Komunikaty PR

24 nominacje do tytułu Ambasadora Wschodu

2022-10-10  |  20:00
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Sałamacha
Sekretariat Konkursu Ambasador Wschodu

ul Zamkowa 1
21-505 Janów Podlaski
media|ambasadorwschodu.pl| |media|ambasadorwschodu.pl
609900492
www.ambasadorwschodu.pl

Najwięcej nominacji w tegorocznej edycji konkurs Ambasador Wschodu przyznano w dziedzinie projekt – 12. W dziedzinie przedsiębiorczość - 6, w turystyce - 4, a 2 w dziedzinie samorządność. Wśród nominowanych znalazły się osoby, podmioty i instytucje ze wschodniej Polski oraz jej pogranicza, działające od Suwałk po Sanok, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Wschodu.

 

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań osób, instytucji, podmiotów i samorządów działających na terenie Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Początki nagrody Ambasador Wschodu sięgają 2013 roku. Wtedy z inicjatywy wydawcy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się pierwsza edycja konkursu, którą zwieńczyła uroczysta gala z wręczeniem pierwszych tytułów. Od tego czasu odbyło się już 8 edycji, w których przyznano 70 tytułów Ambasadora Wschodu. W tegorocznej edycji konkursu aż 23 nominowanych ma szanse na uzyskanie nagrody Ambasador Wschodu.

Po 7 nominacji do tytułu Ambasadora Wschodu otrzymały projekty, instytucje i osoby z województwa lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Jedną nominację otrzymało województwo mazowieckie. Dwie nominacje mają charakter szerszy – nominowani na co dzień działają w innych regionach niż te, wyszczególnione w regulaminie, ale są silnie związani ze Wschodem i promują pierwiastek wschodni w swoich aktywnościach.

„W tym roku po raz pierwszy daliśmy możliwość nominacji społecznych. Cieszy nas uzyskany odzew, bo dzięki temu mogliśmy poznać inicjatywy, projekty i ludzi, których nie udałoby się wyłonić w tradycyjny sposób. Zależy nam, aby doceniać działania realizowane na terenie Polski Wschodniej, ale także takie, które promują wschód na szerszą skalę także w innych regionach lub poza granicami Polski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zgłoszenie swoich kandydatów” – mówi Izabela Sałamacha, członkini Kapituły Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Ambasadorów Wschodu w ośmiu dziedzinach: Samorządność, Przedsiębiorczość, Turystyka, Projekt, Społecznie Odpowiedzialny, Kultura i Sztuka, Nauka, Marka poznamy 26 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Tego dnia zostaną przyznane także: tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu, Nagroda Specjalna i wyróżnienia.

W ubiegłym roku w konkursie wyłoniono 7 laureatów, przyznano 1 honorowy tytuł, ogłoszono 2 odkrycia roku oraz przyznano 1 nagrodę specjalną. Najwięcej wyróżnień w ósmej edycji konkursu Ambasador Wschodu otrzymali reprezentanci woj. podlaskiego (5), w dalszej kolejności woj. lubelskiego (3), mazowieckiego (1) i podkarpackiego (1).

 

Nominowani 2022

Projekt

 1. Horyniec-Zdrój Art Festiwal (woj. podkarpackie)
 2. Zamojskie Lato Teatralne (woj. lubelskie)
 3. Arkadiusz Andrejkow - "Cichy memoriał" (woj. podkarpackie)
 4. Monika Trypuz za projekt „Atencja” (woj. lubelskie)
 5. Mariusz Żwierko (Warszawa)
 6. Chór La Musica, przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Lublinie (woj. lubelskie)
 7. Magdalena Bernat-Protaziuk (woj. mazowieckie)
 8. Forum Kobiet Podlasia (woj. podlaskie)
 9. Bożenna Pawlina-Maksymiuk (woj. lubelskie)
 10. Inkubator Aktywnego Kobiecego Rozwoju IKAR (woj. podlaskie)
 11. #DajemySerce Dzień Serca w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
 12. Koło Młodych Przyjaciół Ziemi Raczkowskiej, wydarzenie Palinocka nad Rospudą w Dowspudzie (woj. podlaskie)

 

Przedsiębiorczość

 1. Manufaktura Cieleśnica (woj. lubelskie)
 2. Roztoczański Pstrąg (woj. lubelskie)
 3. Augustowska Miodosytnia (woj. podlaskie)
 4. Wydawnictwo Paśny Buriat (Kielce)
 5. eMMed Magdalena Mróz (woj. podkarpackie)
 6. Galicya Cafe (woj. lubelskie)

