Komunikaty PR

JDLink w flotach mieszanych, czyli więcej danych bez względu na markę

2023-01-23  |  14:45
Biuro prasowe

Dane, czyli to, co najcenniejsze

Praca w gospodarstwie jest znacznie efektywniejsza, kiedy możemy liczyć na wsparcie nowoczesnych narzędzi, również w postaci technologii zbierającej i przetwarzającej dane. Unikalne narzędzie JDLink opracowane przez John Deere zapewnia doskonałe połączenie między maszynami pracującymi w polu, a biurem gospodarstwa i smartfonami, dzięki danym zbieranym w Operations Center. To klucz do wydajnej pracy.

– Dane maszyn, dokumentacja agronomiczna jak i ustawienia maszyn są zapisywane w „chmurze” Operations Center. Dzięki temu z poziomu smartfona mamy możliwość sprawdzenia informacji o lokalizacji i godzinach pracy maszyny (co jest bardzo ważne dla zaplanowania przeglądów okresowych z odpowiednim wyprzedzeniem), sprawdzania kodów błędów, zdalną diagnostykę za pomocą Service Advisor Remote a nawet wykrywanie potencjalnych usterek za pomocą usługi Expert Alerts – mówi Karol Zgierski, specjalista ds. produktu John Deere.

System JDLink jest fabrycznie instalowany w prawie wszystkich nowych maszynach John Deere, a ponadto można go zainstalować w maszynach dowolnej marki oraz w starszym sprzęcie John Deere, w przypadku którego zazwyczaj nie były przesyłane dane dotyczące maszyny (dawniej nazywany był systemem JDLink „Select”). Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu modułu MTG.

 

JDLink we flotach mieszanych – co się zmieni?

Obecnie John Deere wprowadza usprawnienie do wszystkich modemów JDLink (także z maszyn innych marek) noszące nazwę „uniwersalny plik konfiguracyjny”. Dzięki niemu klienci mogą mieć w Operations Center więcej informacji o swojej maszynie.

Dotychczasowa konfiguracja „Select” umożliwiała śledzenie lokalizacji maszyn, godzin pracy na podstawie MTG oraz ręcznie konfigurować pojazd.

– Po zmianach obok wcześniej dostępnych funkcji system będzie również zbierał dane o obciążeniu i prędkości silnika (obr./min.), okresowym zużyciu paliwa i jego poziomie w zbiorniku, temperaturze płynu chłodzącego, o tylnym i przednim WOM, poziomie płynu w zbiorniku DEF oraz prędkości jazdy maszyny. Zmiany obejmą wszystkie obecne maszyny John Deere z zainstalowanym modemem JDLink (MTG), które nie mają specjalnego pliku konfiguracyjnego. Nowe oprograowanie instaluje się na maszynach, które nie mają specjalnego pliku konfiguracyjnego. Co ważne, na wsparcie mogą liczyć użytkownicy maszyn innych producentów niż Deere (flota mieszana), w których jest zainstalowany JDLink – uzupełnia Karol Zgierski.

Kluczową korzyścią jest połączenie maszyn John Deere i innych producentów z John Deere Operations Center w celu zarządzania całą flotą za pośrednictwem jednej platformy. Tym samym możemy śledzić informacje o maszynie na potrzeby optymalizacji i serwisu.

Dla użytkowników maszyn John Deere aktualizacje oznaczają dodatkowo: bezprzewodowy przesył danych, możliwość kontroli zdalnej stanu technicznego maszyny, dostęp do wyświetlacza maszyny z poziomu serwisu.

 

Kolejny krok ku połączeniu

Warto podkreślić, że zmiany w JDLink to kolejny etap łączenia oprogramowania John Deere z maszynami innych marek. Jeszcze w 2022 roku rolnicy i usługodawcy posiadający flotę składającą się z maszyn różnych producentów mogli skorzystać z aktywacji AutoTrac TIM (systemu zarządzania osprzętem) firmy John Deere na wyświetlaczach uniwersalnych 4. generacji. Oznacza to, że sprawdzony system naprowadzania AutoTrac może być używany we wszystkich ciągnikach z systemem TIM certyfikowanym przez Fundację Elektroniki Przemysłu Rolniczego (AEF).

Aby móc uruchomić system AutoTracTM TIM, potrzebny jest wyświetlacz uniwersalny 4. generacji certyfikowany przez AEF (4240 lub 4640) z aktywacją AutoTracTM oraz odbiornik StarFireTM 6000 lub 7000.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.