Rohlig SUUS Logistics stawia na ekspansję zagraniczną i powiększa zarząd
Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny, powołał nowego członka zarządu, Artura Malarskiego, który będzie odpowiadał za rozwój spółek zagranicznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Firma posiada swoje oddziały poza Polską w Czechach, Rumunii, Słowenii, na Węgrzech oraz na Słowacji. Wzmocnienie zarządu ma pomóc w osiągnięciu strategicznego celu rozwoju SUUSa w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w planowanych przez firmę akwizycjach.
Artur Malarski jest związany z Rohlig SUUS Logistics od 12 lat. Swoją karierę w firmie rozpoczął na stanowisku Dyrektora Oddziału w Łodzi, a przez ostatnie 5 lat odpowiadał za rozwój logistyki kontraktowej. W tym czasie firma otworzyła 10 magazynów logistycznych, w tym pierwszy zagraniczny – w czeskim Brnie, zwiększając swoją powierzchnię magazynową ze 190 tys. m2 do ponad 330 tys. m2.
– Jednym z naszych strategicznych celów biznesowych jest rozwój firmy na rynkach zagranicznych, w tym również poprzez przejęcia. Aby zapewnić większy wzrost organiczny i wesprzeć planowane przez nas na tych rynkach akwizycje, do zarządu dołącza Artur Malarski, który będzie dbał o ten obszar naszej działalności. Artur już do tej pory miał wpływ na ekspansję firmy w regionie CEE, m.in. biorąc udział w procesie otwarcia naszego pierwszego zagranicznego magazynu w Brnie – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig SUUS Logistics. Stawiamy na Europę Środkowo-Wschodnią. Wielu naszych klientów traktuje ten region jako jeden obszar biznesowy – nie tylko jako wspólny rynek, ale również pomost między Zachodem Europy a Azją, czy między południem a krajami skandynawskimi. Jako największy polski operator logistyczny mamy doświadczenie na rodzimym rynku i chcemy je przełożyć na ekspansję w regionie CEE, aby i tam stać się liderem – dodaje.
– Chcemy być kluczowym graczem w regionie i partnerem pierwszego wyboru dla klientów poszukujących kompleksowej obsługi logistycznej, zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i przy obsłudze globalnych łańcuchów dostaw. Cieszę się z nowej misji. Moim zadaniem będzie zapewnienie synergii pomiędzy poszczególnymi rynkami – kompetencyjnej, ale też organizacyjnej. Dzięki rozwojowi współpracy i wymiany wiedzy będziemy mogli zapewnić jeszcze lepsze wsparcie wymiany handlowej w ramach CEE i – co jeszcze istotniejsze – lepsze możliwości ekspansji zagranicznej spółkom polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim, słowackim czy słoweńskim – mówi Artur Malarski, nowy członek zarządu.
Rohlig SUUS Logistics rozpoczął rozwój na nowych rynkach CEE w 2018 roku, otwierając trzy placówki w Czechach (m.in. w Pradze i Ostrawie) oraz jedną na Węgrzech (w Budapeszcie), a rok później oddział portowy w Słowenii, w mieście Koper, gdzie firma specjalizuje się w m.in. transporcie morskim LCL. Najnowsze inwestycje SUUSa znajdują się na Słowacji (w Bratysławie), w Rumunii (w Bukareszcie) oraz, wspominana wcześniej, w czeskim Brnie, w którym firma posiada własny magazyn. W planach rozwoju zagranicznego firmy są m.in. otwarcia kolejnych magazynów, rozwój logistyki kontraktowej, krajowych sieci drobnicowych w transporcie drogowym połączonych w jeden system dystrybucji środkowoeuropejskiej, dostaw na tzw. ostatniej mili. Istotnym elementem przyszłego rozwoju będą też przewozy kolejowe oraz drobnicowy transport morski, a także rozwój usług doradczych, projektowania łańcuchów dostaw i zarządzania nimi w ramach Logistics Solution Design.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.