Santander Consumer Bank po raz kolejny został głównym sponsorem Biegu po Oddech
- 8. Bieg Po Oddech organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) odbędzie się 3 września br. w Zakopanem. Wsparcie podopiecznym organizacji można okazać jednak nie tylko na Podhalu. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnej formule biegu od 1 kwietnia do 31 sierpnia br. po rejestracji na stronie http://www.bieg.oddychaj.pl
- Głównym sponsorem wydarzenia po raz kolejny został Santander Consumer Bank. W biegu wezmą udział mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz Kacper Tekieli, wspinacz i instruktor wspinaczki sportowej.
Wrocław, 30 marca 2023 r. W tym roku odbędzie się już ósma edycja Biegu po Oddech, cyklicznego wydarzenia zapoczątkowanego w 2016 roku na rzecz podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Impreza gromadzi zarówno sportowców, a wśród nich znane osobistości jak Justyna Kowalczyk-Tekieli oraz Kacper Tekieli, jak i amatorów oraz osoby bezpośrednio stykające się z tą chorobą – podopiecznych organizacji, ich bliskich, lekarzy i rehabilitantów. Każdy wykupiony pakiet startowy, uprawniający do uczestnictwa w biegu, przekłada się na realną pomoc dla chorych na mukowiscydozę.
Gdzie odbywa się wydarzenie?
Uczestnicy spotkają się 3 września br. w Zakopanem, by następnie przebiec lub przejść ustaloną trasę z pomocą kijów do nordic walking. Pomóc można jednak nawet jeśli nie ma się możliwości wyjazdu na Podhale. Każdy zainteresowany może wziąć udział w wirtualnej formule biegu, która odbędzie się między 1 kwietnia a 31 sierpnia. Aby udokumentować swój udział w takiej formie, uczestnik powinien przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu dowolnego urządzenia wyposażonego w GPS, pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.
- Bardzo cieszymy się, że kolejny raz wspieramy tę wyjątkową i ważną inicjatywę charytatywną – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku, Sponsora Głównego wydarzenia. - Dla naszych pracowniczek i pracowników rozpoczęcie wirtualnego Biegu po Oddech to stały punkt w ich kalendarzach, ponieważ zawsze chętnie angażują się w uczestnictwo, by dodać otuchy chorym i być jak najbliżej nich. W zeszłym roku w zdalnej formule wzięło udział ponad 220 osób – wierzymy, że frekwencja w 2023 r. będzie także wysoka. To dla nas wspólny powód do dumy, radość, a także aktywny czas, dzięki któremu nie tylko dbamy o nasze dobre samopoczucie, ale przede wszystkim pomagamy innym, by również poczuli się lepiej – dodaje.
– Jesteśmy szczęśliwi, że Bieg po Oddech niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem – komentuje Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. – I chociaż leczenie jest na coraz wyższym poziomie, przede wszystkim dzięki dostępowi do leków przyczynowych, to należy pamiętać, że mukowiscydoza to trudny przeciwnik, wymagający kompleksowej i ciągłej terapii. Tu się nic nie zmieniło, a dzięki biegaczom i naszym stałym partnerom, którzy wspierają bieg finansowo, możemy realizować różne formy pomocy dla chorych.
Jak zgłosić swoje uczestnictwo?
Niezależnie od tego, czy chce się wziąć udział w biegu wirtualnym czy pojawić się w Zakopanem, należy zarejestrować się na: http://www.bieg.oddychaj.pl/ i wnieść opłatę startową, która zostanie przekazana na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zapisy rozpoczną się już 1 kwietnia br. Każdy uczestnik biegu, niezależnie od jego formuły, w ramach pakietu startowego otrzyma pamiątkowy medal i/lub koszulkę, zależnie od kwoty przeznaczonej na rzecz chorych.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.