Komunikaty PR

Coraz więcej samorządów decyduje się na bramki do dezynfekcji

2021-03-26  |  11:04
Biuro prasowe

 

Mimo postępujących szczepień wciąż nie widać końca pandemii COVID-19. Powrót do normalności oraz wyeliminowanie zagrożeń związanych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 zdecydowanie marzy się już nam wszystkim. Dlatego też coraz więcej samorządów decyduje się na innowacyjne metody zwalczania koronawirusa, takie jak bramki do dezynfekcji. 

Pandemia COVID-19 wymusiła na nas wszystkich dostosowanie się do nowej sytuacji, co często nie jest łatwe. Jednak z wirusem SARS-CoV-2 zmagamy się już od ponad roku i chociaż wciąż doskonalimy metody zwalczania go, to wciąż nie możemy mówić o powrocie do normalności. Dlatego, mimo postępujących szczepień, zarówno firmy, instytucje publiczne, jak i my wszyscy szukamy nowych metod chroniących nas przed COVID-19. 

W czasie pandemii wiele podmiotów zaczęło wykorzystywać innowacyjne metody walki z wirusem. W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszą się bramki do dezynfekcji. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że są one stosowane szczególnie często przez samorządy, zarówno w samych urzędach, jak i w jednostkach im podległych. Na wykorzystywanie bramek do dezynfekcji zdecydowała się wiele starostw powiatowych, urzędów pracy, placówek oświatowych czy szpitali. Skala, na jaką stosowane są te urządzenia w samorządach, wskazuje na wstąpienie nowego trendu, pozwalającego na ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2. 

Dla nas sprawą kluczową jest wsparcie naszych klientów w zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem” - mówi Marcin Starek z firmy Sangate. „Cieszymy się, że samorządy chętnie korzystają z naszych bramek do dezynfekcji, dzięki czemu mogą sprawnie funkcjonować i jednocześnie nie narażać swoich pracowników oraz interesantów na skutki wywoływane przez wirusa” - dodaje Starek. 

Społeczne i gospodarcze skutki pandemii wirusa SARS-CoV-2 są bez wątpienia negatywne. Dlatego za niezwykle pozytywny trend należy uznać stosowanie nowatorskich rozwiązań służących zwalczaniu COVID-19 przez samorządy. Daje to nadzieję nie tylko na szybszy powrót do normalności, ale również zwiększa bezpieczeństwo, co ma w kontekście kolejnej fali zachorowań, bezcenną wartość.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Janosikowe do likwidacji. Jest podpis prezydenta Biuro prasowe
2024-10-21 | 15:10

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to m.in. likwidację „Janosikowego”, czyli podatku od najbogatszych
Samorządy Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w
2024-10-08 | 13:00

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

„20 lat w UE: O spójność polskich miast i regionów” to hasło, które będzie przyświecać obradom jesiennej edycji Local Trends – Europejskiego
Samorządy Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
2024-09-27 | 11:00

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie

Gmina Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie) podpisała umowę ze spółką Eco5tech na projekt budowy ogniw fotowoltaicznych z magazynami energii i zmiana sposobu ogrzewania w gminnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać

Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.