Santander Consumer Bank wspiera 22. Bieg po Nowe Życie.
13 maja w Wiśle odbędzie się 22. Bieg po Nowe Życie - wydarzenie promujące polską transplantologię. Jak co roku wezmą w nim udział lekarze związani z medycyną transplantacyjną, osoby po przeszczepieniu narządów, znani artyści, sportowcy, dziennikarze oraz przedstawiciele Santander Consumer Banku. Celem inicjatywy jest popularyzacja świadomego dawstwa organów do przeszczepienia. Według ostatnich danych Poltransplant z kwietnia br. roku na krajowej liście oczekujących na przeszczepienie narządu unaczynionego znajduje się 1886 osób.
Wrocław, 11 maja 2023 r. Tegoroczny Bieg po Nowe Życie jak zawsze wesprą znane osobistości m.in. Przemysław Saleta, który jest ambasadorem i współtwórcą wydarzenia, ale również inni sportowcy, artyści, dziennikarze oraz lekarze powiązani z transplantologią. Już 13 maja o godz. 15:00, maszerując wspólnie z osobami po przeszczepieniu za pomocą kijów do nordic walking, pokonają symboliczny kilometr. W tym roku do tradycyjnie trzyosobowych sztafet dołączą kolejni uczestnicy. Będą to uczniowie ze szkół województwa śląskiego, które w kolejnych miesiącach odwiedzą osoby po przeszczepie narządów w celu popularyzacji tematu wśród młodzieży. W tej edycji biegu weźmie udział łącznie ponad 400 osób.
W Wiśle nie zabraknie również przedstawicieli partnera Biegu po Nowe Życie, czyli ambasadorek i ambasadorów projektu z Santander Consumer Banku oraz członka zarządu banku - Mariusza Klepacza. - W naszym banku aktywnie podejmujemy się wielu inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – ważne jest dla nas zdrowie oraz jego ochrona, dlatego też cieszę się, że kolejny raz wspieramy 22. Bieg po Nowe Życie – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku - Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. - Wisła to dla nas również szczególne miejsce, to tutaj po raz pierwszy uczestniczyliśmy w tej wyjątkowej inicjatywie - z Biegiem po Nowe Życie jesteśmy już 6 lat. Doceniamy bardzo ten czas, ponieważ dzięki wspólnym działaniom i motywacji możemy szerzyć wiedzę i uratować czyjeś życie, a aktywność fizyczna i zaangażowanie wszystkich uczestniczek i uczestników są do tego doskonałą okazją. Razem z naszymi pracowniczkami i pracownikami już niebawem ponownie staniemy na starcie sztafety - jestem dumny, że jesteśmy częścią tego bardzo ważnego projektu i trzymam kciuki za jego dalszy rozwój – dodaje.
Celem 22. Biegu po Nowe Życie jest zatem przede wszystkim zachęcenie do świadomego dawstwa narządów i upowszechnienia świadectw woli, które mogą dać drugie życie osobom czekającym na transplantację. Jest to tym bardziej szczególny aspekt w kontekście dużej liczby chorych oraz wzrostu zapotrzebowania na narządy.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.