Komunikaty PR

Połączył Indie z Wrocławiem – praca Konsula Indii została doceniona!

2021-02-01  |  09:00
Biuro prasowe

Konsulat Honorowy Republiki Indii został doceniony za działania na rzecz zacieśnienia współpracy polsko-indyjskiej. Dzięki aktywności Kartikeya Johri w ostatnich latach Wrocław odwiedziły ikony indyjskiej kultury, a o polskim mieście mówiły największe media w Indiach. Starania zostały nagrodzone dwoma wyróżnieniami w prestiżowym konkursie Złotych Spinaczy.

Powstały w styczniu 2018 roku Konsulat Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu obrał za cel zbudowanie największego mostu na świecie – łączącego kulturowo i gospodarczo dwa odmienne światy – Wrocław i odległe Indie. Ambitny cel wyznaczył konsul i znany wrocławski społecznik oraz restaurator – Kartikey Johri.

Działania na rzecz umacniania polsko-indyjskich relacji zostały docenione w konkursie Złotych Spinaczy – najbardziej prestiżowej nagrodzie branży public relations w Polsce. Budowa największego mostu świata – z Wrocławia do Indii, zdobyła nagrody w dwóch kategoriach: „PR miejsca, miasta lub regionu” oraz „Sport, turystyka i rekreacja”.

Jestem szczęśliwy, że po ponad 10 latach starań, wcześniej jeszcze nieoficjalnych, nasze działania zostały docenione. Jestem też dumny i wdzięczny mieszkańcom, i władzom miasta, że tak konsekwentnie wspierają działania Konsulatu. W ten sposób, krok po kroku, budujemy kolejne przęsła symbolicznego mostu łączącego Polskę z Indiami, którego budowa jest moim wielkim marzeniem i nad którym cały czas pracuję – powiedział Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu.

Konsulat Indii organizuje wiele wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi, Święta Diwali czy Dzień Paszportu to tylko wybrane spośród wydarzeń, w których w ostatnich latach uczestniczyły tysiące mieszkańców Wrocławia.

– Mieszkańcy Wrocławia pokochali odległą kulturę Indii! To nas motywuje do działania i już planujemy kolejne wydarzenia i projekty. Bezcenne jest wsparcie, zaufanie i otwartość na współpracę władz miejskich. Wrocławska gościnność zawsze budzi ogromny podziw naszych indyjskich przyjaciół  – podkreśla Kartikey Johri.

Dzięki Konsulowi Indii Wrocław odwiedził legendarny gwiazdor Bollywood – Amitabh Bachchan. Aktor spotkał się wówczas z laureatką literackiej nagrody Nobla – polską pisarką Olgą Tokarczuk, a także wspólnie z mieszkańcami miasta uczcił pamięć swojego ojca, wybitnego poety, dr. Harivansha Rai Bachchana. Podczas wizyty Bachchan został odznaczony medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”, jednym z najważniejszych polskich odznaczeń przyznawanym przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a także przyjął tytuł ambasadora Wrocławia.

Dzięki działaniom Konsulatu w ostatnich latach Wrocław odwiedzili również m.in. Rajkumar Hirani, czołowy indyjski reżyser,  którego filmy po raz pierwszy w historii zostały wyświetlone podczas Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty oraz Zubin Mehta, wybitny dyrygent, który wystąpił podczas festiwalu Wratislavia Cantas.

Pierwszy Konsulat Honorowy Republiki Indii w Polsce nie bez powodu powstał właśnie we Wrocławiu. W mieście żyje duża i aktywna społeczność hinduska. Jak dowodzi wyróżnienie, dzięki działalności Kartikeya Johri i współpracy z władzami samorządowymi, Wrocław staje się jednym z kluczowych punktów na mapie współpracy Polski i Indii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Inwestycje w Eko Dolinie: lepszy odzysk surowców i mniej uciążliwości Biuro prasowe
2024-07-02 | 15:00

Inwestycje w Eko Dolinie: lepszy odzysk surowców i mniej uciążliwości

Eko Dolina kontynuuje inwestycje, mające na celu lepsze zagospodarowanie odpadów i większy ich odzysk przy minimalizacji uciążliwości dla otoczenia.  Spółka planuje
Samorządy Pomóż środowisku, segreguj odpady świadomie
2024-06-10 | 13:50

Pomóż środowisku, segreguj odpady świadomie

Mieszkańcy Gdyni i okolic coraz lepiej segregują odpady – z roku na rok zmniejsza się ilość tych zmieszanych na rzecz segregowanych. Na jakość odpadów komunalnych zwraca jednak
Samorządy Sortownie w gotowości czekają na wprowadzenie ROP w Polsce
2024-05-24 | 10:30

Sortownie w gotowości czekają na wprowadzenie ROP w Polsce

W Polsce rozpoczęły się zmiany w zakresie gospodarowania odpadami, dyktowane przepisami unijnymi, takimi jak ramowa dyrektywa odpadowa i SUP. Te kroki prowadzą z kolei do zmian w branży

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.