Komunikaty PR

Innowacyjne maszyny Cynkometu na targach Agro Show 2023

2023-09-30  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania cynkom ( 0.02 MB )

Aligator, Wodnik i Wapniak - to trzy nowości z 16 maszyn, które zaprezentował Cynkomet na Międzynarodowych Targach Rolniczych Agro Show 2023 w Bednarach. Producent promował tam też swoją nową linię produktów na indywidualne zamówienia. Na powierzchni 1000 m2 firma z Czarnej Białostockiej zaprezentowała w Bednarach swoje przyczepy i rozrzutniki – zarówno nowości, dostosowane do najnowszych potrzeb rolników, jak i te produkowane seryjnie od wielu lat.

Wszystkie w 100 proc. ocynkowane ogniowo, co wyróżnia maszyny Cynkometu na tle branżowej konkurencji.

- Na targach pokazaliśmy nasze najnowsze urządzenia, które choć miały już swoje premiery, to stanowią mocne świadectwo naszej innowacyjności – mówi Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo Rozwojowego

Technologii Rolnicznych Cynkometu, w którym powstały maszyny.

Zestaw Wodnik – to zabudowa do przyczepy belowej T-608/2,  zmieniająca ją uniwersalny transporter wody o pojemności 8000 litrów. Prezentowana w Bednarach wersja maszyny była wyposażona w motopompę o wydajności do 4.000 litrów na minutę, zestaw czterech rozkładanych poideł dla bydła oraz łyżkę rozlewczą do nawadniania pól i łąk.

- Maszyna może więc służyć, jako stacja pojenia bydła, jako nawadniacz upraw lub transporter wody. Zainstalowana pompa ssąco-tłocząca wyposażona w wąż ssawny o długości 7m umożliwia napełnianie wodą ze zbiorników gruntowych (staw, rzeka, jezioro). Pompa zapewnia także odpowiednie ciśnienie na wylocie łyżki rozlewczej zapewniając szeroki rozprysk wody przy nawadnianiu areałów – mówi Tadeusz Awłasewicz.

Kolejne prezentowane nowości to rozsiewacz wapna i nawozów RWN-8000 Wapniak do precyzyjnego nawożenia oraz jednoosiowy rozrzutnik o niskim pułapie załadunku NRN Aligator.

Na stoisku znalazły się także maszyny o ładowności 14-15t, takie jak rozrzutniki 1-osiowe Zeus i N-264/1 CS Line, przyczepa skorupowa rolnicza T-617/4 oraz budowlana ze skrzynia z Hardox-u T-617/6.

- Dla producentów zbóż zaoferowaliśmy przyczepy burtowe z wywrotem trójstronnym o pojemności 20 m3. Niestety zabrakło na stoisku Marchewki - specjalistycznej przyczepy do zbioru i transportu marchwi PW-22 z uchylnymi pokładami na skrzynio-palety, ponieważ przed targami została sprzedana na rynek ukraiński – dodaje dyrektor Awłasewicz.

Podczas targów firma promowała również swoją kolejną linię produktową - maszyn wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. W tym zakresie Cynkomet oferuje przede wszystkim drogowe naczepy i przyczepy do transportu specjalistycznego maszyn.

Najnowszym spośród tych produktów jest czteroosiowa naczepa niskopodwoziowa NNR-54 z dwoma tylnymi osiami samoskrętnymi i zagłębianymi pokładami – również tu rama naczepy jest w 100 proc. cynkowana ogniowo.

- Niewątpliwie targi w Benarach są ważnym wydarzeniem branżowym – ocenia dyrektor Awłasewicz. – Umożliwiają one firmom prezentację najciekawszych i najnowszych wyrobów, a odwiedzającym klientom – możliwość porównania sprzętu, oferowanego przez różnych producentów w jednym miejscu. Dla nas to też możliwość spotkania z naszymi partnerami biznesowymi i potencjalnymi klientami oraz okazja do wysłuchania ich opinii, uwag i sugestii.

Wymiernym efektem targów są liczne zamówienia na maszyny Cynkometu - zarówno ze strony kontrahentów krajowych, jak i zagranicznych, a także nowe kontakty biznesowe.  

- Należy podkreślić, że dla naszej branży obecna sytuacja rynkowa jest bardzo trudna – mówi Tomasz Awłasewicz. - Obecny zastój sprzedażowy boleśnie odczuwają wszyscy producenci maszyn rolniczych. Rynek zmniejszył się o około 30 proc., co ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. Niska cena zboża, brak finansowania zakupu maszyn powoduje, iż rolnicy wstrzymują się z zakupami. Wiele firm znacznie redukuje koszty, zwalniając mi.in. pracowników lub obniżając im pensje. My stawiamy na promocje, marketing i poszukiwanie nowych rynków eksportowych, aby przygotować się do sprzedaży w kolejnych latach.    

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.