Komunikaty PR

Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?

2024-03-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania ogrodników do poszukiwania sposobów doskonalenia biznesów. Warto skorzystać z produktów z kategorii plomb i zamknięć dostosowanych do branży ogrodniczej.

Potwierdza się, że lata przestępne to okres nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Taki jest też bieżący rok, dlatego firmy z sektora ogrodniczego ostrożnie podchodzą do zarządzania działalnością i planowania wydatków. Inwestycje w narzędzia i akcesoria pomagają zwiększyć wydajność produkcji, ograniczyć ryzyko strat i zadbać o delikatne rośliny.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w ogrodnictwie, takich jak plomby i zamknięcia, zapewnia integralność i bezpieczeństwo sadzonek i roślin w łańcuchu dostaw od uprawy, przez przechowywanie, aż po transport. Wspierają też ich wzrost i chronią przed potencjalnymi zagrożeniami czy przypadkowymi uszkodzeniami – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Choć inwestycje w zabezpieczenia mogą wydawać się nieoczywiste w sektorze ogrodniczym, to jednak ich wprowadzenie usprawnia działanie firm i stanowi istotny element rozwoju i sukcesu w tej branży.

Bezpieczeństwo roślin i dobra organizacja pracy

Różnorodne rozwiązania poprawiające organizację pracy i bezpieczeństwo asortymentu ogrodniczego wpływają na poprawę wydajności biznesu. Kołowrotki typu “twist tie” do podwiązywania drzewek i sadzonek stanowią alternatywę sznurków, gwarantując solidne zabezpieczenie. Z kolei zamknięcia typu “twistband” do wiązkowania ziół, warzyw i kwiatów ułatwiają przygotowanie dostaw dla klienta końcowego.

Na etapie produkcji wytrzymałe i funkcjonalne zamknięcia umożliwiają nanoszenie na uprawach i doniczkach oznaczeń, takich jak nazwa gatunku, data sadzenia, wymagania pielęgnacyjne czy informacje o dostawcy. Pozwala to precyzyjnie prześledzić rozwój roślin i dostarczyć klientom informacje o produktach. Co ważne, nadruk jest trwały, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Profesjonaliści w sektorze ogrodniczym wiedzą też, jakie znaczenie ma organizacja zasobów narzędziowych i bezpieczeństwo przestrzeni. Zabezpieczenia plombowe chronią pomieszczenia, magazyny czy szklarnie oraz wyposażenie przed kradzieżą i nieautoryzowanym dostępem.

Natomiast innowacyjne rozwiązania w postaci plomb elektronicznych umożliwiają śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym i monitorowanie czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Pomaga to w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz utrzymaniu optymalnych warunków przechowywania roślin i innych produktów ogrodniczych.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w bezpłatnym Poradniku 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

Bankowość

RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.

Handel

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.