Komunikaty PR

Rola i dostępność części do maszyn w trakcie sezonu – czy jesteś gotowy?

2021-05-10  |  11:07
Biuro prasowe
  • Prowadzenie skutecznej i rentownej działalności rolniczej jest uzależnione od kilku czynników, nie zawsze zależnych od rolnika;
  • Jednym z aspektów, o których trzeba pamiętać, szczególnie w okresie rozpoczętego właśnie sezonu, jest zabezpieczenie płynności pracy maszyn;
  • Jest to możliwe dzięki wyborze partnera, gwarantującego dostawę w odpowiednio krótkim czasie.

Codzienna praca rolnika charakteryzuje się sporą dynamiką, często również potrzebą podejmowania natychmiastowych i trafnych decyzji. Specyfika pracy uzależniona jest oczywiście od rodzaju prowadzonej działalności, aczkolwiek wszystkie jej typy łączy jeden wspólny mianownik – wymagają dostępu do sprawnych maszyn w trybie 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Dostępność części – stan na dziś

Pandemia koronawirusa wpłynęła na większość branży – u jednych powodując olbrzymie spadki w obrotach, a w przypadku innych powodując duże wyzwania logistyczne. Branża rolnicza w nowej rzeczywistości okazała się szczególnie ważna, ponieważ jest ściśle związana z produkcją żywności, która nie może zostać zatrzymana.

– W początkowym etapie rozprzestrzenia się wirusa COVID-19 wielu dostawców czasowo zawiesiło swoją działalność. Byli to m.in. producenci z Chin, Indii czy Włoch. Na szczęście nie trwało to długo i wrócili na rynek. W momencie zamknięcia fabryk nie doszło u nas do wielkiego ,,tąpnięcia’’, ponieważ nasze magazyny był w pełni zatowarowane. Obecna sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna, dlatego wciąż mogą się pojawiać tymczasowe ograniczenia transportu lotniczego czy dostaw zagranicznych. W związku z tym cały czas staramy się skutecznie zarządzać dostępnością towarów w magazynach Kramp. Naszym priorytetem jest, by te potencjalne zakłócenia nie wpłynęły na realizację zamówień naszych klientów. Teraz dostępność jest dla nich kluczowa. My ją zapewniamy – mówi Marek Rybacki, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny Kramp Polska.

Sprawdzony dostawca części – dlaczego to tak ważne?

Utrzymanie ciągłości pracy możliwe jest głownie dzięki wyborowi rzetelnego partnera, który zagwarantuje nie tylko dostęp do części przed rozpoczęciem sezonu, lecz także w jego trakcie.

– Płynność pracy rolników ma bezpośredni wpływ na to, jak rozwija się biznes, czy jest rentowny, czy przynosi spodziewane profity. W wielu przypadkach jakiekolwiek przestoje oznaczają spore straty, dlatego też kluczem jest zachowanie płynności działalności. W rolnictwie czas jest na wagę złota, dlatego wszelkie ruchy trzeba planować z wyprzedzeniem i starać się przewidywać ewentualne sytuacje kryzysowe – mówi Mariusz Zieliński, kierownik wsparcia technicznego klienta w John Deere Polska.

Kluczem do utrzymania ciągłości pracy jest m. in. zaopatrzenie się przed sezonem w części ulegające częstszej eksploatacji. Utrzymanie płynności działalności oznacza w praktyce: brak kosztownych przestojów szczególnie w newralgicznym okresie żniw, brak potrzeby szukania zastępstwa / podwykonawców na okres wykonania danej pracy.

– Brak dostępności części, niedopasowanie części, co skutkuje kolejnymi opóźnieniami to tylko wybrane z przykrych konsekwencji, jakie mogą na nas czekać w przypadku złych wyborów dostawców części do naszych maszyn – uzupełnia Marek Rybacki.

Sezon za pasem – jesteś gotowy?

Wiosna to dobry moment, by w rozpoczynający się sezon wkroczyć przygotowanym lepiej niż wcześniej. Dlatego też John Deere oraz Kramp ogłosili strategiczną współpracę, która ma na celu ułatwić dostęp do 350 000 części. Odbyło się to jeszcze przed sezonem, dzięki czemu już teraz można się zaopatrzyć na nowy sezon.

– Dzięki użyciu portalu ExtraParts klienci będą mogli sprawnie zaopatrzyć się nie tylko w części przeznaczonych dla maszyn rolniczych John Deere, ale też innych marek m.in. marki Kramp, charakteryzującej się wysoką jakością towarów z zakresu produkcji roślinnej, zwierzęcej, leśnej i ogrodniczej a także wyposażenia warsztatów. Tym samym zyskają oni możliwość rozwiązania kilku problemów przy jednej wizycie w punkcie. W ofercie John Deere i Kramp znajdują się części Case, New Holland, Claas, Holland, Deutz, najważniejsze marki pras, innych maszyn czy urządzeń – dodaje Mariusz Zieliński.

Partnerstwo John Deere i Kramp to z punktu widzenia klienta, czyli odbiorcy części, oznacza nie tylko natychmiastowy dostęp do części u lokalnego dealera, ale również wsparcie w postaci doradztwa, fachowej pomocy.

– Równie istotna jest możliwość wyboru spośród oryginalnych części, Reman, czyli części i podzespołów, które wykorzystują części oryginalne i są odbudowywane tak jak w specyfikacji dla nowych oraz części alternatywnych, czyli części Vapormatic produkowane przez alternatywne fabryki, ale autoryzowane i dopasowane np. do starszych maszyn John Deere. Zwróciłbym również uwagę na gwarancję dostępności części do maszyn nawet 15 lat po zakończeniu produkcji oraz w przypadku wielu starszych modeli – kończy Mariusz Zieliński.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Efektywna współpraca marki Diamant z plantatorami Biuro prasowe
2024-05-13 | 01:00

Efektywna współpraca marki Diamant z plantatorami

Doskonałej jakości cukier Diamant powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To nie tylko zasługa producenta, czyli firmy Pfeifer & Langen Polska, i jego szczególnej
Rolnictwo Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?
2024-03-28 | 12:00

Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?

Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania
Rolnictwo DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju
2024-02-19 | 10:00

DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju

Kondycja zdrowotna społeczeństw oraz stan planety stanowią nierozerwalny związek – kierując się takim podejściem, firma w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrealizowała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.