Corteva Agriscience sponsorem wirtualnej gry Farming Simulator
Corteva Agriscience przedłuża na rok 2021 sponsoring gry wideo Farming Simulator® oraz rozgrywek ligi. Celem firmy jest dalsze zaangażowanie w inspirowanie następnego pokolenia rolników.
Corteva jest głównym sponsorem popularnej gry wideo Farming Simulator od 2019 roku. Stworzony przez GIANTS Software symulator rolniczy przyciągnął miliony wirtualnych farmerów z całego świata, chętnych do udziału w symulacji realnych aktywności rolniczych oraz ekonomiki zarządzania gospodarstwem.
W grze wykorzystane są produkty firmy Corteva Agriscience, w tym nasiona Pioneer® i środki ochrony roślin, co czyni rozgrywkę bardziej realną i wprowadza graczy w zaawansowane tajniki prowadzenia gospodarstwa, ponoszenia nakładów i stosowania różnych technik upraw i hodowli.
W sezonie 2020-2021 planowane są mistrzostwa ligi Farming Simulator rozgrywane w ramach 11 konkurencji, w tym sesje online i wydarzenia na żywo w całej Europie. Po raz pierwszy w zmaganiach ligi Corteva wystawi swój własny zespół – Burning-Gamers.de (BG Powered by Corteva Agriscience), który weźmie udział w turniejach pod nazwą Corteva Agriscience.
Dana Bolden, dyrektor ds. komunikacji w Corteva Agriscience, powiedziała: „Zarówno w rzeczywistości, jak i w grze, staramy się wzbudzić entuzjazm wśród młodego pokolenia rolników. Naszym zaangażowaniem w e-sport pragniemy dotrzeć do zawodników, którzy interesują się rolnictwem oraz do przyszłych farmerów, którzy uwielbiają gry komputerowe – Farming Simulator jest świetną platformą do interakcji z młodym pokoleniem”.
„Corteva koncentruje swoje wysiłki na efektywnym wykorzystaniu nauki, technologii i innowacji do skutecznego pobudzenia myślenia o przyszłości i stosowania zasad zrównoważonego rolnictwa. Dzięki Farming Simulator mamy nadzieję wykorzystać tę samą pasję i zaprezentować innowacje w rolnictwie" – dodała.
Przyjęta przez firmę Corteva strategia zrównoważonego rozwoju do roku 2030 obejmuje 14 celów do zrealizowania w ciągu najbliższych 10 lat w ramach czterech zasadniczych filarów: cele, na osiągnięciu których skorzystają rolnicy; cele, na osiągnięciu których skorzysta ziemia; cele na osiągnięciu których skorzystają społeczności – w tym zobowiązanie do wspierania młodzieży – oraz cele dotyczące działalności spółki.
Bolden dodała: „Współpraca w ramach Farming Simulator jest jedną z kilku konkretnych inicjatyw, podjętych przez Cortevę w celu zaangażowania młodych ludzi i urzeczywistnienia naszej wizji zrównoważonego rozwoju. Ta inicjatywa wzbogaca nasze życie tu i teraz oraz ma wpływ na przyszłość kolejnych pokoleń. Cieszymy się, że do reprezentowania Cortevy w lidze udało nam się pozyskać graczy z popularnej drużyny Burning-Gamers.de”.
Kapitan drużyny BG Powered by Corteva Agriscience Felix Hasenberger powiedział: „Miło nam, że mamy możliwość udziału w rywalizacji Farming Simulator League 2021 reprezentując barwy Corteva Agriscience. Jesteśmy dumni, że przypadł nam zaszczyt współuczestniczenia z firmą w rozbudzaniu entuzjazmu do działania wśród młodego pokolenia rolników. Do zobaczenia na turniejach!”
Finał sponsorowanej przez Cortevę ligi Farming Simulator 2019-2020 odbył się we wrześniu 2020 roku, a pierwszą nagrodę przyznano drużynie Trelleborg.
Więcej informacji o lidze oraz turnieje online można śledzić pod linkiem https://fsl.giants-software.com/.
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.