Komunikaty PR

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem

2020-04-28  |  14:00
Biuro prasowe

W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Troska o lokalną społeczność jest jedną z podstawowych wartości IKEA. Dlatego wspólnie z Urzędem Miasta tworzymy wygodne warunki odpoczynku i kwarantanny dla personelu medycznego szczególnie narażonego na zakażenie koronawirusem. Kwarantanna to jedno z pierwszych i najważniejszych działań podejmowanych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.                                                                                                                  

Przygotowane przez IKEA wyposażenie około 11 mieszkań, przeznaczonych do przebywania w nich do 33 osób, umożliwi ochronę przed zakażeniem rodzinom i bliskim personelu pracującego z grupą osób szczególnego ryzyka. Dotyczy to na przykład personelu wspierającego placówki szpitalne na terenie Gminy Miasto Szczecin, pracowników Domów Opieki Społecznej i innych placówek opieki.  Stworzone zostaną także wygodne warunki zakwaterowania dla personelu z innych regionów Polski  wspierającego szczecińskie  placówki medyczne podczas pandemii.

Budowa nowego sklepu IKEA w Szczecinie posuwa się do przodu, a już dzisiaj mieszkańcy Szczecina i okolic mogą kupować produkty IKEA online i odbierać swoje zamówienia w Punkcie Odbioru Zamówień zlokalizowanym przy Alei Kasztanowej 17. Zgodnie z wartościami firmy już teraz aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności i nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła nam na zidentyfikowanie potrzeb, które możemy zaspokoić w trudnej sytuacji pandemii, dzięki naszym produktom i wiedzy o urządzaniu domu. #PomagamyRazem, by zmieniać na lepsze trudną rzeczywistość wokół nas - mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu Szczecin

Mieszkania zostały wydzielone z zasobów komunalnych Gminy Miasto Szczecin i nie posiadały wyposażenia umożliwiającego zakwaterowanie osób. Dzięki pomocy IKEA zostaną wyposażone w podstawowe meble takie jak: łóżka, sofy, stoły, krzesła, drobne meble do przedpokoju, łazienki i pokoju dziennego, kołdry, poduszki, pościel oraz wszystko co niezbędne do przygotowywania posiłków - naczynia i akcesoria kuchenne. Osoby korzystające z mieszkań będą mogły przebywać i zregenerować siły w bardziej przyjaznych warunkach i funkcjonalnych pomieszczeniach.

Kontakt ze strony firmy IKEA był dla nas miłym zaskoczeniem. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach. I właśnie z taką się teraz wszyscy mierzymy. Dlatego kieruję ogromne słowa podziękowania dla IKEA, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy wyposażaniu mieszkań kryzysowych. Dzięki temu, osoby w najtrudniejszych sytuacjach będą miały odpowiednie warunki do przeczekania tych trudnych chwil. Jednocześnie cieszę się, że w Szczecinie lokuje się firma z tak dużą odpowiedzialnością społeczną oraz chęcią niesienia pomocy. Ta wartość w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia – powiedział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek

Po ustaniu potrzeb, związanych z funkcjonowaniem mieszkań na potrzeby kwarantanny, meble i dodatki posłużą do wyposażenia tzw. mieszkań „kryzysowych” na potrzeby zakwaterowania rodzin, które ucierpiały w wyniku zdarzeń nadzwyczajnych np. pożaru, awarii technicznych. W takich sytuacjach gmina udziela pomocy mieszkańcom, którzy zmuszeni są do opuszczenia ich miejsca zamieszkania.

 

Trudne okoliczności wymagają wyjątkowych rozwiązań i współpracy pomiędzy wieloma instytucjami. Dzięki współpracy IKEA i partnerów już 35 gmin w Polsce otrzymało pomoc w doposażeniu lokalnych centrów kwarantanny. Z przekazanego sprzętu będzie mogło skorzystać ponad 400 osób przebywających w instytucjonalnej kwarantannie na terenie swojej gminy. Dodatkowo do akcji dołączyła Agencja Rezerw Materiałowych pośrednicząc w kwestiach formalnych związanych z przekazywaniem darowizn. Agencja koordynuje działania w zakresie formalno-prawnym pomiędzy IKEA, a Gminnymi Centrami Kwarantanny.

