Komunikaty PR

Agreena dołącza do „ASAP”

2023-01-19  |  14:30
Biuro prasowe

Do członków Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” dołączyła Agreena – firma, która opracowała pierwszy w Europie program certyfikacji węgla w glebie posiadający międzynarodową akredytację.

Rolnictwo jest odpowiedzialne za emisję gazów cieplarnianych, jednak dzięki wdrożeniu szeregu praktyk regeneratywnych, gleba może pochłaniać i magazynować dwutlenek węgla z atmosfery. Dla rolników to nie tylko szansa na nowe źródło przychodów, ale także większa odporność gospodarstwa na skutki zmian klimatu – praktyki regeneratywne pozwalają na poprawę retencji wody, wpływają na zwiększenie bioróżnorodności czy zmniejszają ryzyko wystąpienia erozji – to tylko niektóre z korzyści stosowania zasad zrównoważonego rolnictwa węglowego.

„Wszyscy rozumiemy, że konieczne jest wdrażanie rozwiązań ograniczających skutki zmian klimatu wynikających z działalności rolniczej. Poprzez podnoszenie jakości gleby i wspieranie bioróżnorodności, rolnicy zyskują szansę, by być wynagradzanymi za swój pozytywny wkład dla środowiska. Nasz program to prosty i przejrzysty sposób dla rolników na uzyskanie dodatkowego dochodu za to, co i tak już robią. AgreenaCarbon to jedna z pierwszych interaktywnych platform liczących sekwestrację węgla w gospodarstwie rolnym, posiadających międzynarodową akredytację. Nasza misja koncentruje się na rolnikach współpracujących z nami. Ważne, aby w miarę jak świat wdraża bardziej zrównoważone praktyki i kształtuje nowe rynki, rolnicy wciąż mogli decydować, co jest najlepsze dla ich gospodarstw i aby mieli dostęp do nowych źródeł dochodu” - mówi Simon Haldrup, CEO Agreena.

Odpowiednia zawartość węgla w glebie, szczególnie w formie organicznej, jest niezbędna do wzrostu i rozwoju roślin, a w konsekwencji do opłacalnej produkcji roślinnej. Intensywne zabiegi agrotechniczne mogą jednak doprowadzić do znaczącego zmniejszenia się ilości węgla, co prowadzi do istotnej degradacji gleb. Stąd podjęcie zabiegów, które przywrócą glebie możliwie wysoką zawartość tego makroelementu jest konieczne. Dzięki stosowaniu zasad zrównoważonego rolnictwa węglowego zyskuje zarówno środowisko jak i rolnicy. Wraz z poprawą jakości gleby rosną plony i zyski gospodarstwa.

„Już w grudniu 2021 roku Komisja Europejska przyjęła komunikat o zrównoważonym obiegu węgla i określiła zasady jego sekwestracji w ekosystemach. Obecnie toczą się prace nad wypracowaniem zachęt bezpośrednich dla zarządców gruntów, których celem będzie nagradzanie rolników za podejmowanie określonych praktyk w zakresie gospodarowania gruntami, które mają doprowadzić do zwiększenia sekwestracji CO”2 - mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.

Agreena działa obecnie na 14 rynkach europejskich, w tym w Polsce i oferuje certyfikaty węgla w glebie zweryfikowane przez stronę trzecią, które rolnicy mogą sprzedawać na dobrowolnym rynku węgla. Łączny areał gospodarstw, z którymi współpracuje, to ponad pół miliona hektarów. 

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW? Biuro prasowe
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.