Komunikaty PR

Salus wdrożył system backupu bazujący na oprogramowaniu Commvault

2020-05-12  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, poinformowała o wdrożeniu zrealizowanym w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o. Zrealizowany projekt objął backup danych dla dwóch lokalizacji w oparciu o moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych.

 

Wdrożenie w Salus International, jednej z najprężniej działających i rozwijających się hurtowni farmaceutycznych w Polsce, objęło system Commvault Complete dla dwóch serwerów w różnych lokalizacjach wraz z przestrzenią dyskową i dodatkowym zapisem kopii archiwalnych w bibliotece taśmowej.  Zaimplementowano moduł automatycznej walidacji oraz moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych. Rozwiązanie zostało wdrożone dla ochrony danych ze środowiska wirtualizacji VMware oraz baz danych Microsoft SQL, Oracle oraz PostgreSQL. Całość procesu zabezpieczenia danych łącznie z testowaniem kopii jest w pełni zautomatyzowana. Wdrożenie zostało zrealizowane przez firmę Netology, autoryzowanego i wykwalifikowanego partnera z autoryzacją serwisową Service Advantage Plus Commvault, w drugiej połowie 2019 roku, cała implementacja zajęła około 2 miesiące.

 

Poprzedni system backupu wykorzystywany w firmie Salus wymagał gruntownej modernizacji, co wiązało się z koniecznością wymiany całego hardware’u. Był to system zamknięty, mało przyjazny w konfiguracji i zarządzaniu. Nie pozwalał na objęcie ochroną nowych danych z powodu ograniczonej pojemności. Poprzedni system nie posiadał również wsparcia w postaci agenta backupu dla jednego z kluczowych systemów używanych w firmie. Rozwiązanie Commvault nie ma takich ograniczeń, jednocześnie umożliwiło wykorzystanie biblioteki taśmowej do wykonywania kopii offsite, przechowywanych w bezpiecznej lokalizacji. Obecny system daje duże możliwości rozbudowy, a jego koszty utrzymania są niższe w porównaniu do poprzednika.

 

„Wybraliśmy rozwiązanie Commvault ze względu na szerokie wsparcie systemów produkcyjnych, baz i macierzy, a także niezależność od wykorzystywanego sprzętu. Nowy system zapewnia nam większą wydajność i bezpieczeństwo, a także szerokie wsparcie dla uruchamiania procesów automatyzacji zadań” - powiedział Arkadiusz Gawłowicz, Główny Specjalista ds. Informatyki w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o.

„Przejście z poprzedniego systemu backupu udało się zrealizować bezproblemowo. Po wdrożeniu przeprowadziliśmy testy działania systemu oraz odtwarzania danych, a także skonfigurowaliśmy mechanizmy automatycznego alertowania i raportowania ułatwiające codzienną kontrolę systemu”- powiedział Sławomir Marcisz, Architekt IT Netology.

„Planujemy rozszerzenie zakresu współpracy z Commvault o backup stacji roboczych, w momencie zakończenia wsparcia obecnego rozwiązania” dodał Gawłowicz.

 

„Dane, to dla wielu firm, najważniejsze aktywa, a ich bezpieczeństwo i możliwość szybkiego odzyskania po utracie to kwestia kluczowa dla sprawnego funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Dobry backup to ostatnia deska ratunku w przypadku uszkodzenia danych. Jest to system strategiczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niezmiernie ważne jest też wsparcie automatyzacji procesów, pomaga ona usprawnić codzienne zadania, a także zredukować koszty i wyeliminować błędy ludzkie. Kolejną ważną kwestią jest łatwość obsługi, gwarantująca sprawne i szybkie działanie” - powiedział Maksymilian Andrusiewicz, Territory Sales Executive w Commvault. „Przy szybkim rozwoju technologii ważnym aspektem systemu są możliwości jego rozbudowy. Oprogramowanie Commvault, będąc systemem otwartym, nie posiada w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń” dodał Andrusiewicz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Systemy informatyczne dla firm produkcyjnych i usługowych – jak wybrać rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu? Biuro prasowe
2024-12-27 | 09:00

Systemy informatyczne dla firm produkcyjnych i usługowych – jak wybrać rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu?

Współczesny rynek wymaga od firm elastyczności, efektywności oraz umiejętności szybkiego dostosowywania się do zmian. Żeby sprostać tym wyzwaniom, wiele przedsiębiorstw
IT i technologie Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
2024-12-23 | 09:00

Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów

Bezpieczeństwo danych osobowych klientów to podstawa działalności każdego e-sklepu. Odpowiednie zabezpieczenia budują zaufanie, a zaniedbania mogą przynieść poważne konsekwencje.
IT i technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Handel

Polscy producenci drobiu liczą na ponowne otwarcie chińskiego rynku. Kraje azjatyckie coraz ważniejszym importerem

Polska wciąż cieszy się w świecie renomą cenionego producenta mięsa drobiowego. Na eksport trafia ok. 60 proc. rocznej produkcji, czyli prawie 2 mln t. Polscy producenci walczą o silną pozycję na zagranicznych rynkach. Priorytetem jest dla nich ponowne uruchomienie eksportu do Chin, który został wstrzymany pięć lat temu ze względu na ptasią grypę. Trwa dopracowywanie szczegółów porozumienia w tej sprawie.

Finanse

Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.