Jak kształtować zrównoważone miasta? Projekt modelowej uchwały PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Miasta coraz częściej wprowadzają ekologiczne wytyczne dla inwestorów – nic dziwnego: każdy chce mieszkać w przyjaznym, zielonym i dostępnym mieście. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało projekt modelowej uchwały, która będzie doskonałym punktem wyjścia do kształtowania zrównoważonych przestrzeni w miastach i gminach.
Samorządowcy - zachęcamy do współdziałania.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało projekt modelowej uchwały, która może być punktem wyjścia do kształtowania zrównoważonych przestrzeni w miastach i gminach. Opracowanie zawiera przykładowe, rekomendowane rozwiązania proponowane w ramach modelowej uchwały.
Projekt przygotowany przez PLGBC dotyczy sześciu obszarów:
- Efektywność energetyczna
- Materiały i konstrukcja
- Transport alternatywny
- Woda
- Zieleń i bioróżnorodność
- Dostępność i integracja społeczna
Projekt uchwały jest efektem prac grupy roboczej PLGBC skupiającej ekspertów wielu branż, posiadających zarówno szeroką wiedzę, jak i wieloletnie doświadczenie. Profesjonalne podejście zaowocowało szeregiem konkretnych wytycznych, które mają za zadanie ułatwić inwestorom wpisywanie inwestycji w ramy zrównoważonego budownictwa.
Sprawdź założenia uchwały PLGBC i zobacz, jak kształtować zrównoważone miasta.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Wojtas, Sustainable Development Manager (mwojtas@plgbc.org.pl).
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
· powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
· stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
· podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
· zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl
"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta
Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w
Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.