Rozbudowa Nowej Górnej postępuje. Widać już zarys parku handlowego

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Przy ulicy Kolumny w Łodzi w górę pnie się park handlowy. Tym samym rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna nabiera tempa. Jak informuje inwestor, pierwszy etap robót budowlanych właśnie dobiega końca i pod koniec listopada inwestycja ma osiągnąć stan surowy.
– Wyszliśmy już ziemi, co oznacza, że widać zarys budynku, a także konstrukcję, na której zostanie on oparty. Za nami trwający trzy miesiące etap prac ziemnych, który zaowocował m.in. stworzeniem fundamentów oraz postawieniem konstrukcji żelbetonowej – mówi Paweł Dolański z Greenman Poland.
– Zakończyły się także prace związane z konstrukcją dachu i obecnie koncentrujemy się na pracach związanych z obudową budynku i dachem. Trwają też zaawansowane prace nad instalacją wodną i deszczową, a także nad sieciami zewnętrznymi. Całe roboty postępują zgodnie z harmonogramem – dodaje.
Rozbudowa Nowej Górnej to kolejny etap zmian, jakie przechodzi ten jeden z najdłużej działających w Łodzi obiektów handlowych. Rok temu gruntownej modernizacji poddano tu elewację i wejścia, aleję handlową, a także strefę gastronomiczną, która zyskała też przestrzeń relaksu i kącik dla dzieci.
Dzięki najnowszej inwestycji centrum wzbogaci się o nowoczesny retail park. Znacznie powiększy się też oferta. W nowym budynku otwarte zostaną bowiem aż 4 sklepy wielkopowierzchniowe: Sinsay, Maxi Zoo, KiK. Nie zabraknie także popularnej sieci non-food. Cała inwestycja jest już w 100% skomercjalizowana.
Budowany właśnie park handlowy jest jednopoziomowy. Do ulokowanych w nim sklepów będzie można wejść wprost z ulicy oraz z nowo powstałych miejsc parkingowych. Sam budynek położony jest zaledwie kilkanaście metrów od istniejącego centrum handlowego.
– Za sprawą realizowanej inwestycji przy ul. Kolumny powstanie komfortowy kompleks convenience, będący blisko codziennych potrzeb lokalnej społeczności i dający jeszcze więcej możliwości zakupowych. Ulokowane tu marki tak dobraliśmy, aby dopełniły ofertę Nowej Górnej, ale też same w sobie były atrakcyjną destynacją, zwłaszcza dla rodzin – mówi Karolina Nitowska, Leasing Director w Greenman Poland.
Powstający właśnie park handlowy ma zostać otwarty na początku 2024 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.