Komunikaty PR

Santander Consumer Multirent dołącza do programu „Mój elektryk”

2022-01-12  |  11:40
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG

11 stycznia br. Santander Consumer Multirent, który jest częścią grupy Santander Consumer Bank, podpisał umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i przystąpił do programu „Mój elektryk”. Dzięki temu leasingodawca będzie mógł zaoferować swoim klientom leasing z dofinansowaniem dla aut elektrycznych. Tym samym Santander Consumer Multirent podejmuje kolejny krok, którego celem jest realizacja idei Responsible Banking, której patronuje Grupa Santander.

Wrocław, 12 stycznia 2022 r. Santander Consumer Multirent jest jednym z pierwszych podmiotów, który w tym roku zawarł umowę z Bankiem Ochrony Środowiska i dołączył do programu „Mój elektryk”. To działanie jest odpowiedzią na trendy dążące do zwiększenia znaczenia ekologicznego stylu życia i potrzeby klientów, którzy stają się coraz bardziej świadomi w kwestiach środowiskowych. Dzięki przystąpieniu leasingodawców do tej inicjatywy, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z atrakcyjnego finansowania auta elektrycznego z dotacją, która zmniejszy wysokość rat leasingowych. Tym samym „elektryki” staną się dostępne dla szerszego grona odbiorców, którzy chcieliby mieć ekologiczny pojazd, ale posiadają ograniczony budżet. Co więcej, umowa z Bankiem Ochrony Środowiska dotycząca programu „Mój elektryk” to również odpowiedź Santander Consumer Multirent na trendy na rynku motoryzacyjnym, który aspiruje do coraz szerszej produkcji i sprzedaży ekologicznych aut.

- Podpisana umowa z Bankiem Ochrony Środowiska sprawia również, że klienci nie będą musieli na własną rękę ubiegać się o dotację – komentuje Marek Dwornik, Prezes Santander Consumer Multirent. – Wniosek o leasing i dofinansowanie do auta elektrycznego mogą złożyć razem, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Klientom zostanie tylko podpisanie umowy i będą mogli cieszyć się wymarzonym samochodem uzyskanym na preferencyjnych warunkach.

Nabór wniosków w programie „Mój elektryk” będzie trwał do końca 2025 roku lub wyczerpania puli środków. Kwota otrzymanej dotacji zależy m.in. od kategorii pojazdu. Przykładowo, przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić auto osobowe mieszczące max. 8 pasażerów mogą otrzymać 18 750 zł lub 27 000 zł dofinansowania. Wyższa kwota przysługuje firmom, które deklarują roczny przebieg na poziomie powyżej 15 000 kilometrów.

- Przystąpienie do programu „Mój elektryk” to kolejne działanie pro-eko Santander Consumer Multirent i Santander Consumer Banku podejmowane w ramach globalnej idei Responsible Banking – mówi Marek Dwornik – Takie inicjatywy są nam wyjątkowo bliskie. W przeszłości współpracowaliśmy z organizacją klimatyczno-techniczną Chooose, dzięki której daliśmy naszym klientom możliwość kompensacji śladu węglowego pozostawianego przez ich samochody. Santander Consumer Bank jest też częścią programu „Czyste powietrze”, który ma na celu walkę ze smogiem. Cieszymy się, że dzięki umowie z Bankiem Ochrony Środowiska, mamy możliwość dołączenia do kolejnego przedsięwzięcia promującego ekologiczny tryb życia. Jesteśmy na etapie wdrożenia rozwiązań technicznych i procesowych, więc pierwsze wnioski o dofinansowanie będzie można składać już w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności
2024-12-18 | 10:30

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Rok 2024 był okresem wyzwań i zmian dla branży elektromobilności zarówno w Polsce jak i w Europie. Chociaż rynek samochodów elektrycznych nadal się rozwija, dynamika tego
Motoryzacja Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
2024-12-16 | 19:30

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę

Allianz Partners, światowy lider w dziedzinie ubezpieczeń i usług assistance oraz Mazda Motor Europe zawarły nową umowę partnerską w zakresie pomocy drogowej. Umowa konsoliduje i ujednolica

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.