Komunikaty PR

Gmina Szczęśliwych Rodzin – drugą odsłoną programu Polska Szczęśliwych Rodzin

2021-09-17  |  13:15
Biuro prasowe

Pod nazwą Gmina Szczęśliwych Rodzin, rozpoczyna się samorządowa edycja zeszłorocznego programu Polska Szczęśliwych Rodzin. Jego długofalowym celem jest zmiana podejścia do działań wspierających polskie rodziny oraz postawienie ich w centrum zainteresowania wspólnot lokalnych. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Głównym założeniem programu Gmina Szczęśliwych Rodzin jest współpraca ze specjalistami zajmującymi się rodziną na szczeblach gminnych i wspólne tworzenie z nimi nowych rozwiązań, dzięki którym Polacy będą realizować swoje aspiracje w obszarze rodziny.

Realizatorzy projektu proponują nowe podejście do polityki rodzinnej, która często rozumiana jest jako jeden z wielu obszarów polityki samorządowej, co może prowadzić do jej uprzedmiotowienia. W zamian postulują postawienie rodziny w centrum zainteresowania. Jest to szczególnie istotne na poziomie samorządowym, który jest najbliżej lokalnych społeczności, ich codziennego życia i problemów.

W tegorocznej edycji, zaplanowano realizację ośmiu spotkań w całej Polsce z ekspertami z instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych, podczas których zostaną wspólnie wypracowywane rozwiązania wzmacniające rodzinę. Uczestnicy podzielą się swoimi przemyśleniami i projektami, propozycjami nowych modeli współpracy organizacyjnej oraz pomysłami na skuteczniejsze komunikowanie wartości rodzinnych.

 

– Na spotkaniach w regionach zaprezentujemy koncepcję Sześciu Obszarów Funkcjonowania Rodzin (6OFR) i wspólnie zastanowimy się, jakie działania należy podjąć na każdej z tych płaszczyzn, by polskie rodziny stawały się coraz szczęśliwsze, dając tym samym, jak najlepsze fundamenty dla rozwoju społeczności lokalnych – powiedział Paweł Woliński, odpowiedzialny za merytoryczny nadzór nad realizacją projektu.

 

Jacek Sapa – prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia, która jest organizatorem projektu dodał:

Po pierwszej odsłonie projektu, w której wzięło udział ponad 1200 osób, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pomysły i wnioski. Teraz ponownie spotkamy się z liderami organizacji i instytucji działających na rzecz rodziny, aby kontynuować prace nad stworzeniem modelu międzyinstytucjonalnej współpracy, który efektywnie wspomoże polskie rodziny w funkcjonowaniu w każdej możliwej sferze życia.

 

O projekcie Gmina Szczęśliwych Rodzin

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt Fundacji Narodowego Dnia Życia, realizowany od 2020 roku w ramach konkursu grantowego „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma na celu koordynację współpracy między wszystkimi organizacjami zajmującymi się kwestiami polityki rodzinnej w Polsce: w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych. Międzyorganizacyjna współpraca ma postawić rodzinę w centrum uwagi i wszelkich działań administracji na wszystkich szczeblach jej funkcjonowania.

www.polskaszczesliwychrodzin.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Janosikowe do likwidacji. Jest podpis prezydenta Biuro prasowe
2024-10-21 | 15:10

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to m.in. likwidację „Janosikowego”, czyli podatku od najbogatszych
Samorządy Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w
2024-10-08 | 13:00

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

„20 lat w UE: O spójność polskich miast i regionów” to hasło, które będzie przyświecać obradom jesiennej edycji Local Trends – Europejskiego
Samorządy Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
2024-09-27 | 11:00

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie

Gmina Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie) podpisała umowę ze spółką Eco5tech na projekt budowy ogniw fotowoltaicznych z magazynami energii i zmiana sposobu ogrzewania w gminnych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania

Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.