Ruszył II Semestr Akademii Pacjenci.PRO – zapisy trwają!

Cały czas trwają zapisy na zajęcia II semestru Akademii Rozwoju Organizacji Pacjentów PACJENCI.PRO. Uczestnicy mogą skorzystać z ponad 124 godzin warsztatów, szkoleń oraz dodatkowych indywidualnych spotkań z ekspertami z zakresu zarządzania organizacją, budowania wizerunku i promowania działań organizacji, pozyskiwania funduszy czy komunikacji. Zadaniem Akademii jest przekazanie organizacjom wiedzy ekspertów, opracowań, analiz i raportów oraz możliwości uczestniczenia w kompleksowym programie szkoleniowym, który dostarcza praktycznej wiedzy i umiejętności, wzmacniając kompetencje organizacji na wielu płaszczyznach.
Pierwszy semestr Akademii PACJENCI.PRO spotkał się z dużym zainteresowaniem organizacji pacjentów i pokazał, że nieustannie poszukują one możliwości podniesienia swoich kwalifikacji. Zapisy na drugi semestr dostępne pod linkiem https://akademia.pacjenci.pro/wydarzenia. Wystarczy założyć swoje indywidualne konto oraz wybrać zajęcia, w których chce uczestniczyć przedstawiciel organizacji. Do wyboru są szkolenia z 6 modułów na poziomie „podstawowym” oraz „zaawansowanym”. Sam program, przypominający studia menadżerskie, został przygotowany tak, aby każdy mógł dobrać dla siebie zajęcia, które pomogą mu rozwinąć najpotrzebniejsze kompetencje. Po pierwszych wrześniowych zajęciach - trwają zapisy do kolejnych bloków szkoleniowych. Z pełnym harmonogramem szkoleń można zapoznać się na tej stronie.
– W zajęciach Akademii PACJENCI.PRO wzięłam udział z pozycji słuchacza i stowarzyszenia, które działa na rzecz pacjentów od ponad 20 lat. Pomimo, że jesteśmy doświadczoną organizacją, Akademia była dla nas ogromną inspiracją i czasem wytężonej pracy nie tylko nad twardymi zagadnieniami, jak procedury czy legislacja, ale też nad budowaniem przywództwa i własnej marki jako lidera. Inicjatywę polecam wszystkim, którzy pracują etatowo w organizacjach pozarządowych, jak i tym, którzy dopiero rozszerzają swoją działalność. Prowadzący tworzą fantastyczne pole do współpracy networkingowej i warsztatowej, a wypracowane pomysły z zajęć mamy szansę od razu wdrażać do swoich organizacji – mówi Iwona Czabak ze Stowarzyszenia MARFAN Polska.
Uzbrajamy w kompetencje
Aktywność polskich organizacji pacjentów na rzecz poprawy opieki zdrowotnej, jest dowodem na rosnące znaczenie europejskiego trendu „patient empowerment”. Zgodnie z tą ideą organizacja chcą być partnerem i realnym uczestnikiem, mającym wpływ na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia. W takich krajach jak Wielka Brytania i Czechy, organizacje mają już swoje stałe miejsce w procesach decyzyjnych i legislacyjnych. Dlatego coraz więcej państw tworzy przestrzeń dla rozwoju współpracy z pacjentami i rozwija możliwości ich zaangażowania w kształtowanie rozwiązań systemowych. Lepsze przygotowane polskich przedstawicieli organizacji pacjentów, wspomaganie rozwoju ich kompetencji jest więc niezwykle ważne.
– W ostatnim czasie coraz więcej mówimy o bezpieczeństwie pacjentów i zdrowiu publicznym. Dyskutujemy na temat rozwiązań dla systemu opieki zdrowotnej i wyzwań, które unaoczniła pandemia COVID-19. Zmiany, których wszyscy doświadczamy mogą stanowić impuls do pozytywnych działań i jednocześnie stanowić szansę dla rozwoju organizacji, które na co dzień niosą bezcenną pomoc i wsparcie pacjentom. Doświadczenie i głos organizacji są bowiem nieocenione w debacie publicznej – przekonuje dr hab. Dominik Olejniczak, koordynator projektu z ramienia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Projekt Akademia Rozwoju Organizacji Pacjentów PACJENCI.PRO wystartował w grudniu 2020 roku. Ze szkoleń, warsztatów, spotkań networkingowych z ekspertami i praktykami w ramach inicjatywy skorzystały organizacje pacjentów z całej Polski. Wartościowym źródłem wiedzy nt. działania organizacji pacjentów w systemie ochrony zdrowia w Polsce jest m.in. raport: Rola organizacji pacjentów w systemie ochrony zdrowia w Polsce i na świecie, przygotowany w ramach inicjatywy, a także ponad 40 edukacyjnych materiałów wideo cykliczne publikowanych w mediach społecznościowych projektu dla tych, którzy chcą zapoznać się z zagadnieniami szkoleniowymi.
***
Akademia jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy PACJENCI.PRO, realizowanej w ramach partnerstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta. Oferta szkoleniowa Akademii adresowana jest do wszystkich organizacji zrzeszających pacjentów oraz działających na ich rzecz: zarówno małych, jak i dużych, powstałych w niewielkich lokalnych ośrodkach, a także tych funkcjonujących w dużych miastach.

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.