Salt, GFT i Engine by Starling wyznaczają nowy standard bankowości cyfrowej
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Cyfrowy bank zbudowany w mniej niż 12 miesięcy debiutuje, oferując najnowocześniejszą technologię i ekspresowy proces wdrażania klientów.
Salt Bank, nowy cyfrowy bank w rumuńskim systemie finansowym, został uruchomiony niecały rok po rozpoczęciu projektu. Instytucja jest pierwszym neobankiem wykorzystującym system bankowości core Engine by Starling poza spółką macierzystą dostawcy, Starling Bank. Projekt został zrealizowany dzięki współpracy GFT, Salt Bank i Engine by Starling. Jest to kontynuacja transformacyjnego trendu, który GFT obserwuje w usługach finansowych i nie tylko. Organizacje na nowo odkrywają swoje możliwości technologiczne, przyjmując podejście biznesowe „platform of platforms”, które wiąże się z wykorzystaniem gotowych możliwości z branży.
Spółka GFT została zaangażowana do świadczenia ogólnych usług projektowych i integracyjnych, wykorzystując swoją dogłębną wiedzę specjalistyczną. Firma specjalizuje się w uruchamianiu banków w oparciu o technologie nowej generacji. GFT opracowało proces wdrażania oraz model technologiczny dla Salt Bank, co umożliwi Salt zarządzanie ekosystemem dostawców usług w miarę rozwoju swojej działalności.
Uruchomienie Salt Bank pokazuje naszą globalną pozycję lidera w bankowości cyfrowej na nowoczesnych platformach. Jest to najnowsza z wielu nowoczesnych platform bankowych, które uruchomiliśmy na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi Monika Kania, Chief Revenue Officer, GFT Poland. – Dostarczyliśmy zintegrowane, dostosowane, solidne i bezpieczne rozwiązanie dla Salt. Tym pierwszym projektem wdrażającym elastyczną platformę Engine, wyznaczyliśmy nowy standard bankowości cyfrowej w Europie.
Nasza współpraca z GFT ustanowiła nowy punkt odniesienia dla bankowości cyfrowej – dodaje Gabriela Nistor, CEO Salt Bank. – Szybkie wdrożenie i zaawansowane rozwiązania Salt odzwierciedlają nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najnowocześniejszych usług finansowych bez zakłóceń. Dedykowany zespół specjalistów GFT doskonale poradził sobie z uruchomieniem naszego nowego banku w bardzo wymagających ramach czasowych.
W pełni zautomatyzowane wdrażanie klientów i zaawansowane funkcje
Jednym z pierwszych osiągnięć Salt Bank jest w pełni zautomatyzowany i bezpieczny proces wdrażania klientów, który zajmuje zaledwie kilka minut. Bank pozyskał ponad 100 tys. klientów w ciągu pierwszych dwóch tygodni od uruchomienia. W ciągu miesiąca liczba ta przekroczyła 200 tys., co podkreśla łatwość obsługi i solidność systemu. Dzięki dużemu zainteresowaniu klientów, Salt Bank jest na dobrej drodze do osiągnięcia docelowej liczby 1 mln klientów w ciągu pierwszych trzech lat działalności.
Salt od samego początku oferuje również zaawansowane rozwiązania, takie jak konta i karty wielowalutowe. GFT, koncentrując się na potrzebach klientów zapewniło, że usługi Salt Bank znacząco podnoszą jakość ogólnych doświadczeń bankowych. Aby sprostać temu zadaniu usługi te są precyzyjnie dostosowane do przyzwyczajeń i potrzeb lokalnych klientów.
Międzynarodowa współpraca i budowanie potencjału
Wdrożenie miało międzynarodowy charakter, z udziałem zespołów GFT z Wielkiej Brytanii i Polski. Poza technologią, GFT wniosło również wiedzę na temat branży bankowej. Pomogło Salt Bank w opracowaniu planu działania, przeprowadzeniu transformacji i przygotowaniu się do uruchomienia oraz stworzenia nowego zespołu Salt Bank realizującego przyszły sukces. Projekt podkreśla również znaczenie partnerstwa GFT z Engine i innymi partnerami dla transformacji w całej branży.
Nasza platforma została skutecznie zintegrowana przez GFT na rynku rumuńskim, dostarczając bogate w funkcje i wysoce spersonalizowane produkty bankowe, które można wdrożyć na całym świecie, aby przyciągnąć imponującą liczbę klientów. Specjalistyczny zespół GFT przeprowadził wdrożenie i dostrzegł znaczący potencjał naszej platformy – mówi Sam Everington, CEO, Engine by Starling.
Dzięki nowoczesnemu podejściu i usługom zorientowanym na klienta, Salt Bank ma szansę wpłynąć na przyszłość bankowości cyfrowej w Europie i poza nią, pokazując, w jaki sposób skuteczne partnerstwa i koncentracja na kliencie mogą poprawić technologię bankową i doświadczenie klienta.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.