Rumuńska stacja telewizyjna Kanal D inwestuje w pięć pełnoklatkowych kamer PTZ
Firma Sony poinformowała o zawarciu umowy z jedną z czołowych rumuńskich stacji telewizyjnych, Kanal D, której dostarczy pięć pełnoklatkowych kamer PTZ ILME-FR7 wraz z różnymi obiektywami z mocowaniem typu E. Powiększą one zestaw narzędzi twórczych wykorzystywanych przez nadawcę podczas programów na żywo.
Kanal D to jedna z trzech największych ogólnotematycznych stacji telewizyjnych w Rumunii. Kamery FR7 znajdą zastosowanie w studiu jej uruchomionego niedawno drugiego kanału o nazwie Kanal D2. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwojową właściciela stacji, grupy medialnej Dogan Media International, która stale inwestuje w zaawansowane technologie. Kluczową rolę w transakcji odegrał lokalny partner Sony, firma Romtek Electronics. Dostarczyła ona nadawcy własny egzemplarz kamery FR7 wraz z obiektywami z mocowaniem typu E. Pozwoliło to na zweryfikowanie integracji z obecnymi systemami organizacji pracy, eksperymentowanie z różnymi perspektywami i poznanie twórczego potencjału filmowych ujęć.
Kamery FR7 dołączą do wykorzystywanych już przez kanały Kanal D i Kanal D2 kamer systemowych, monitorów profesjonalnych i rozwiązań audio firmy Sony.
— Kamery Sony FR7 doskonale uzupełniają naszą obecną technologię studyjną — mówi Bogdan Teica, dyrektor techniczny Kanal D. — Pozwolą zoptymalizować pracę, zwiększyć efektywność i zapewnić naszym widzom wyjątkowe wrażenia. Firma Sony to dla nas partner o niezrównanej niezawodności, wysokim zaawansowaniu technicznym i zaangażowaniu rozwój innowacji.
— Działająca od 2006 roku stacja Kanal D stała się jednym z czołowych rumuńskich nadawców, znanym ze wspaniałej jakości obrazu i dążenia do rozszerzania twórczych możliwości — komentuje Norbert Paquet, dyrektor działu produkcji na żywo w Sony Europe. — Jesteśmy dumni z roli jej preferowanego partnera technologicznego, jaką potwierdza najnowsza umowa zawarta na targach IBC. Mamy nadzieję wspierać ciągłą ekspansję biznesową stacji w regionie.
Premiera modelu Sony FR7 — pierwszej na świecie kamery PTZ z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, wymiennymi obiektywami i funkcjami zdalnego sterowania — miała miejsce na ubiegłorocznych targach IBC. Dzięki uniwersalnemu systemowi zdalnego sterowania i funkcjom przeznaczonym do filmowania model ten daje dodatkowe możliwości twórcze w studiu, produkcjach na żywo i na planie filmowym.

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.