Nowości Cynkometu na targach w Szepietowie
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Przyczepa do przewozu bel o ładowności 19 ton miała swoją premierę podczas XXX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie 2024. Cynkomet zaprezentował też m.in. zmodernizowany rozsiewacz „Wapniak” i nowocześnie wyposażony ośmiotonowy rozrzutnik.
Wystawa w Szepietowie to największa impreza rolnicza na Podlasiu. Na terenie wystawienniczym – prócz najpiękniejszych okazów bydła - można było obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, wyposażenie budynków gospodarczych i skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów.
Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej zaprezentował na targach swoje najnowsze maszyny i rozwiązania technologiczne.
- W Szepietowie pokazaliśmy po raz pierwszy przyczepę do przewozu bel T-608/3 SL o ładowności ponad 19 ton – mówi Piotr Sadowski, specjalista ds. sprzedaży Cynkometu. - Na tle konkurencji wyróżnia się ona imponującymi gabarytami, co pozwala na załadowanie jednorazowo 40 bel siana lub 44 kostek słomy. Do tego może być wyposażona w dwustronnie opuszczane ściany hydrauliczne.
Firma zaprezentowała też swoje reprezentatywne maszyny, które zyskały nowe funkcjonalności - rozrzutnik o ładowności 8 ton N-221/3-4 Cs Line, wyposażony w nowy adapter dwubębnowy pionowy, a także znany na rynku rozsiewacz do wapna RWN 8000, tzw. „Wapniak”. Ta ostatnia maszyna zyskała nowy panel sterujący, umożliwiający operatorowi ciągnika kontrolę wagi ładunku, sterowanie hydrauliką, ustawieniem dawki na hektar, oświetleniem roboczym oraz kamerami.
- Rolnicy szukają maszyn o najlepszym stosunku jakości do ceny, wykonanych z dobrych podzespołów, które pomimo wielu lat użytkowania będą działać sprawnie i takie właśnie maszyny im pokazaliśmy – podkreśla Piotr Sadowski. –- Jesteśmy zadowoleni z udziału w targach, nasza oferta wzbudziła zainteresowanie wielu zwiedzających, a jedną z najczęściej oglądanych maszyn był rozsiewacz do wapna i nawozów RWN 8000. Zmodernizowana maszyna spełnia wymagania programów UE, które kładą duży nacisk na nowoczesne zarządzanie m.in. poprzez cyfryzację w gospodarstwie.
Targi stały się też okazją do zaprezentowania oferty promocyjnej przyczepy dwuosiowej o ładowności 14 ton T-149/1. Szczegóły dostępne są na profilu FB firmy i u jej autoryzowanych dealerów.
Nadzieja na wzrosty
Jak ocenia Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych Cynkometu – rolę udziału w targach branżowych trudno przecenić:
- Wystawianie się na regionalnych targach pozwala na bezpośrednie dotarcie do lokalnych klientów, zwiększając świadomość marki wśród rolników z danego regionu. Jest to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów i technologii, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i nawiązania wartościowych relacji biznesowych. Ponadto, uczestnictwo w takich wydarzeniach umożliwia zebranie cennych opinii od użytkowników oraz obserwację trendów i innowacji w branży rolniczej.
Wymiernym efektem wystawiania maszyn na targach są zamówienia. Jeszcze podczas targów jedna z maszyn Cynkometu znalazła nabywcę, a kilka kolejnych zamówień wpłynęło bezpośrednio po zakończeniu imprezy.
- Liczymy na to, że pozyskamy jeszcze co najmniej kilkanaście zamówień, będących bezpośrednim rezultatem rozmów z dealerami w czasie ekspozycji targowej – mówi Tomasz Awłasewicz i dodaje:
- Sytuacja nie tylko w branży maszyn rolniczych, ale w całym sektorze przemysłowym nadal jest trudna, jednak zainteresowanie naszymi maszynami i dość duża ilość zapytań, powoli przekładają się na zwiększenie ilości zamówień i sprzedaży. Na pewno do zwiększenia ruchu na rynku przyczyniłyby się nowe transze dopłat i dofinansowań w branży rolniczej na zakupy maszyn. Ostatnie dwa miesiące napawają jednak nadzieją - dają zauważalny wzrost w ilości zamówień i sprzedaży. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma i zaowocuje sukcesywnym wzrostem zamówień w następnym okresie.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.