Komunikaty PR

Nowości Cynkometu na targach w Szepietowie

2024-08-26  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania cynkom ( 0.02 MB )

Przyczepa do przewozu bel o ładowności 19 ton miała swoją premierę podczas XXX Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie 2024. Cynkomet zaprezentował też m.in. zmodernizowany rozsiewacz „Wapniak” i nowocześnie wyposażony ośmiotonowy rozrzutnik.

Wystawa w Szepietowie to największa impreza rolnicza na Podlasiu. Na terenie wystawienniczym – prócz najpiękniejszych okazów bydła - można było obejrzeć najnowsze maszyny rolnicze, wyposażenie budynków gospodarczych i skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów.

Cynkomet, producent maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej zaprezentował na targach swoje najnowsze maszyny i rozwiązania technologiczne.

- W Szepietowie pokazaliśmy po raz pierwszy przyczepę do przewozu bel T-608/3 SL o ładowności ponad 19 ton – mówi Piotr Sadowski, specjalista ds. sprzedaży Cynkometu. - Na tle konkurencji wyróżnia się ona imponującymi gabarytami, co pozwala na załadowanie jednorazowo 40 bel siana lub 44 kostek słomy. Do tego może być wyposażona w dwustronnie opuszczane ściany hydrauliczne.

Firma zaprezentowała też swoje reprezentatywne maszyny, które zyskały nowe funkcjonalności - rozrzutnik o ładowności 8 ton N-221/3-4 Cs Line, wyposażony w nowy adapter dwubębnowy pionowy, a także znany na rynku rozsiewacz do wapna RWN 8000, tzw. „Wapniak”. Ta ostatnia maszyna zyskała nowy panel sterujący, umożliwiający operatorowi ciągnika kontrolę wagi ładunku, sterowanie hydrauliką, ustawieniem dawki na hektar, oświetleniem roboczym oraz kamerami.

- Rolnicy szukają maszyn o najlepszym stosunku jakości do ceny, wykonanych z dobrych podzespołów, które pomimo wielu lat użytkowania będą działać sprawnie i takie właśnie maszyny im pokazaliśmy – podkreśla Piotr Sadowski. –- Jesteśmy zadowoleni z udziału w targach, nasza oferta wzbudziła zainteresowanie wielu zwiedzających, a jedną z najczęściej oglądanych maszyn był rozsiewacz do wapna i nawozów RWN 8000. Zmodernizowana maszyna spełnia wymagania programów UE, które kładą duży nacisk na nowoczesne zarządzanie m.in. poprzez cyfryzację w gospodarstwie.

Targi stały się też okazją do zaprezentowania oferty promocyjnej przyczepy dwuosiowej o ładowności 14 ton T-149/1. Szczegóły dostępne są na profilu FB firmy i u jej autoryzowanych dealerów.    

 

Nadzieja na wzrosty

Jak ocenia Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Rolniczych Cynkometu – rolę udziału w targach branżowych trudno przecenić: 

- Wystawianie się na regionalnych targach pozwala na bezpośrednie dotarcie do lokalnych klientów, zwiększając świadomość marki wśród rolników z danego regionu. Jest to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów i technologii, co może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i nawiązania wartościowych relacji biznesowych. Ponadto, uczestnictwo w takich wydarzeniach umożliwia zebranie cennych opinii od użytkowników oraz obserwację trendów i innowacji w branży rolniczej.

Wymiernym efektem wystawiania maszyn na targach są zamówienia. Jeszcze podczas targów jedna z maszyn Cynkometu znalazła nabywcę, a kilka kolejnych zamówień wpłynęło bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

- Liczymy na to, że pozyskamy jeszcze co najmniej kilkanaście zamówień, będących bezpośrednim rezultatem rozmów z dealerami w czasie ekspozycji targowej – mówi Tomasz Awłasewicz i dodaje:

- Sytuacja nie tylko w branży maszyn rolniczych, ale w całym sektorze przemysłowym nadal jest trudna, jednak zainteresowanie naszymi maszynami i dość duża ilość zapytań, powoli przekładają się na zwiększenie ilości zamówień i sprzedaży. Na pewno do zwiększenia ruchu na rynku przyczyniłyby się nowe transze dopłat i dofinansowań w branży rolniczej na zakupy maszyn. Ostatnie dwa miesiące napawają jednak nadzieją - dają zauważalny wzrost w ilości zamówień i sprzedaży. Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma i zaowocuje sukcesywnym wzrostem zamówień w następnym okresie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.