Komunikaty PR

Coraz więcej samorządów decyduje się na bramki do dezynfekcji

2021-03-26  |  11:04
Biuro prasowe

 

Mimo postępujących szczepień wciąż nie widać końca pandemii COVID-19. Powrót do normalności oraz wyeliminowanie zagrożeń związanych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 zdecydowanie marzy się już nam wszystkim. Dlatego też coraz więcej samorządów decyduje się na innowacyjne metody zwalczania koronawirusa, takie jak bramki do dezynfekcji. 

Pandemia COVID-19 wymusiła na nas wszystkich dostosowanie się do nowej sytuacji, co często nie jest łatwe. Jednak z wirusem SARS-CoV-2 zmagamy się już od ponad roku i chociaż wciąż doskonalimy metody zwalczania go, to wciąż nie możemy mówić o powrocie do normalności. Dlatego, mimo postępujących szczepień, zarówno firmy, instytucje publiczne, jak i my wszyscy szukamy nowych metod chroniących nas przed COVID-19. 

W czasie pandemii wiele podmiotów zaczęło wykorzystywać innowacyjne metody walki z wirusem. W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszą się bramki do dezynfekcji. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że są one stosowane szczególnie często przez samorządy, zarówno w samych urzędach, jak i w jednostkach im podległych. Na wykorzystywanie bramek do dezynfekcji zdecydowała się wiele starostw powiatowych, urzędów pracy, placówek oświatowych czy szpitali. Skala, na jaką stosowane są te urządzenia w samorządach, wskazuje na wstąpienie nowego trendu, pozwalającego na ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2. 

Dla nas sprawą kluczową jest wsparcie naszych klientów w zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem” - mówi Marcin Starek z firmy Sangate. „Cieszymy się, że samorządy chętnie korzystają z naszych bramek do dezynfekcji, dzięki czemu mogą sprawnie funkcjonować i jednocześnie nie narażać swoich pracowników oraz interesantów na skutki wywoływane przez wirusa” - dodaje Starek. 

Społeczne i gospodarcze skutki pandemii wirusa SARS-CoV-2 są bez wątpienia negatywne. Dlatego za niezwykle pozytywny trend należy uznać stosowanie nowatorskich rozwiązań służących zwalczaniu COVID-19 przez samorządy. Daje to nadzieję nie tylko na szybszy powrót do normalności, ale również zwiększa bezpieczeństwo, co ma w kontekście kolejnej fali zachorowań, bezcenną wartość.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Janosikowe do likwidacji. Jest podpis prezydenta Biuro prasowe
2024-10-21 | 15:10

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to m.in. likwidację „Janosikowego”, czyli podatku od najbogatszych
Samorządy Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w
2024-10-08 | 13:00

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

„20 lat w UE: O spójność polskich miast i regionów” to hasło, które będzie przyświecać obradom jesiennej edycji Local Trends – Europejskiego
Samorządy Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
2024-09-27 | 11:00

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie

Gmina Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie) podpisała umowę ze spółką Eco5tech na projekt budowy ogniw fotowoltaicznych z magazynami energii i zmiana sposobu ogrzewania w gminnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.