Jak kształtować zrównoważone miasta? Projekt modelowej uchwały PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Miasta coraz częściej wprowadzają ekologiczne wytyczne dla inwestorów – nic dziwnego: każdy chce mieszkać w przyjaznym, zielonym i dostępnym mieście. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało projekt modelowej uchwały, która będzie doskonałym punktem wyjścia do kształtowania zrównoważonych przestrzeni w miastach i gminach.
Samorządowcy - zachęcamy do współdziałania.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało projekt modelowej uchwały, która może być punktem wyjścia do kształtowania zrównoważonych przestrzeni w miastach i gminach. Opracowanie zawiera przykładowe, rekomendowane rozwiązania proponowane w ramach modelowej uchwały.
Projekt przygotowany przez PLGBC dotyczy sześciu obszarów:
- Efektywność energetyczna
- Materiały i konstrukcja
- Transport alternatywny
- Woda
- Zieleń i bioróżnorodność
- Dostępność i integracja społeczna
Projekt uchwały jest efektem prac grupy roboczej PLGBC skupiającej ekspertów wielu branż, posiadających zarówno szeroką wiedzę, jak i wieloletnie doświadczenie. Profesjonalne podejście zaowocowało szeregiem konkretnych wytycznych, które mają za zadanie ułatwić inwestorom wpisywanie inwestycji w ramy zrównoważonego budownictwa.
Sprawdź założenia uchwały PLGBC i zobacz, jak kształtować zrównoważone miasta.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Panią Magdaleną Wojtas, Sustainable Development Manager (mwojtas@plgbc.org.pl).
Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
· powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
· stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
· podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
· zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl

"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta

Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w

Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.