Komunikaty PR

Program węglowy Agreena w portfolio Chemirolu

2023-05-10  |  16:30
Biuro prasowe

Rolnictwo węglowe to temat dynamicznie rozwijający się w europejskim rolnictwie. Również polscy rolnicy mogą skorzystać z rozwiązań, które wiążą regeneracyjne metody uprawy z dodatkowym źródłem dochodów dla gospodarstw. PUH Chemirol sp. z o. o. i Agreena ApS podpisały porozumienie, które ma na celu wsparcie polskich plantatorów w uzyskaniu certyfikatów węglowych opartych na przyjaznych dla klimatu praktykach rolniczych.

Tematyka niskoemisyjności upraw z impetem wkracza na polski rynek produktów i usług dla rolnictwa. Od wiosny tego roku polscy rolnicy korzystający z rozwiązań czołowego dostawcy innowacji, doradztwa i środków produkcji rolniczej – Grupy Kapitałowej „Chemirol” zyskają również dostęp do oferty programu węglowego, światowego lidera w tym zakresie – duńskiej firmy Agreena.

Rolnictwo węglowe polega na wspieraniu praktyk rolniczych, które m.in. zwiększają składowanie węgla w glebie, magazynują CO2 z atmosfery w roślinach oraz zmniejszają emisję tego gazu.  Ściśle wiąże się ono z koniecznością planowania stosowania środków produkcji, ochrony i nawożenia, ponieważ tzw. praktyki regeneracyjne oznaczają stopniowe odchodzenie od konwencjonalnych metod uprawy przy równoległym wsparciu tego procesu odpowiednio dobraną techniką ochrony i nawożenia.

Każda innowacja ma szanse wdrożenia na gruntach rolnych jedynie w ścisłej współpracy z wiarygodnym partnerem gwarantującym bliskie rolnikowi doradztwo. Dlatego cieszymy się, że nasz program węglowy trafi do szerokiego portfolio usług PUH Chemirol sp. z o. o. – mówi Sebastian Balcerak, lider Agreena ds. rynku środkowoeuropejskiego.

Potwierdzeniem przejścia do praktyk regeneracyjnych jest zbywalny certyfikat węglowy wydawany w oparciu o międzynarodowo uznane standardy. Certyfikat to po prostu wyrażona w jednostkach CO2 pula zredukowanych przez rolnika emisji gazów cieplarnianych w uprawie. Ma on również swoją wartość rynkową i w przeliczeniu na hektar pozwala rolnikom – w zależności od tempa konwersji - osiągnąć dodatkowe dochody rzędu 65 EUR/ha. Uzyskaniu certyfikacji i otrzymaniu płatności służy właśnie prosta w obsłudze platforma www.agreena.com, w której polscy rolnicy mogą wybrać jako swojego doradcę PUH Chemirol.

PUH Chemirol sp. z o. o. oferuje wyłącznie bezpieczne i sprawdzone rozwiązania, dlatego program węglowy oparty na uznanych, światowych metodach certyfikacji, obecny w kilkunastu państwach europejskich trafia do naszego portfolio. Zapraszamy wszystkich współpracujących z nami rolników do kontaktu z Doradcami Klienta Chemirolu ws. wdrożenia w ich gospodarstwach programu węglowego Agreena – dodaje Marek Dereziński Doradca Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

Rolnictwo węglowe ma pomóc w osiągnięciu neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 roku. Otrzymując certyfikat węglowy rolnik osiąga nie tylko na korzyści środowiskowe, ale również wymierne korzyści finansowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Sytuacja na rynku a inwestycje rolników Biuro prasowe
2024-08-21 | 13:00

Sytuacja na rynku a inwestycje rolników

Analiza rynkowa Piotra Domagały, dyrektora ds. rynku rolnego w Santander Leasing. Zgodnie z danymi Agritrac lipiec był pierwszym miesiącem w 2024 roku, w którym
Rolnictwo Dotacje - realna pomoc dla pszczelarzy
2024-08-13 | 12:00

Dotacje - realna pomoc dla pszczelarzy

  To ostatni dzwonek, dla pszczelarzy, którzy korzystając z państwowych dotacji zdecydowali się w tym roku na inwestycje, by złożyć wnioski o płatność. Pojawiają się
Rolnictwo Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie
2024-07-31 | 11:58

Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie

Nowoczesne gospodarstwo rolne już dawno przestało funkcjonować jako synonim tradycyjnej pracy na roli, stając się miejscem zaawansowanych technologii, automatyzacji i zrównoważonego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.