Komunikaty PR

Rynek powierzchni biurowych w Polsce. Olivia Centre podsumowuje półrocze

2022-08-24  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Olivia Centre podsumowuje pierwsze półrocze 

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ircR6LAYaeTenEZwtA?e=b9U6Ic Dawid Linkowski

 

Wszystkie dane wskazują, że Olivia również w tym roku pójdzie po rekord w zakresie podpisanych umów najmu. Tylko w pierwszych 6 miesiącach tego roku umowy najmu objęły powierzchnię ponad 22 tys. m.kw., co w świetle prawie 40 tysięcy wynajętej powierzchni w całym 2021 roku pozwala prognozować kolejny dobry wynik w całym 2022 roku. Dla przypomnienia, cała Olivia to 175 tys. m kw. GLA – jest największym projektem biurowym w całej Polsce

 

Zgodnie z obraną polityką Olivii, zawarte umowy obejmują firmy z bardzo zróżnicowanych sektorów gospodarki. To pozwala zapewnić szeroki tenant mix, a co za tym idzie pole do kooperacji pomiędzy najemcami tego największego w Polsce centrum biznesowego. Nowi rezydenci obejmują branże finansów, IT, doradczą, transportową, HR, a nawet… rolną. 

 

Wśród nowych najemców powierzchni biurowych znalazły się największe i najbardziej innowacyjne firmy na świecie, jak i start-up’y, które na przestrzeni lat rozwijają się do pozycji liderów w swoich segmentach. Nowym rezydentem Olivii jest firma Capgemini – światowy lider doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem o budżecie grupy w wysokości 18 miliardów euro. W jej biurach docelowo nawet 1000 pracowników będzie świadczyło usługi z zakresu zadań operacyjnych oraz systemów do agregacji i analizy danych. 

 

Nowym najemcą powierzchni jest również jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – brytyjski Graphcore, który opracowuje systemy obliczeniowe na potrzeby sztucznej inteligencji. Firma zaprojektowała procesor o nazwie IPU (Intelligence Processing Unit), którego architektura pozwala badaczom stosować nowe metody i algorytmy z dziedziny uczenia maszynowego. Centrum badawczo-rozwojowe Graphcore bezpośrednio współpracuje z jednostkami badawczo-rozwojowymi, uniwersytetami i firmami na całym świecie. 

 

W pierwszym półroczu swoje pierwsze w Polsce i trzecie w Europie centrum technologiczne otworzył odzieżowy gigant Nike, który w Olivii będzie realizować projekty w obszarach związanych ze strumieniowym przesyłaniem danych, ich przetwarzaniem i analizą oraz innowacji technologicznych, które w przyszłości amerykańska firma będzie wdrażać w sklepach stacjonarnych.

Olivia sprzyja rozwojowi wielu firm z sektora IT, a to powoduje, że staje się istnym hubem tej branży. We wcześniejszych miesiącach tego roku swoje biura w Olivii otworzyły takie firmy jak Softserve, Acaisoft, Sentillia B.V. Pierwsza z nich to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży z siedzibami głównymi w Austin w Teksasie oraz we Lwowie na Ukrainie. Na polskim rynku działają od 2014 roku, zatrudniając obecnie około 1000 osób, a ich rozwój wiąże się z nowymi kontraktami m.in. z branży FinTech działające w Azji Południowo-Wschodniej. Acaisoft istnieje na rynku od 2015 roku, ma swoje biura w dwóch lokalizacjach w Polsce i w Kaliforni w Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje się w programowaniu rozwiązań chmurowych dla oprogramowania Sentillia B.V. to natomiast firma specjalizująca się w unikalnych rozwiązaniach programistycznych dla rynków finansowych i technologii blockchain. 

W najnowszym budynku Olivii, w Olivia Prime biuro ze spektakularnym tarasem na dachu obejmie najdynamiczniej rosnąca firma rekrutacyjna w branży IT, czyli Just Join IT. Stworzony przez nią portal co miesiąc jest odwiedzany przez ponad 0,5 mln polskich programistów. Do tej samej grupy należą również portale RocketJobs.pl i HelloHR.pl, skupiające swoją działalność rekrutacyjną w branżach marketingu, sprzedaży, finansów, inżynierii, HR, BI & Data oraz wielu innych.

 

Nowymi najemcami są również firmy z branży spożywczej: Polish Agro (członek międzynarodowej grupy 80 firm, działającej w 80 krajach z obrotami ponad 4,4 miliarda euro) oraz firma MIK Food, specjalizujaca się w eksporcie, handlu i imporcie ryb oraz owoców morza z takich krajów jak Islandia, Norwegia, Królestwo Niderlandów, Indonezja, Wietnam czy Chile.

 

Co ważne wśród podpisanych umów ponad połowę stanowiły przedłużenia umów bądź dobieranie powierzchni przez dotychczasowych rezydentów Olivii. Potwierdza to wysoką atrakcyjność tego centrum biurowego na rynku Północnej Polski. Również działający w Olivii O4 Coworking bije rekordy popularności. Stopień rezerwacji współdzielonych przestrzeni sięga 100% i to w każdym z 4 budynków, w których O4 ma swoje biura. Tylko w pierwszej połowie tego roku do O4 dołączyły 32 firmy – tradycyjnie większość z nich reprezentuje nowe technologie i oprogramowanie, ale wśród nowych Rezydentów są także biznesy związane z wykańczaniem wnętrz, wynajmem odzieży i urządzeń higienicznych, czy produkcją energii. Cieszy nas i liczba nowych O4ian, i to – może nawet to drugie bardziej – że dotychczasowi klienci nie tylko z nami zostają, ale często rosną i się rozwijają – mówi Marta Moksa, dyrektor O4 Coworking. Dzięki silnej synergii z Olivia Centre, zawsze możemy dla nich znaleźć znacznie większą powierzchnię – jeśli są już na nią gotowi. Ogromną satysfakcję czerpiemy także z wyników ostatnich badań przeprowadzonych wśród naszych rezydentów, z których jasno wynika, że bycie w O4 to znacznie więcej niż biuro. To przede wszystkim ludzie, którzy czynią każdą pracę bardziej znośną!     

 

Pierwsze półrocze pozwala z optymizmem patrzeć na cały rok 2022 – mówi Maciej Kotarski, dyrektor komercjalizacji w Olivia Centre. Trójmiasto w ostatnim okresie jest na ustach wszystkich, a nasi partnerzy w rozmowach często podkreślają, że ich pracownicy bardzo często myślą o przeprowadzce do Trójmiasta. Najczęściej wymienianymi atutami są dostęp do morza i plaży, wysokiej jakości powietrze, rozległy Trójmiejski Park Krajobrazowy i rozbudowana infrastruktura, która powoduje, że w Trójmieście po prostu dobrze się żyje: wzgórza morenowe okalające aglomerację pozwalają rozwijać pasje sportowe. Morze doskonale pobudza do trenowania wszelakich sportów wodnych, a rozbudowana sieć ścieżek rowerowych umożliwia wybór ekologicznego sposobu dojazdu do pracy. Z tego wszystkiego też czerpiemy i prowadzimy kluby rozwoju pasji, doskonale integrujące społeczność Olivii.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.