Nowe opcje zastosowania John Deere Machine Sync: Ciągniki i sieczkarnie polowe w
Zintegrowany system Machine Sync został wprowadzony na rynek w 2012 roku, a firma John Deere pozostaje jego jedynym dostawcą. Technologia ta jest szczególnie przydatna podczas nocnych operacji i długich dni roboczych. Synchronizacja oparta na globalnym systemie nawigacji satelitarnej (GNNS) umożliwia kombajnom automatyczne sterowanie prędkością i kierunkiem jazdy ciągników z przyczepami względem kombajnu. Dzięki temu Machine Sync pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas zbiorów i zmniejszyć stres operatorów, którzy dotychczas musieli polegać na intuicji. Eliminuje również straty podczas rozładunku i zapobiega uszkodzeniom zarówno maszyn, jak i upraw, nawet przy większych prędkościach jazdy.
Technologia ta ma zastosowanie nie tylko w przypadku kombajnów zbożowych, ale także we wszystkich procesach żniwnych, w których uprawy są w sposób ciągły ładowane do przyczep. W rezultacie firma John Deere oferuje teraz system Machine Sync do użytku w sieczkarniach polowych i ciągnikach. Ta zaawansowana technologia będzie korzystna w szczególności dla klientów używających zaczepianych kombajnów do zbioru ziemniaków, marchwi i innych warzyw. System zapewnia również istotne wsparcie dla producentów warzyw podczas operacji sadzenia, przyczyniając się do wzrostu wydajności.
Działanie systemu Machine Sync wymaga telematyki JDLink™, odbiornika satelitarnego StarFire™ i wyświetlacza Premium 4. generacji z aktywacją automatyzacji. Większość klientów wybiera wszystkie te elementy jako fabryczne wyposażenie przy zamawianiu nowego ciągnika i/lub maszyny samojezdnej, są one jednak dostępne również jako opcje modernizacji. Szczegółowe informacje można uzyskać u lokalnego dealera John Deere.
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.