Rumuńska stacja telewizyjna Kanal D inwestuje w pięć pełnoklatkowych kamer PTZ
Firma Sony poinformowała o zawarciu umowy z jedną z czołowych rumuńskich stacji telewizyjnych, Kanal D, której dostarczy pięć pełnoklatkowych kamer PTZ ILME-FR7 wraz z różnymi obiektywami z mocowaniem typu E. Powiększą one zestaw narzędzi twórczych wykorzystywanych przez nadawcę podczas programów na żywo.
Kanal D to jedna z trzech największych ogólnotematycznych stacji telewizyjnych w Rumunii. Kamery FR7 znajdą zastosowanie w studiu jej uruchomionego niedawno drugiego kanału o nazwie Kanal D2. Inwestycja wpisuje się w strategię rozwojową właściciela stacji, grupy medialnej Dogan Media International, która stale inwestuje w zaawansowane technologie. Kluczową rolę w transakcji odegrał lokalny partner Sony, firma Romtek Electronics. Dostarczyła ona nadawcy własny egzemplarz kamery FR7 wraz z obiektywami z mocowaniem typu E. Pozwoliło to na zweryfikowanie integracji z obecnymi systemami organizacji pracy, eksperymentowanie z różnymi perspektywami i poznanie twórczego potencjału filmowych ujęć.
Kamery FR7 dołączą do wykorzystywanych już przez kanały Kanal D i Kanal D2 kamer systemowych, monitorów profesjonalnych i rozwiązań audio firmy Sony.
— Kamery Sony FR7 doskonale uzupełniają naszą obecną technologię studyjną — mówi Bogdan Teica, dyrektor techniczny Kanal D. — Pozwolą zoptymalizować pracę, zwiększyć efektywność i zapewnić naszym widzom wyjątkowe wrażenia. Firma Sony to dla nas partner o niezrównanej niezawodności, wysokim zaawansowaniu technicznym i zaangażowaniu rozwój innowacji.
— Działająca od 2006 roku stacja Kanal D stała się jednym z czołowych rumuńskich nadawców, znanym ze wspaniałej jakości obrazu i dążenia do rozszerzania twórczych możliwości — komentuje Norbert Paquet, dyrektor działu produkcji na żywo w Sony Europe. — Jesteśmy dumni z roli jej preferowanego partnera technologicznego, jaką potwierdza najnowsza umowa zawarta na targach IBC. Mamy nadzieję wspierać ciągłą ekspansję biznesową stacji w regionie.
Premiera modelu Sony FR7 — pierwszej na świecie kamery PTZ z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu, wymiennymi obiektywami i funkcjami zdalnego sterowania — miała miejsce na ubiegłorocznych targach IBC. Dzięki uniwersalnemu systemowi zdalnego sterowania i funkcjom przeznaczonym do filmowania model ten daje dodatkowe możliwości twórcze w studiu, produkcjach na żywo i na planie filmowym.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.