Komunikaty PR

Żywienie konia, a jego zachowanie

2023-11-21  |  01:00
Biuro prasowe

Odpowiednie żywienie konia ma ogromny wpływ na jego zdrowie, samopoczucie i zachowanie. Karmienie konia to nie tylko dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych, ale także budowanie relacji i zrozumienie jego potrzeb. Jednym z ciekawych aspektów żywienia koni jest stosowanie niemelasowanych wysłodków buraczanych, które mają na te zwierzęta pozytywny wpływ.

Co wpływa na zachowanie koni?

Odpowiednia dieta dostarcza koniowi energii niezbędnej do codziennej aktywności. Jeśli zwierzę otrzymuje odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych, będzie pełen energii, a to może pozytywnie wpłynąć na jego zachowanie. Zaś niedostateczna ilość pożywienia może prowadzić do ospałości i apatii. - Karmienie konia w sposób regularny i zbilansowany pomaga utrzymać stałą uwagę i koncentrację zwierzęcia. Zbyt duża ilość cukrów i niezdrowych przekąsek może prowadzić do wahania poziomu energii i trudności w skupieniu. Składniki odżywcze zawarte w diecie konia takie, jak witaminy i minerały, wpływają na jego zdolność do utrzymywania stabilnego poziomu emocji. Braki w diecie mogą prowadzić do nadmiernego pobudzenia lub agresji – ocenia Natalia Jastrzębska, właścicielka przydomowej stajni Szkoła na kopytach, w której znajduje się 6 koni.

Szczęśliwy koń to zdrowy koń

Wysłodki buraczane, czyli pozostałości z produkcji cukru, są coraz częściej wykorzystywane w żywieniu koni ze względu na ich szereg pozytywnych właściwości. Są źródłem błonnika, co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego konia. Ponadto zawierają naturalne cukry, które dostarczają energii, która uwalnia się w stopniowy sposób, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na stabilność poziomu glukozy we krwi. Dzięki powolnemu uwalnianiu cukrów, wysłodki buraczane pomagają uniknąć gwałtownych skoków glukozy we krwi, co może przyczynić się do utrzymania stabilnego poziomu energii i zachowania konia.

Dostarczając koniowi nie tylko energii, ale również cennych składników odżywczych, niemelasowane wysłodki buraczane wspomagają ogólne samopoczucie i kondycję zwierzęcia. Błonnik zawarty w produkcie pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy, co ma kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia konia, gdyż poprawa trawienia może wpłynąć na lepsze wchłanianie składników odżywczych.

- Dając koniom wysłodki – a u nas stosujemy tylko Tofi Horses – mam pewność, że moje zwierzęta nie są pozbawione podstawowego zapotrzebowania  na włókno. Ponadto mają dobre samopoczucie, nie mają problemu ze spadkiem masy, a wymierzona ilość pokarmu wyzwala odpowiednią dawkę energii i nie powoduje nadpobudliwości koni – mówi Natalia Jastrzębska ze stajni Szkoła na kopytach. 

Odpowiednie żywienie konia ma ogromny wpływ na jego zachowanie. Wprowadzenie wysłodków buraczanych Tofi Horses do diety konia może przyczynić się do zwiększenia jego energii, stabilizacji emocji i ogólnego samopoczucia. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że dieta konia powinna być zbilansowana i dostosowana do jego indywidualnych potrzeb, a zmiany w diecie powinny być wprowadzane stopniowo pod nadzorem weterynarza lub specjalisty ds. żywienia koni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W
Rolnictwo Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.