Komunikaty PR

C.Hartwig Gdynia przewiezie zboże użytkowników giełdy rolnej Commoditrader

2020-06-24  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.47 MB )

Commoditrader, dostępna w Polsce od czerwca duńska cyfrowa giełda handlu zbożem, nawiązała współpracę z firmą spedycyjną C.Hartwig Gdynia S.A. Platforma Commoditrader, czyli “allegro dla zboża”, skupia ponad 2000 producentów rolnych z całej Europy oferując im między innymi dostęp do usług transportowych jako dodatek do handlu produktami rolnymi online. 

Jedną z kluczowych funkcjonalności platformy jest możliwość zakupu bądź sprzedaży towaru łącznie z transportem – Commoditrader umożliwia kontakt z niezależnym dostawcą logistycznym. W przypadku polskiej wersji platformy jest to firma C.Hartwig Gdynia S.A.

  • Naszym założeniem było stworzenie rynku dostępnego dla wszystkich, dlatego użytkownicy mogą porównywać ceny produktów łącznie z ich transportem – komentuje Ida Boesen, współzałożycielka Commoditrader. - Często to właśnie od ceny transportu zależy czy transakcja się powiedzie. Commoditrader pokazuje cenę końcową, co to jest znacznym ułatwieniem dla użytkowników. Dzięki temu nie muszą wykonywać kilku telefonów czy pisać kilkunastu maili przy każdej transakcji – mogą sprawdzić cenę wszystkich ofert w tym samym czasie w jednym miejscu. Jest to nowość na rynku oraz ogromna przewaga pod względem przejrzystości oraz dostępu. Takie działania wymagają wiarygodnej firmy transportowej, która na czas pojawi się u naszych klientów. Uważamy C.Hartwig Gdynia za godnego zaufania partnera i nie możemy się doczekać, aby wspólnie wspierać polskich rolników.

C.Hartiwg Gdynia, partner logistyczny Commoditrader w Polsce, to jeden z największych spedytorów na polskim rynku. Spedycja towarów masowych, w tym towarów suchych, między innymi zbóż, to jedna z pierwszych usług, jakie swoim klientom oferowała firma C.Hartwig Gdynia. Dzięki współpracy z firmą z Gdyni, użytkownicy platformy Commoditrader mają szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców - także zagranicą. Spedytor przewiezie ich towary nie tylko po Polsce, ale także po całej Europie i świecie. Producenci rolni, handlujący za pomocą Commoditrader, mogą korzystać także z własnego transportu.

  • Mamy doświadczenie i wiedzę, które oferujemy na polskim rynku agro - mówi Marek Kearney, Dyrektor ds. Projektów Logistycznych C.Hartwig Gdynia. - Jako jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, chcemy wspierać naszych klientów w możliwie najlepszy sposób. Współpraca z Commoditrader jest spotkaniem wyspecjalizowanych podmiotów branży. Myślę, że jako firma stosująca innowacje podejście do realizowanych projektów, znajdziemy wspólny język z duńskim partnerem Jeśli chodzi o logistykę, to jesteśmy gotowi, aby wspierać zarówno handel krajowy, jak i zagraniczny.

Commoditrader to nowoczesna platforma do cyfrowego handlu produktami rolnymi, za pomocą której użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaż oraz licytować dostępne oferty. Podstawowa, darmowa wersja platformy to także wachlarz innych funkcji: zarządzanie transportem towarów, rekomendacje, możliwość ubezpieczenia transakcji, samoobsługowe centrum wsparcia. Wersja płatna to dodatkowo dostęp do informacji cenowych i rynkowych, dostęp do pełnej bazy użytkowników, ceny kontraktów futures, indywidualne wdrożenie do programu. Opcja PRO umożliwia badanie jakości zboża dwa razy do roku. 

W pierwszym roku działalności Commoditrader, duńscy producenci rolni uzyskali ceny o 6-12% lepsze, niż poprzez tradycyjną formę handlu. Użytkownicy za pomocą kilku kliknięć mogą sprawdzić ceny nie tylko w Polsce, ale również w Danii i Rumunii

O C.Hartwig Gdynia

C.Hartwig Gdynia to wiodący polski spedytor działający na rynku krajowym i międzynarodowym, posiadający 11 oddziałów w Polsce i 3 oddziały zagraniczne (Hamburg, Nowy Jork, Felixstowe). Swoim klientom i kontrahentom oferuje kompleksowe rozwiązania w spedycji morskiej, lotniczej, multimodalnej, transportu drogowego oraz linii drobnicowych.

O Commoditrader

Commoditrader to europejska platforma handlowa dla rolników oraz międzynarodowych firm handlowych, założona w Danii w 2018 r. Dzięki Commoditrader użytkownicy mogą porównywać ceny produktów rolnych z całej Polski i z zagranicy za pomocą kilku kliknięć oraz dokonywać transakcji bezpośrednio na platformie. Producenci rolni w jednym miejscu znajdą oferty zarówno sprzedających, jak i kupujących zboże. Podstawową funkcjonalnością platformy jest giełda, czyli miejsce, gdzie użytkownicy mogą tworzyć oferty kupna lub sprzedaży.

Platforma dostępna jest w Danii, Rumunii i w Polsce, a wkrótce w kolejnych krajach w Europie. Liczba zarejestrowanych użytkowników wynosi ponad 2000 rolników i firm handlowych. Obrót zbożem za pośrednictwem Commoditrader wynosi 4,9 mln ton. Firma współpracuje z 5 firmami transportowymi, zatrudnia 17 pracowników. W 2019 r. otrzymała nagrodę New Nordic FinTech Award podczas Copenhagen Fintech Week, a rok wcześniej - nagrodę Agricultural Innovation 2018.

https://commoditrader.com/pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom? Biuro prasowe
2024-03-28 | 12:00

Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?

Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania
Rolnictwo DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju
2024-02-19 | 10:00

DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju

Kondycja zdrowotna społeczeństw oraz stan planety stanowią nierozerwalny związek – kierując się takim podejściem, firma w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrealizowała
Rolnictwo Zakończono audyt rolnictwa regeneratywnego gospodarstw współpracujących z Danone
2024-02-05 | 15:00

Zakończono audyt rolnictwa regeneratywnego gospodarstw współpracujących z Danone

W 100% gospodarstw dostarczających  mleko na potrzeby produkcji produktów mlecznych Danone w Polsce zrealizowano audyt poziomu wdrożenia praktyk rolnictwa regeneratywnego. Tym samym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.