami, w tym 90 proc., zanim jeszcze ktokolwiek zdążył je wyświetlić. 

 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.