Komunikaty PR

Sebastian Balcerak nowym szefem Agreena na Europę Środkową

2023-02-21  |  18:00
Biuro prasowe

Agreena – firma, która opracowała pierwszy w Europie program certyfikacji węgla w glebie posiadający międzynarodową akredytację – rozszerza zespół zarządzający, mianując Sebastiana Balceraka na stanowisko Market Lead na Europę Środkową. Agreena działa obecnie w 14 krajach, wspierając lokalnie rolników w ich w przejściu na rolnictwo regeneracyjne poprzez połączenie zasobów informacyjnych i nowego źródła dochodu dzięki sekwestracji węgla w glebie.

Sebastian Balcerak ma ponad 20 lat doświadczenia w agrobiznesie i dołączy do zespołu Agreeny w marcu. Jego głównym zadaniem będzie rozwój i rozszerzenie działalności firmy na rynkach Polski, Czech, Węgier i Niemiec.

 

W obecnym środowisku makroekonomicznym, w którym zarówno łańcuchy dostaw, jak i podmioty regulacyjne desperacko poszukują rozwiązania motywacyjnego zapewniających wsparcie finansowe dla rolników przechodzących na uprawy regeneracyjne, wiarygodny i rzetelny program węglowy Agreeny jest zaproszeniem do działania dla wszystkich graczy na rynku. Uważam, że stworzy on dodatkową pulę dochodów dla osób pracujących na roli, natomiast unijnym firmom produkcyjnym – będzie oferował wysokiej jakości certyfikaty węglowe pochodzące z rynku o najwyższych standardach produkcji regeneracyjnej. Cieszę się, że mogę wspierać ten proces w regionie Europy Środkowej – komentuje Sebastian Balcerak.

Sebastian Balcerak, posiada wykształcenie w dziedzinie prawa rolnego, które wykorzystywał przez prawie dziesięć lat na różnych stanowiskach rządowych ds. rolnictwa, w tym na wysokich stanowiskach zarządzania płatnościami obszarowymi dla roślin uprawnych i pastwisk. Pracował również jako konsultant dla prawie 15 rządów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w zakresie krytycznych reform dotyczących e-rolnictwa, organizacji producentów, usług doradztwa rolniczego i rozwoju systemów jakości. Specjalizując się w programach pomocowych i ulgach podatkowych skierowanych do przemysłu spożywczego, kierował także działaniami zabezpieczającymi instrumenty zachęt dla flagowych inwestycji w Europie Wschodniej realizowanych przez Cargill, największą na świecie prywatną firmę z branży rolniczej.

Połączenie kompetencji Sebastiana – dużej znajomości agrobiznesu z wieloletnim doświadczeniem w polityce rolnej to silne wzmocnienie zespołu Agreena. Jego doświadczenie idealnie wpisuje się w naszą polityki ekspansji w Polsce, która jest ważnym rynkiem dla rolnictwa. Uważamy, że będzie on bezcennym źródłem informacji dla rolników, którzy przechodzą na praktyki rolnictwa regeneracyjnego w świecie, w którym zmiany klimatyczne stanowią impuls do nowych sposobów prowadzenia rolniczej działalności gospodarczej – mówi Niels Vittrup, dyrektor ds. rozwoju rynku i marketingu w firmie Agreena.

Sebastian dołącza do firmy w ważnym momencie, tuż po wzmocnieniu Agreena na Węgrzech, gdzie do zespołu dołączył Attila Kökény. Kökény to założyciel i główny animator tamtejszego Stowarzyszenia Rolników Regeneratywnych oraz autor sukcesu programu LENs – inicjatywy Nestle wspieranej przez węgierski rząd, upowszechniającej praktyki regeneracyjne wśród dostawców firmy. Agreena wkrótce ogłosi również rozszerzenie zespołu w tym regionie o kierownika ds. kluczowych klientów w Czechach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.