Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?
Lawenda Public Relations
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania ogrodników do poszukiwania sposobów doskonalenia biznesów. Warto skorzystać z produktów z kategorii plomb i zamknięć dostosowanych do branży ogrodniczej.
Potwierdza się, że lata przestępne to okres nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Taki jest też bieżący rok, dlatego firmy z sektora ogrodniczego ostrożnie podchodzą do zarządzania działalnością i planowania wydatków. Inwestycje w narzędzia i akcesoria pomagają zwiększyć wydajność produkcji, ograniczyć ryzyko strat i zadbać o delikatne rośliny.
– Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w ogrodnictwie, takich jak plomby i zamknięcia, zapewnia integralność i bezpieczeństwo sadzonek i roślin w łańcuchu dostaw – od uprawy, przez przechowywanie, aż po transport. Wspierają też ich wzrost i chronią przed potencjalnymi zagrożeniami czy przypadkowymi uszkodzeniami – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Choć inwestycje w zabezpieczenia mogą wydawać się nieoczywiste w sektorze ogrodniczym, to jednak ich wprowadzenie usprawnia działanie firm i stanowi istotny element rozwoju i sukcesu w tej branży.
Bezpieczeństwo roślin i dobra organizacja pracy
Różnorodne rozwiązania poprawiające organizację pracy i bezpieczeństwo asortymentu ogrodniczego wpływają na poprawę wydajności biznesu. Kołowrotki typu “twist tie” do podwiązywania drzewek i sadzonek stanowią alternatywę sznurków, gwarantując solidne zabezpieczenie. Z kolei zamknięcia typu “twistband” do wiązkowania ziół, warzyw i kwiatów ułatwiają przygotowanie dostaw dla klienta końcowego.
Na etapie produkcji wytrzymałe i funkcjonalne zamknięcia umożliwiają nanoszenie na uprawach i doniczkach oznaczeń, takich jak nazwa gatunku, data sadzenia, wymagania pielęgnacyjne czy informacje o dostawcy. Pozwala to precyzyjnie prześledzić rozwój roślin i dostarczyć klientom informacje o produktach. Co ważne, nadruk jest trwały, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
Profesjonaliści w sektorze ogrodniczym wiedzą też, jakie znaczenie ma organizacja zasobów narzędziowych i bezpieczeństwo przestrzeni. Zabezpieczenia plombowe chronią pomieszczenia, magazyny czy szklarnie oraz wyposażenie przed kradzieżą i nieautoryzowanym dostępem.
Natomiast innowacyjne rozwiązania w postaci plomb elektronicznych umożliwiają śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym i monitorowanie czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Pomaga to w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz utrzymaniu optymalnych warunków przechowywania roślin i innych produktów ogrodniczych.
Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w bezpłatnym Poradniku 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.