Komunikaty PR

Innowacyjne maszyny Cynkometu na targach Agro Show 2023

2023-09-30  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania cynkom ( 0.02 MB )

Aligator, Wodnik i Wapniak - to trzy nowości z 16 maszyn, które zaprezentował Cynkomet na Międzynarodowych Targach Rolniczych Agro Show 2023 w Bednarach. Producent promował tam też swoją nową linię produktów na indywidualne zamówienia. Na powierzchni 1000 m2 firma z Czarnej Białostockiej zaprezentowała w Bednarach swoje przyczepy i rozrzutniki – zarówno nowości, dostosowane do najnowszych potrzeb rolników, jak i te produkowane seryjnie od wielu lat.

Wszystkie w 100 proc. ocynkowane ogniowo, co wyróżnia maszyny Cynkometu na tle branżowej konkurencji.

- Na targach pokazaliśmy nasze najnowsze urządzenia, które choć miały już swoje premiery, to stanowią mocne świadectwo naszej innowacyjności – mówi Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo Rozwojowego

Technologii Rolnicznych Cynkometu, w którym powstały maszyny.

Zestaw Wodnik – to zabudowa do przyczepy belowej T-608/2,  zmieniająca ją uniwersalny transporter wody o pojemności 8000 litrów. Prezentowana w Bednarach wersja maszyny była wyposażona w motopompę o wydajności do 4.000 litrów na minutę, zestaw czterech rozkładanych poideł dla bydła oraz łyżkę rozlewczą do nawadniania pól i łąk.

- Maszyna może więc służyć, jako stacja pojenia bydła, jako nawadniacz upraw lub transporter wody. Zainstalowana pompa ssąco-tłocząca wyposażona w wąż ssawny o długości 7m umożliwia napełnianie wodą ze zbiorników gruntowych (staw, rzeka, jezioro). Pompa zapewnia także odpowiednie ciśnienie na wylocie łyżki rozlewczej zapewniając szeroki rozprysk wody przy nawadnianiu areałów – mówi Tadeusz Awłasewicz.

Kolejne prezentowane nowości to rozsiewacz wapna i nawozów RWN-8000 Wapniak do precyzyjnego nawożenia oraz jednoosiowy rozrzutnik o niskim pułapie załadunku NRN Aligator.

Na stoisku znalazły się także maszyny o ładowności 14-15t, takie jak rozrzutniki 1-osiowe Zeus i N-264/1 CS Line, przyczepa skorupowa rolnicza T-617/4 oraz budowlana ze skrzynia z Hardox-u T-617/6.

- Dla producentów zbóż zaoferowaliśmy przyczepy burtowe z wywrotem trójstronnym o pojemności 20 m3. Niestety zabrakło na stoisku Marchewki - specjalistycznej przyczepy do zbioru i transportu marchwi PW-22 z uchylnymi pokładami na skrzynio-palety, ponieważ przed targami została sprzedana na rynek ukraiński – dodaje dyrektor Awłasewicz.

Podczas targów firma promowała również swoją kolejną linię produktową - maszyn wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. W tym zakresie Cynkomet oferuje przede wszystkim drogowe naczepy i przyczepy do transportu specjalistycznego maszyn.

Najnowszym spośród tych produktów jest czteroosiowa naczepa niskopodwoziowa NNR-54 z dwoma tylnymi osiami samoskrętnymi i zagłębianymi pokładami – również tu rama naczepy jest w 100 proc. cynkowana ogniowo.

- Niewątpliwie targi w Benarach są ważnym wydarzeniem branżowym – ocenia dyrektor Awłasewicz. – Umożliwiają one firmom prezentację najciekawszych i najnowszych wyrobów, a odwiedzającym klientom – możliwość porównania sprzętu, oferowanego przez różnych producentów w jednym miejscu. Dla nas to też możliwość spotkania z naszymi partnerami biznesowymi i potencjalnymi klientami oraz okazja do wysłuchania ich opinii, uwag i sugestii.

Wymiernym efektem targów są liczne zamówienia na maszyny Cynkometu - zarówno ze strony kontrahentów krajowych, jak i zagranicznych, a także nowe kontakty biznesowe.  

- Należy podkreślić, że dla naszej branży obecna sytuacja rynkowa jest bardzo trudna – mówi Tomasz Awłasewicz. - Obecny zastój sprzedażowy boleśnie odczuwają wszyscy producenci maszyn rolniczych. Rynek zmniejszył się o około 30 proc., co ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. Niska cena zboża, brak finansowania zakupu maszyn powoduje, iż rolnicy wstrzymują się z zakupami. Wiele firm znacznie redukuje koszty, zwalniając mi.in. pracowników lub obniżając im pensje. My stawiamy na promocje, marketing i poszukiwanie nowych rynków eksportowych, aby przygotować się do sprzedaży w kolejnych latach.    

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W
Rolnictwo Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.