 

Turystyka

 1. Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez Granic (woj. podkarpackie)
 2. Hotel Traugutta 3 (woj. podlaskie)
 3. Restauracja Duchowe Łąki w Supraślu (woj. podlaskie)
 4. Tatarska Jurta (woj. podlaskie)

 

Samorządność

 1. Konrad Fijołek - Prezydent Miasta Rzeszowa (woj. podkarpackie)
 2. Krzysztof Zapała – wójt Gminy Olszanica i Robert Petka – zastępca wójta Gminy Olszanica (woj. podkarpackie)

 

Więcej informacji na: http://ambasadorwschodu.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy BRAK ZDJĘCIA
2023-09-26 | 01:00

Samorządy łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

Samorządy lokalne dysponują bardzo dużymi zbiorami wrażliwych danych, ale często nie są wyposażone w  rozbudowane systemy cyberbezpieczeństwa. Urzędnicy i urzędniczki  mają również dostęp do środków
Samorządy I edycja konferencji Urban Mobility Flow Summit odbędzie się w Gdańsku
2023-09-18 | 16:00

I edycja konferencji Urban Mobility Flow Summit odbędzie się w Gdańsku

Pierwsza w historii konferencja Urban Mobility Flow Summit odbędzie się 22 listopada 2023 roku w AmberExpo w Gdańsku. Urban Mobility Flow działa jako unikalna platforma łącząca ofertę
Samorządy Czy SIM`y planują już ubezpieczenie?
2023-09-06 | 09:44

Czy SIM`y planują już ubezpieczenie?

  Zarejestrowano już 32 spółki SIM (Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe), które zrzeszają ok. 15% wszystkich polskich gmin. Wybudują one ok. 30 tys.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres Nowej Mobilności

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Ryzyko śmierci z powodów anestezjologicznych jest dziś praktycznie zerowe. W szpitalach rośnie jednak liczba zakażeń i powikłań pooperacyjnych

Dzięki wyśrubowanym standardom wypracowywanym w ostatnich dekadach anestezjologia jest dziś jedną z najbezpieczniejszych dziedzin medycyny. Mimo to problem powikłań okołooperacyjnych narasta z powodu rosnącej liczby zakażeń szpitalnych. To zaś drastycznie pogarsza rokowania pacjentów po zabiegach operacyjnych. – Trzy obszary, w których bezpieczeństwo pacjenta i optymalizacja leczenia może być poprawiona, to właśnie zakażenia, prawidłowa farmakoterapia i prawidłowa diagnostyka obrazowa – wskazuje anestezjolog, prof. Janusz Andres. Jak podkreśla, potrzebna jest dyskusja ekspertów różnych specjalizacji, która przyczyniłaby się do rozwiązania obecnych problemów i ogólnej poprawy bezpieczeństwa hospitalizowanych pacjentów.

Edukacja

Ponad połowa firm z sektora przemysłowego ma problem z pozyskaniem kadr. Wciąż potrzebna jest promocja zawodów technicznych wśród młodzieży

W Polsce stopa bezrobocia pozostaje na rekordowo niskim poziomie, a zapotrzebowanie na nowych pracowników rośnie szybciej niż ich podaż. Dotyczy to zwłaszcza firm produkcyjnych i zawodów technicznych. Według badania Grafton Recruitment ponad połowa pracodawców z branży przemysłowej wskazała jako największe wyzwanie w tym roku pozyskanie pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Jedną z przyczyn, wskazywanych przez ekspertów, jest wciąż niedostatecznie często wybierane szkolnictwo zawodowe i uczelnie techniczne. Dlatego firmy chętnie angażują się we wszelkie inicjatywy, które mają promować zawody techniczne.

Prawo

Samorządy na coraz większym minusie. Pogrąża je m.in. duża niestabilność regulacyjna i rosnąca liczba zadań

Samorządy od czterech lat są zmuszone łatać coraz większe dziury w swoich budżetach. Spadek dochodów z tytułu podatku PIT, pandemia, wojna w Ukrainie i kryzys uchodźczy, inflacja i wysokie ceny energii, a na dodatek brak środków z KPO spowodowały, że obecnie trudno jest im planować jakiekolwiek większe wydatki. Sytuację pogarsza niestabilność regulacyjna i coraz większa liczba zadań przerzucanych na samorządy, co pociąga za sobą wzrost wydatków budżetowych. – Jednym z ważniejszych wyzwań w tym obszarze jest obecnie opieka społeczna – wskazuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.