Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania ogrodników do poszukiwania sposobów doskonalenia biznesów. Warto skorzystać z produktów z kategorii plomb i zamknięć dostosowanych do branży ogrodniczej.
Potwierdza się, że lata przestępne to okres nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Taki jest też bieżący rok, dlatego firmy z sektora ogrodniczego ostrożnie podchodzą do zarządzania działalnością i planowania wydatków. Inwestycje w narzędzia i akcesoria pomagają zwiększyć wydajność produkcji, ograniczyć ryzyko strat i zadbać o delikatne rośliny.
– Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w ogrodnictwie, takich jak plomby i zamknięcia, zapewnia integralność i bezpieczeństwo sadzonek i roślin w łańcuchu dostaw – od uprawy, przez przechowywanie, aż po transport. Wspierają też ich wzrost i chronią przed potencjalnymi zagrożeniami czy przypadkowymi uszkodzeniami – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Choć inwestycje w zabezpieczenia mogą wydawać się nieoczywiste w sektorze ogrodniczym, to jednak ich wprowadzenie usprawnia działanie firm i stanowi istotny element rozwoju i sukcesu w tej branży.
Bezpieczeństwo roślin i dobra organizacja pracy
Różnorodne rozwiązania poprawiające organizację pracy i bezpieczeństwo asortymentu ogrodniczego wpływają na poprawę wydajności biznesu. Kołowrotki typu “twist tie” do podwiązywania drzewek i sadzonek stanowią alternatywę sznurków, gwarantując solidne zabezpieczenie. Z kolei zamknięcia typu “twistband” do wiązkowania ziół, warzyw i kwiatów ułatwiają przygotowanie dostaw dla klienta końcowego.
Na etapie produkcji wytrzymałe i funkcjonalne zamknięcia umożliwiają nanoszenie na uprawach i doniczkach oznaczeń, takich jak nazwa gatunku, data sadzenia, wymagania pielęgnacyjne czy informacje o dostawcy. Pozwala to precyzyjnie prześledzić rozwój roślin i dostarczyć klientom informacje o produktach. Co ważne, nadruk jest trwały, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
Profesjonaliści w sektorze ogrodniczym wiedzą też, jakie znaczenie ma organizacja zasobów narzędziowych i bezpieczeństwo przestrzeni. Zabezpieczenia plombowe chronią pomieszczenia, magazyny czy szklarnie oraz wyposażenie przed kradzieżą i nieautoryzowanym dostępem.
Natomiast innowacyjne rozwiązania w postaci plomb elektronicznych umożliwiają śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym i monitorowanie czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Pomaga to w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz utrzymaniu optymalnych warunków przechowywania roślin i innych produktów ogrodniczych.
Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w bezpłatnym Poradniku 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.