Rozwiązanie IAM.cloud dostępne już w Polsce

Firma QDP Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z IPG Group – pionierem i ekspertem Identity Governance and Administration (ang. IGA) oferującym organizacjom na całym świecie kompleksowe i innowacyjne podejście do IAM.
QDP Sp. z o.o. jako przedstawiciel IPG Group w Polsce wprowadził do oferty innowacyjne na naszym rynku rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem w oparciu o chmurę: IAM.cloud. To nowoczesne chmurowe rozwiązanie klasy IDaaS (Identity as a Service – tożsamość jako usługa) wprowadzone na rynek przez IPG Group w 2021 r. do obsługi najważniejszych procesów IAM w organizacji. W ramach współpracy partnerskiej QDP zapewni wdrożenie, obsługę oraz wsparcie techniczne IAM.cloud w Polsce.
IAM.cloud to oparte na chmurze innowacyjne rozwiązanie, które automatyzuje i ułatwia zarządzanie wszystkimi istotnymi procesami IAM w organizacji. Rozwiązanie działa w chmurze Microsoft Azure, łącząc wszystkie najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem.
W oparciu o najlepsze praktyki IAM.cloud zapewnia pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji. IAM.cloud wyróżnia innowacyjne podejście do IAM – organizacja po wdrożeniu otrzymuje rozwiązanie już ze wstępnie skonfigurowanymi wszystkimi standardowymi funkcjami i procesami (polityki compliance, governance, standardowe konektory np. AD, Exchange, LDAP, SAP).
Oszczędność czasu i kosztów
IAM.cloud jest oferowane jako SaaS – stała opłata licencyjna ułatwia zarządzanie kosztami i planowanie budżetu, a sama inwestycja jest wliczana do kosztów operacyjnych klienta. Wpływa to na obniżenie całkowitego kosztu posiadania(TCO), jak i skrócenie czasu uzyskania korzyści (TTV). Ponadto do zarządzania całym systemem IAM nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani zatrudnianie dodatkowych pracowników – pełne wsparcie związane z wdrożeniem i obsługą IAM.cloud zapewnia firma QDP.
Korzystając z IAM.cloud organizacje nie muszą utrzymywać, unowocześniać i wymieniać sprzętu i technologii IAM - otrzymują aktualizacje, patche, monitorowanie systemów, nowe funkcje i stałe wsparcie techniczne. To wszystko automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem w organizacji oraz wpływa na znaczne obniżenie kosztów. Dzięki IAM.cloud organizacje nie potrzebują wewnętrznych zasobów ani własnej infrastruktury IT do obsługi procesów IAM, a cały proces wdrożenia jest kilkukrotnie szybszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami IAM.
Większe bezpieczeństwo
Zarządzane i kontrolowane w niewłaściwy sposób procesy IAM są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa organizacji i mogą prowadzić do wystąpienia niezgodności z przepisami. IAM.cloud zapewnia większe bezpieczeństwo organizacji oraz spełnienie wymagań dotyczących zapewnienia zgodności z regulacjami i przepisami (compliance). Wszyscy użytkownicy są uwierzytelniani i autoryzowani zgodnie z zasadami i rolami ustalonymi przez organizację. IAM.cloud to rozszerzenie infrastruktury klienta o kompleksowe funkcje IAM. Rozwiązanie działa w oparciu o sprawdzone i ustandaryzowane technologie (konteneryzacja z Kubernetes), a wszystkie operacje są bezpieczne. Dane klientów są odseparowane (każdy klient otrzymuje własną dedykowaną instancję), zastosowano również oddzielne mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowania instancji klienta za pomocą technologii Azure (AES256). Dane klientów są zapisywane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi lokalnie przepisami i regulacjami.
Proces zarządzania tożsamościami w organizacji jest coraz bardziej złożony. Przenoszenie przez firmy tradycyjnej infrastruktury IT do chmury wiąże się ze zwiększeniem potrzeb w zakresie zapewnienia bezpiecznego i elastycznego zarządzania tożsamością i dostępem. Ponadto rosnąca fala cyberzagrożeń, gdzie tożsamość staje się celem cyberprzestępców, sprawia, że IAM ma obecnie krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego. IAM.cloudwyróżnia nowoczesne i kompleksowe podejście do IAM. Rozwiązanie automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem, zwiększa poziom bezpieczeństwa cybernetycznego organizacji i daje wymierne korzyści finansowe. IAM.cloud dostarcza kompleksowy zestaw narzędzi, które w oparciu o najlepsze praktyki pozwalają na bezpieczne zarządzanie kontami i dostępem w każdej organizacji.
_________________________________________
QDP Sp. z o.o. (wcześniej Quest-Dystrybucja Sp. z o.o.) - dostawca rozwiązań teleinformatycznych, integrujący kompleksowe systemy w obszarach zarządzania operacjami i rozwoju IT oraz cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel wiodących na rynku producentów oprogramowania: ApiOmat/Easy Software, Broadcom, Cymulate, Secret Double Octopus, InfoBay, Sasa Software, SMA, Micro Focus, IPG Group, Yubico oraz partner Platinum Plus firm One Identity i Quest Software. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami spółka zapewnia wsparcie w zakresie wdrożenia i użytkowania oferowanego oprogramowania. W szerokiej ofercie produktowej QDP znajdują się rozwiązania upraszczające zarządzanie bazami danych i infrastrukturą Microsoft, optymalizujące i poprawiające efektywność środowisk hybrydowych, poprawiające poziom cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa dostępu do informacji oraz automatyzujące procesy biznesowe.
Więcej informacji: www.qdp.com.pl
IPG Group jest od ponad 20 lat pionierem i ekspertem w dziedzinie Identity and Governance Management. Znane firmy ze wszystkich branż w Szwajcarii, Niemczech i Austrii - a także organizacje administracji publicznej - polegają na usługach i wiedzy IPG w zakresie kompleksowej ochrony danych użytkowników i praw dostępu. IPG jest partnerem największych producentów oprogramowania. W 2020 roku firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 21 mln euro i od 2001 r. zrealizowała z sukcesem ponad 1000 projektów. Firma zatrudnia obecnie 130 osób. Od początku 2021 r. IPG Group jest częścią Grupy TIMETOACT.
Więcej informacji: www.ipg-group.com

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.