Rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec o powierzchni 50 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybudował na Dolnym Śląsku ponad milion m kw. powierzchni i cały czas odkrywa potencjał regionu jako okna na Europę. Deweloper jeszcze w tym miesiącu ruszy z budową kolejnego projektu, Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja powstanie zgodnie z nową specyfikacją techniczną firmy – osiągnie wysokość 12 m w świetle, a także przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Doskonała lokalizacja parku pozwoli na obsługę zarówno rynku niemieckiego, jak i innych na zachodzie i południu Europy.
Na zachodzie… wiele zmian. Zachodnia część polski cały czas się rozwija, a lokalizacja blisko granicy z Niemcami napędza kolejne inwestycje przemysłowe. Już w tym miesiącu ruszy budowa Panattoni Park Bolesławiec, czyli 22 parku dewelopera na Dolnym Śląsku. Firma dostarczyła w regionie ponad mln m kw., a w ramach nowego projektu wybuduje kolejne 50 000 m kw. Obiekt o wysokości 12 m. oraz nośności posadzki 7T/m kw. będzie gotowy do obsługi klientów z wielu sektorów, m.in. e-commerce, logistyki, czy przemysłu. Panattoni Park Bolesławiec powstanie zgodnie z najnowszym standardem technicznym firmy i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zadba o odpowiedni dostęp światła, akustykę oraz komfort termiczny pracowników, a także opracuje plan jakości powietrza. Ponadto zaprojektowany zostanie system wentylacji mechanicznej, który pozwoli zminimalizować stężenie i recyrkulację zanieczyszczeń. Panattoni zastosuje również zwiększony standard rozwiązań ograniczających zużycie wody pitnej, skorzysta m.in. z systemu detekcji wycieków, instalacji wody deszczowej, czy wodooszczędnej armatury.
-„Zainteresowanie obiektami magazynowymi blisko granicy rośnie nieustannie, a Panattoni robi wszystko aby temu popytowi sprostać. Dostarczamy inwestycje, które pozwalają obsługiwać zarówno rynek niemiecki, jak i całą zachodnią i południową część kontynentu. Przykładem jest Panattoni Park Bolesławiec, który będzie położony zaledwie pół godziny od zachodniej granicy. Ponadto foremny kształt magazynu umożliwi dostosowanie powierzchni do specyfiki działania przyszłych najemców. Szeroka gama zielonych rozwiązań również zwiększy atrakcyjność projektu. To wszystko uzupełni nasze know-how, które zaprocentuje już na etapie planowania. Obiekty w zachodniej części Polski często stanowią strategiczne ogniwa dla europejskiej działalności firm, dlatego warto postawić na doświadczonego dewelopera, takiego jak Panattoni” – mówi Damian Kowalczyk, Development Director.
Panattoni Park Bolesławiec znajdzie się przy węźle Krzyżowa, który łączy autostradę A4 z autostradą A8. Przekroczenie polsko-niemieckiej granicy nie powinno zająć dłużej niż 30, natomiast granicy polsko-czeskiej – 50 minut. Strategiczne położenie doceniła firma Amazon, dla której Panattoni dostarczyło obiekt BTS w pobliskich Okmianach. Realizacja zajęła 60 000 m kw. i również została wyposażona w liczne rozwiązania ekologiczne. Inwestycja m.in. otrzymała maksymalną ocenę podczas certyfikacji BREEAM za systemy wodne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.