Działania realizowane są w ramach planu na rzecz walki ze skutkami pandemii, na który IKEA w Polsce przeznaczyła łącznie 4,5 mln zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Dzięki wyborczej frekwencji mieszkanców, OSP Zielątkowo z nowym wozem Biuro prasowe
2020-10-05 | 14:30

Dzięki wyborczej frekwencji mieszkanców, OSP Zielątkowo z nowym wozem

Frekwencja mieszkańców gminy Suchy Las była największa w województwie wielkopolskim i czwarta pod względem wyniku w całej Polsce. Na wybory przyszło tam 79,69 proc.
Samorządy Samorządy oraz spółki komunalne powierzają korespondencję prywatnym operatorom
2020-09-29 | 05:50

Samorządy oraz spółki komunalne powierzają korespondencję prywatnym operatorom

Urzędy miejskie Skierniewic i Sieradza, Koleje Mazowieckie, Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach, ośrodki pomocy społecznej, przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji – to tylko
Samorządy Rządowy wóz strażacki w rękach OSP Zielątkowo - niebawem oficjalne odebranie
2020-09-24 | 17:10

Rządowy wóz strażacki w rękach OSP Zielątkowo - niebawem oficjalne odebranie

W podpoznańskiej gminie Suchy Las na tegoroczne wybory przyszło niemal 80 proc. uprawnionych do głosowania - to rekordowy wynik w Wielkopolsce. Z tej okazji gmina, a dokładniej OSP Zielątkowo

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Ochrona środowiska

Grupa PGE rezygnuje z węgla. Do 2030 roku zainwestuje 75 mld zł w odnawialne źródła energii

PGE to gigant polskiej energetyki, którego portfel w tej chwili w 80 proc. jest oparty na węglu kamiennym i brunatnym. Grupa właśnie ogłosiła, że zamierza sukcesywnie z niego rezygnować na rzecz odnawialnych źródeł energii. Do 2030 roku udział OZE w jej portfelu ma już wynieść 50 proc., głównie dzięki inwestycjom w farmy wiatrowe na Bałtyku i fotowoltaikę. Równolegle zainwestuje też w stopniową dekarbonizację ciepłownictwa i rozwój magazynów energii. W efekcie Grupa Kapitałowa PGE osiągnie neutralność klimatyczną w 2050 roku, czyli nie będzie emitować już ani grama CO2 – wynika z nowej strategii PGE.

Firma

Pracownicy objęci prywatną opieką medyczną o połowę krócej przebywają na zwolnieniu lekarskim. Dla pracodawcy to wymierne korzyści finansowe

1005 zł na jednego pracownika w skali roku – tyle oszczędności może przynieść finansowanie dobrej opieki zdrowotnej przez pracodawcę – wynika z raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2020”. Zatrudnieni, którzy mają szybszy i łatwiejszy dostęp do specjalistów, rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich i wykazują się większą efektywnością w pracy. – Nasz raport pokazuje, że inwestycja w zdrowie pracowników opłaca się obu stronom, zarówno zatrudnionym, jak i pracodawcom – mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych, członek zarządu Medicover Polska. Najczęstsze problemy zdrowotne, z którymi borykają się osoby czynne zawodowo, to nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, bóle pleców i otyłość.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Pandemia zmienia modele biznesowe na rynku nieruchomości komercyjnych. Ekologiczne inwestycje zdominują rynek

Mimo pandemii w pierwszej połowie tego roku rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce notował bardzo dobre wyniki. Kryzys i niepewność gospodarcza wpłyną jednak na całoroczny wynik i mniejszy wolumen transakcji inwestycyjnych. Koronawirus zmienił sposób, w jaki projektowane, budowane i wyposażane są budynki biurowe, handlowe i magazynowe. Głównym trendem na rynku pozostaje ekologia – wynika z raportu innogy Polska. Zielone certyfikaty stają się powoli standardem, którego oczekują najemcy nieruchomości.

 

Handel

W Polsce spada jakość obsługi klientów. Najwięcej uwag konsumentów dotyczy kompetencji pracowników i długich kolejek

Po dekadzie wzrostów od trzech lat jakość obsługi klientów na polskim rynku sukcesywnie spada – wynika z cyklicznych badań przeprowadzanych przez Polski Program Jakości Obsługi. W ocenie 1/5 klientów jej jakość jest niezadowalająca. Najczęściej narzekamy m.in. na długi czas obsługi, kolejki i niskie kompetencje pracowników. Złe oceny wynikają też z faktu, że część firm nie nadąża za stale rosnącymi oczekiwaniami konsumentów. W tym roku wpłynęła na nie także pandemia COVID-19, która sprawiła, że zaczęli oni przykładać większą wagę do higieny i bezpieczeństwa.