Komunikaty PR

IKEA pomaga wyposażyć gminne centra kwarantanny w Szczecinie. #PomagamyRazem

2020-04-28  |  14:00
Biuro prasowe

W trudnych momentach zawsze można liczyć na sąsiadów. Troska o lokalną społeczność jest jedną z podstawowych wartości IKEA. Dlatego wspólnie z Urzędem Miasta tworzymy wygodne warunki odpoczynku i kwarantanny dla personelu medycznego szczególnie narażonego na zakażenie koronawirusem. Kwarantanna to jedno z pierwszych i najważniejszych działań podejmowanych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.                                                                                                                  

Przygotowane przez IKEA wyposażenie około 11 mieszkań, przeznaczonych do przebywania w nich do 33 osób, umożliwi ochronę przed zakażeniem rodzinom i bliskim personelu pracującego z grupą osób szczególnego ryzyka. Dotyczy to na przykład personelu wspierającego placówki szpitalne na terenie Gminy Miasto Szczecin, pracowników Domów Opieki Społecznej i innych placówek opieki.  Stworzone zostaną także wygodne warunki zakwaterowania dla personelu z innych regionów Polski  wspierającego szczecińskie  placówki medyczne podczas pandemii.

Budowa nowego sklepu IKEA w Szczecinie posuwa się do przodu, a już dzisiaj mieszkańcy Szczecina i okolic mogą kupować produkty IKEA online i odbierać swoje zamówienia w Punkcie Odbioru Zamówień zlokalizowanym przy Alei Kasztanowej 17. Zgodnie z wartościami firmy już teraz aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności i nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła nam na zidentyfikowanie potrzeb, które możemy zaspokoić w trudnej sytuacji pandemii, dzięki naszym produktom i wiedzy o urządzaniu domu. #PomagamyRazem, by zmieniać na lepsze trudną rzeczywistość wokół nas - mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu Szczecin

Mieszkania zostały wydzielone z zasobów komunalnych Gminy Miasto Szczecin i nie posiadały wyposażenia umożliwiającego zakwaterowanie osób. Dzięki pomocy IKEA zostaną wyposażone w podstawowe meble takie jak: łóżka, sofy, stoły, krzesła, drobne meble do przedpokoju, łazienki i pokoju dziennego, kołdry, poduszki, pościel oraz wszystko co niezbędne do przygotowywania posiłków - naczynia i akcesoria kuchenne. Osoby korzystające z mieszkań będą mogły przebywać i zregenerować siły w bardziej przyjaznych warunkach i funkcjonalnych pomieszczeniach.

Kontakt ze strony firmy IKEA był dla nas miłym zaskoczeniem. Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach. I właśnie z taką się teraz wszyscy mierzymy. Dlatego kieruję ogromne słowa podziękowania dla IKEA, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy wyposażaniu mieszkań kryzysowych. Dzięki temu, osoby w najtrudniejszych sytuacjach będą miały odpowiednie warunki do przeczekania tych trudnych chwil. Jednocześnie cieszę się, że w Szczecinie lokuje się firma z tak dużą odpowiedzialnością społeczną oraz chęcią niesienia pomocy. Ta wartość w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia – powiedział Prezydent Szczecina Piotr Krzystek

Po ustaniu potrzeb, związanych z funkcjonowaniem mieszkań na potrzeby kwarantanny, meble i dodatki posłużą do wyposażenia tzw. mieszkań „kryzysowych” na potrzeby zakwaterowania rodzin, które ucierpiały w wyniku zdarzeń nadzwyczajnych np. pożaru, awarii technicznych. W takich sytuacjach gmina udziela pomocy mieszkańcom, którzy zmuszeni są do opuszczenia ich miejsca zamieszkania.

 

Trudne okoliczności wymagają wyjątkowych rozwiązań i współpracy pomiędzy wieloma instytucjami. Dzięki współpracy IKEA i partnerów już 35 gmin w Polsce otrzymało pomoc w doposażeniu lokalnych centrów kwarantanny. Z przekazanego sprzętu będzie mogło skorzystać ponad 400 osób przebywających w instytucjonalnej kwarantannie na terenie swojej gminy. Dodatkowo do akcji dołączyła Agencja Rezerw Materiałowych pośrednicząc w kwestiach formalnych związanych z przekazywaniem darowizn. Agencja koordynuje działania w zakresie formalno-prawnym pomiędzy IKEA, a Gminnymi Centrami Kwarantanny.

Działania realizowane są w ramach planu na rzecz walki ze skutkami pandemii, na który IKEA w Polsce przeznaczyła łącznie 4,5 mln zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią? Biuro prasowe
2024-04-04 | 08:00

Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią?

Rosnące długi wobec samorządów stają się coraz większym problemem. Ich skutkiem jest zwiększanie deficytu budżetowego i w efekcie ograniczenie możliwości inwestycyjnych gmin.
Samorządy Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd
2024-04-02 | 10:00

Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd

Kobiety już raz osiągnęły duży sukces. Pokazały, jaką mają moc – tłumnie poszły głosować w wyborach 15 października, podnosząc znacznie ogólną frekwencję. To wciąż
Samorządy Pierwsze osiedle, które ma swoje muzeum
2024-03-13 | 13:10

Pierwsze osiedle, które ma swoje muzeum

Muzeum poświęcone historii osiedla Praga II powstało przy pl. Hallera na Pradze-Północ. To społeczna inicjatywa, której celem jest zachowanie pamięci o początkach osiedla i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.