30 lecie PZHBiPM totalną klapą!
Tego typu wydarzenia, a zwłaszcza tak okrągłe rocznice przyzwyczaiły nas do tego, że przyciągają rzeszę hodowców, ale też samorządowców z całego województwa, a także przedstawicieli inny związków z całego kraju, przedstawicieli organizacji rolniczych. Tym razem tak nie było. Zabrakło wojewody Bohdana Paszkowskiego, marszałka województwa Artura Kościckiego , a także starostów z okolicznych powiatów..Nieobecni byli również przedstawicieli ARMIR, KOWR
Odkąd na początku 2023 roku doszło do sporu między legalnie wybranym prezesem w 2022 roku Stanisławem Żochowskim a Tomaszem Cieślikiem i Karolem Faszczewskim, którzy przypisali sobie zarządzanie związkiem, uznając, że odwołali legalnie wybranego prezesa to w związku zapanował chaos, który nie tylko ma wpływ na kwestie organizacyjne, ale również na atmosferę, która bardziej odpycha niż przyciąga. Na wydarzeniu bawiła się garstka ludzi.
Właśnie dlatego można mówić o klapie obchodów 30 lecia PZHBiPM, które bardziej niż oficjalne obchody, przypominały prywatną imprezę organizatorów. Czy można zrobić 30-lecie i zapomnieć o tych, którzy przez 30 lat związek budowali? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.