„Słodki producent” dofinansuje sprzęt dla OSP w Unierzyżu
Ochotnicza Straż Pożarna w Unierzyżu otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu grantowego Dobre Działania organizowanego przez markę Diamant. Nagroda w postaci vouchera o wartości 3000 zł została przekazana na rozwój jednostki i zakup potrzebnych sprzętów.
Diamant, jeden z najbardziej rozpoznawalnych marek oferujących m.in. polski cukier, od wielu miesięcy prowadzi konkurs grantowy finansujący lokalną aktywność stowarzyszeń, organizacji czy kół zainteresowań. Doceniane są m.in. projekty integracji mieszkańców czy działania, mające na celu rozwój polskich regionów. Dotychczas nagrodzono 5 inicjatyw, w tym OSP W Unierzyżu, które w ramach II edycji konkursu Dobre Działania poprosiło o wsparcie rozwoju jednostki poprzez zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia sprawnej akcji ratowniczo-gaśniczej.
– W związku z zakupem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, planujemy doposażenie go w fabrycznie nowy sprzęt taki jak m.in. stojak hydrantowy, najaśnica LED, flary sygnalizacyjne do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, rozsiewacz do sorbentu. Wymieniony sprzęt w znacznym stopniu może pomóc w prowadzeniu działań – czytamy w zgłoszeniu, które przesłano w formularzu dostępnym na www.dobredzialania.pl.
Jak komentował Jacek Grochowiecki, kierownik cukrowni Pfeifer & Langen Polska: odwaga strażaków, ich zapał do pracy i chęć pomocy innym zasługuje na każde wsparcie. – Dlatego tym chętniej przekazujemy donację, która przyczyni się do skuteczniejszego i bezpieczniejszego gaszenia pożarów, pomocy przy wypadkach drogowych czy ewakuacji ludzi i zwierząt. Praca OSP w Unierzyżu to przykład prawdziwie Dobrych Działań – powiedział Jacek Grochowiecki, kierownik cukrowni Pfeifer & Langen w Glinojecku przekazując nagrodę.
W ramach II edycji programu przyznano także dwie pozostałe nagrody. Trafiły one m.in. do Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu OLIMPIJCZYK w Pakosławiu na organizację turnieju tenisowego i zakup sprzętu dla pasjonatów tego sportu oraz Sołectwu Orzechowo za organizację warsztatów dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej pod tytułem „Zapylacze w Orzechowie”.
Jeśli też znasz inicjatywę godną uwagi – zgłoś ją do programu! Zgłoszenia ciekawych i pożytecznych działań na rzecz Twojego regionu możesz przesłać za pośrednictwem formularza na www.dobredzialania.pl.
Zgłoszenia zbierane są do 28 lutego 2022 r.
www.dobredzialania.pl
Magda Strzykalska
"Janosikowe" do likwidacji. Jest podpis prezydenta
Forum Local Trends. Dwa dni debat polskich samorządów w przededniu prezydencji w
Eco5tech zrealizuje projekt OZE o wartości 2,8 mln zł w Gminie Papowo Biskupie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.