Łatwiejsze korzystanie z systemu AutoTracTM w mieszanych flotach
Rolnicy i usługodawcy posiadający flotę składającą się z maszyn różnych producentów mogą teraz skorzystać z aktywacji AutoTracTM TIM (systemu zarządzania osprzętem) firmy John Deere na wyświetlaczach uniwersalnych 4. generacji. Oznacza to, że sprawdzony system naprowadzania AutoTracTM może być używany we wszystkich ciągnikach z systemem TIM certyfikowanym przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF). Dotychczas najbardziej znanymi rozwiązaniami w zakresie naprowadzania dla flot składających się z maszyn różnych producentów był system AutoTracTM Universal 300 oraz Reichhardt GREEN FIT. Nowy system AutoTracTM TIM stanowi w pełni zintegrowaną ofertę, uzupełniającą wcześniejsze rozwiązania. Jego główną zaletą jest brak konieczności doposażania ciągnika w dodatkowe podzespoły kierownicy czy sterownika.
To proste rozwiązanie dla rolników i usługodawców posiadających floty mieszane, którzy chcą korzystać z uniwersalnego systemu naprowadzania. Aby móc uruchomić system AutoTracTM TIM, potrzebny jest wyświetlacz uniwersalny 4. generacji certyfikowany przez AEF (4240 lub 4640) z aktywacją AutoTracTM oraz odbiornik StarFireTM 6000 lub 7000.
Coraz więcej producentów udostępnia w swoich ciągnikach interfejs AEF TIM. Za pomocą ISOBUS John Deere otwiera swój układ kierowniczy ciągników dla innych producentów z certyfikatem systemu naprowadzania AEF TIM. Szczegółowe informacje na temat maszyn zgodnych z systemem John Deere AutoTracTM TIM można znaleźć w bazie danych AEF.
Natychmiast po uruchomieniu AutoTracTM TIM system zyskuje następujące dodatkowe możliwości: jeśli maszyna (dowolnej marki) posiada modem JDLinkTM, można bezprzewodowo i bezpłatnie wymieniać dane z John Deere Operations CenterTM. Można konfigurować, planować, monitorować i analizować przepływy pracy w jednym portalu online. Klienci mogą ponadto korzystać z technologii rolnictwa precyzyjnego, takich jak tworzenie map zabiegów agrotechnicznych. Można je następnie wysłać bezpośrednio do ciągników znajdujących się na polu za pomocą funkcji John Deere AutoSetup.
Poprzez aktywację AutoTracTM TIM John Deere otwiera się na innych producentów i pokazuje, że nadal ma to ogromne znaczenie. W ten sposób firma umożliwia klientom – w szczególności tym posiadającym floty mieszane – łatwe korzystanie z rozwiązań John Deere dla rolnictwa.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.