Komunikaty PR

Gmina Szczęśliwych Rodzin – drugą odsłoną programu Polska Szczęśliwych Rodzin

2021-09-17  |  13:15
Biuro prasowe

Pod nazwą Gmina Szczęśliwych Rodzin, rozpoczyna się samorządowa edycja zeszłorocznego programu Polska Szczęśliwych Rodzin. Jego długofalowym celem jest zmiana podejścia do działań wspierających polskie rodziny oraz postawienie ich w centrum zainteresowania wspólnot lokalnych. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Głównym założeniem programu Gmina Szczęśliwych Rodzin jest współpraca ze specjalistami zajmującymi się rodziną na szczeblach gminnych i wspólne tworzenie z nimi nowych rozwiązań, dzięki którym Polacy będą realizować swoje aspiracje w obszarze rodziny.

Realizatorzy projektu proponują nowe podejście do polityki rodzinnej, która często rozumiana jest jako jeden z wielu obszarów polityki samorządowej, co może prowadzić do jej uprzedmiotowienia. W zamian postulują postawienie rodziny w centrum zainteresowania. Jest to szczególnie istotne na poziomie samorządowym, który jest najbliżej lokalnych społeczności, ich codziennego życia i problemów.

W tegorocznej edycji, zaplanowano realizację ośmiu spotkań w całej Polsce z ekspertami z instytucji publicznych, samorządów i organizacji pozarządowych, podczas których zostaną wspólnie wypracowywane rozwiązania wzmacniające rodzinę. Uczestnicy podzielą się swoimi przemyśleniami i projektami, propozycjami nowych modeli współpracy organizacyjnej oraz pomysłami na skuteczniejsze komunikowanie wartości rodzinnych.

 

– Na spotkaniach w regionach zaprezentujemy koncepcję Sześciu Obszarów Funkcjonowania Rodzin (6OFR) i wspólnie zastanowimy się, jakie działania należy podjąć na każdej z tych płaszczyzn, by polskie rodziny stawały się coraz szczęśliwsze, dając tym samym, jak najlepsze fundamenty dla rozwoju społeczności lokalnych – powiedział Paweł Woliński, odpowiedzialny za merytoryczny nadzór nad realizacją projektu.

 

Jacek Sapa – prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia, która jest organizatorem projektu dodał:

Po pierwszej odsłonie projektu, w której wzięło udział ponad 1200 osób, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pomysły i wnioski. Teraz ponownie spotkamy się z liderami organizacji i instytucji działających na rzecz rodziny, aby kontynuować prace nad stworzeniem modelu międzyinstytucjonalnej współpracy, który efektywnie wspomoże polskie rodziny w funkcjonowaniu w każdej możliwej sferze życia.

 

O projekcie Gmina Szczęśliwych Rodzin

Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt Fundacji Narodowego Dnia Życia, realizowany od 2020 roku w ramach konkursu grantowego „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma na celu koordynację współpracy między wszystkimi organizacjami zajmującymi się kwestiami polityki rodzinnej w Polsce: w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych. Międzyorganizacyjna współpraca ma postawić rodzinę w centrum uwagi i wszelkich działań administracji na wszystkich szczeblach jej funkcjonowania.

www.polskaszczesliwychrodzin.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie

Gmina Papowo Biskupie (kujawsko-pomorskie) podpisała umowę ze spółką Eco5tech na projekt budowy ogniw fotowoltaicznych z magazynami energii i zmiana sposobu ogrzewania w gminnych
Samorządy WIŚNIOWSKI wspiera akcję charytatywną na rzecz powodzian
2024-09-20 | 12:00

WIŚNIOWSKI wspiera akcję charytatywną na rzecz powodzian

Polski lider w produkcji bram, ogrodzeń, okien i drzwi dołączył do medialnej akcji wsparcia powodzian. Tym samym, zachęca do obejrzenia specjalnego charytatywnego bloku reklamowego z
Samorządy Jak niestandardowe podejście uratowało publiczną szkołę przed likwidacją
2024-09-13 | 10:31

Jak niestandardowe podejście uratowało publiczną szkołę przed likwidacją

Samodzielność i odpowiedzialność uczniów, zaangażowanie rodziców i kadry, autonomia dyrektora i wsparcie organu prowadzącego. Takie podeście do edukacji zdaje w Poznaniu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Konsument

Z roku na rok rośnie odsetek Polaków segregujących odpady. Nie zawsze jednak robią to prawidłowo [DEPESZA]

Już 97 proc. Polaków deklaruje, że segreguje odpady – wynika z badania SW Research na zlecenie Fundacji ProKarton. To o 5 pkt proc. więcej niż w 2023 roku. Rośnie również świadomość dotycząca recyklingu kartonów do płynnej żywności, a 58 proc. osób deklaruje, że prawidłowo wyrzuca je do żółtego pojemnika. Wciąż jednak pojawiają się wątpliwości co do tego, jak segregować poszczególne odpady do konkretnych pojemników. – Frakcje z poszczególnych pojemników są niekiedy zanieczyszczone innymi odpadami, co utrudnia proces sortowania i obniża jakość surowca do recyklingu – ocenia Łukasz Sosnowski, prezes Fundacji ProKarton.

DlaWas.info

Konsument

Polacy na bakier z higieną cyfrową. To przekłada się na zdrowie fizyczne i psychiczne, szczególnie młodych

Smartfony, monitory komputera, telewizory podłączone do sieci lub konsoli do gier mogą negatywnie wpływać na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – twierdzą lekarze. Dodatkowo nadużywanie elektronicznych gadżetów może niekorzystnie wpływać na nawyki żywieniowe. Między innymi z tego powodu coraz więcej mówi się o potrzebie higieny cyfrowej. Jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.