30 lecie PZHBiPM totalną klapą!
Tego typu wydarzenia, a zwłaszcza tak okrągłe rocznice przyzwyczaiły nas do tego, że przyciągają rzeszę hodowców, ale też samorządowców z całego województwa, a także przedstawicieli inny związków z całego kraju, przedstawicieli organizacji rolniczych. Tym razem tak nie było. Zabrakło wojewody Bohdana Paszkowskiego, marszałka województwa Artura Kościckiego , a także starostów z okolicznych powiatów..Nieobecni byli również przedstawicieli ARMIR, KOWR
Odkąd na początku 2023 roku doszło do sporu między legalnie wybranym prezesem w 2022 roku Stanisławem Żochowskim a Tomaszem Cieślikiem i Karolem Faszczewskim, którzy przypisali sobie zarządzanie związkiem, uznając, że odwołali legalnie wybranego prezesa to w związku zapanował chaos, który nie tylko ma wpływ na kwestie organizacyjne, ale również na atmosferę, która bardziej odpycha niż przyciąga. Na wydarzeniu bawiła się garstka ludzi.
Właśnie dlatego można mówić o klapie obchodów 30 lecia PZHBiPM, które bardziej niż oficjalne obchody, przypominały prywatną imprezę organizatorów. Czy można zrobić 30-lecie i zapomnieć o tych, którzy przez 30 lat związek budowali? Odpowiedź wydaje się oczywista.
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.