Komunikaty PR

24 nominacje do tytułu Ambasadora Wschodu

2022-10-10  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Sałamacha
Sekretariat Konkursu Ambasador Wschodu

ul Zamkowa 1
21-505 Janów Podlaski
media|ambasadorwschodu.pl| |media|ambasadorwschodu.pl
609900492
www.ambasadorwschodu.pl

Najwięcej nominacji w tegorocznej edycji konkurs Ambasador Wschodu przyznano w dziedzinie projekt – 12. W dziedzinie przedsiębiorczość - 6, w turystyce - 4, a 2 w dziedzinie samorządność. Wśród nominowanych znalazły się osoby, podmioty i instytucje ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, działające od Suwałk po Sanok, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Wschodu.

 

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 8 edycji, w których przyznano 70 tytułów Ambasadora Wschodu. W tegorocznej edycji konkursu aż 23 nominowanych ma szanse na uzyskanie nagrody Ambasador Wschodu.

Po 7 nominacji do tytułu Ambasadora Wschodu otrzymały projekty, instytucje i osoby z województwa lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Jedną nominację otrzymało województwo mazowieckie. Dwie nominacje mają charakter szerszy – nominowani na co dzień działają w innych regionach niż te, wyszczególnione w regulaminie, ale są silnie związani ze Wschodem i promują pierwiastek wschodni w swoich aktywnościach.

„W tym roku po raz pierwszy daliśmy możliwość nominacji społecznych. Cieszy nas uzyskany odzew, bo dzięki temu mogliśmy poznać inicjatywy, projekty i ludzi, których nie udałoby się wyłonić w tradycyjny sposób. Zależy nam, aby doceniać działania realizowane na terenie Polski Wschodniej, ale także takie, które promują wschód na szerszą skalę także w innych regionach lub poza granicami Polski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zgłoszenie swoich kandydatów” – mówi Izabela Sałamacha, członkini Kapituły Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Ambasadorów Wschodu w ośmiu dziedzinach: Samorządność, Przedsiębiorczość, Turystyka, Projekt, Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka poznamy 26 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Tego dnia zostaną przyznane także: tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu, Nagroda Specjalna i wyróżnienia.

W ubiegłym roku w konkursie wyłoniono 7 laureatów, przyznano 1 honorowy tytuł, ogłoszono 2 odkrycia roku oraz przyznano 1 nagrodę specjalną. Najwięcej wyróżnień w ósmej edycji konkursu Ambasador Wschodu otrzymali reprezentanci woj. podlaskiego (5), w dalszej kolejności woj. lubelskiego (3), mazowieckiego (1) i podkarpackiego (1).

 

Nominowani 2022

Projekt

  1. Horyniec-Zdrój Art Festiwal (woj. podkarpackie)
  2. Zamojskie Lato Teatralne (woj. lubelskie)
  3. Arkadiusz Andrejkow - "Cichy memoriał" (woj. podkarpackie)
  4. Monika Trypuz za projekt „Atencja” (woj. lubelskie)
  5. Mariusz Żwierko (Warszawa)
  6. Chór La Musica, przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Lublinie (woj. lubelskie)
  7. Magdalena Bernat-Protaziuk (woj. mazowieckie)
  8. Forum Kobiet Podlasia (woj. podlaskie)
  9. Bożenna Pawlina-Maksymiuk (woj. lubelskie)
  10. Inkubator Aktywnego Kobiecego Rozwoju IKAR (woj. podlaskie)
  11. #DajemySerce Dzień Serca w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
  12. Koło Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej, wydarzenie Palinocka nad Rospudą w Dowspudzie (woj. podlaskie)

 

Przedsiębiorczość

  1. Manufaktura Cieleśnica (woj. lubelskie)
  2. Roztoczański Pstrąg (woj. lubelskie)
  3. Augustowska Miodosytnia (woj. podlaskie)
  4. Wydawnictwo Paśny Buriat (Kielce)
  5. eMMed Magdalena Mróz (woj. podkarpackie)
  6. Galicya Cafe (woj. lubelskie)

 

Turystyka

  1. Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez Granic (woj. podkarpackie)
  2. Hotel Traugutta 3 (woj. podlaskie)
  3. Restauracja Duchowe Łąki w Supraślu (woj. podlaskie)
  4. Tatarska Jurta (woj. podlaskie)

 

Samorządność

  1. Konrad Fijołek - Prezydent Miasta Rzeszowa (woj. podkarpackie)
  2. Krzysztof Zapała – wójt Gminy Olszanica i Robert Petka – zastępca wójta Gminy Olszanica (woj. podkarpackie)

 

Więcej informacji na: http://ambasadorwschodu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Sekretariat Konkursu Ambasador Wschodu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Inwestycje w Eko Dolinie: lepszy odzysk surowców i mniej uciążliwości Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Inwestycje w Eko Dolinie: lepszy odzysk surowców i mniej uciążliwości

Eko Dolina kontynuuje inwestycje, mające na celu lepsze zagospodarowanie odpadów i większy ich odzysk przy minimalizacji uciążliwości dla otoczenia.  Spółka planuje
Samorządy Pomóż środowisku, segreguj odpady świadomie
2024-06-10 | 13:50

Pomóż środowisku, segreguj odpady świadomie

Mieszkańcy Gdyni i okolic coraz lepiej segregują odpady – z roku na rok zmniejsza się ilość tych zmieszanych na rzecz segregowanych. Na jakość odpadów komunalnych zwraca jednak
Samorządy Sortownie w gotowości czekają na wprowadzenie ROP w Polsce
2024-05-24 | 10:30

Sortownie w gotowości czekają na wprowadzenie ROP w Polsce

W Polsce rozpoczęły się zmiany w zakresie gospodarowania odpadami, dyktowane przepisami unijnymi, takimi jak ramowa dyrektywa odpadowa i SUP. Te kroki prowadzą z kolei do zmian w branży

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.