Coraz więcej samorządów decyduje się na bramki do dezynfekcji
Mimo postępujących szczepień wciąż nie widać końca pandemii COVID-19. Powrót do normalności oraz wyeliminowanie zagrożeń związanych z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 zdecydowanie marzy się już nam wszystkim. Dlatego też coraz więcej samorządów decyduje się na innowacyjne metody zwalczania koronawirusa, takie jak bramki do dezynfekcji.
Pandemia COVID-19 wymusiła na nas wszystkich dostosowanie się do nowej sytuacji, co często nie jest łatwe. Jednak z wirusem SARS-CoV-2 zmagamy się już od ponad roku i chociaż wciąż doskonalimy metody zwalczania go, to wciąż nie możemy mówić o powrocie do normalności. Dlatego, mimo postępujących szczepień, zarówno firmy, instytucje publiczne, jak i my wszyscy szukamy nowych metod chroniących nas przed COVID-19.
W czasie pandemii wiele podmiotów zaczęło wykorzystywać innowacyjne metody walki z wirusem. W ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszą się bramki do dezynfekcji. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że są one stosowane szczególnie często przez samorządy, zarówno w samych urzędach, jak i w jednostkach im podległych. Na wykorzystywanie bramek do dezynfekcji zdecydowała się wiele starostw powiatowych, urzędów pracy, placówek oświatowych czy szpitali. Skala, na jaką stosowane są te urządzenia w samorządach, wskazuje na wstąpienie nowego trendu, pozwalającego na ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2.
„Dla nas sprawą kluczową jest wsparcie naszych klientów w zapewnienie bezpieczeństwa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem” - mówi Marcin Starek z firmy Sangate. „Cieszymy się, że samorządy chętnie korzystają z naszych bramek do dezynfekcji, dzięki czemu mogą sprawnie funkcjonować i jednocześnie nie narażać swoich pracowników oraz interesantów na skutki wywoływane przez wirusa” - dodaje Starek.
Społeczne i gospodarcze skutki pandemii wirusa SARS-CoV-2 są bez wątpienia negatywne. Dlatego za niezwykle pozytywny trend należy uznać stosowanie nowatorskich rozwiązań służących zwalczaniu COVID-19 przez samorządy. Daje to nadzieję nie tylko na szybszy powrót do normalności, ale również zwiększa bezpieczeństwo, co ma w kontekście kolejnej fali zachorowań, bezcenną wartość.

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.