Santander Leasing z ofertą finansowania fabrycznego Pichon
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Od maja br. rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy Pichon, światowego lidera w produkcji wozów asenizacyjnych i rozrzutników, mogą skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.
Marka PICHON jest obecna na rynku maszyn i urządzeń rolniczych od 1970 roku i należy do duńskiej firmy SAMSON AGRO Sp. z o.o. Maszyny posiadają szerokie możliwości indywidualnej konfiguracji dodatkowego wyposażenia na potrzeby każdego gospodarstwa. Specjalistyczne mieszadła oraz aplikatory doglebowe marki Pichon to rozwiązania najwyższej klasy, wykorzystywane w gospodarstwach rolniczych, firmach komunalnych i przemysłowych. Maszyny marki Pichon obecne są w ponad 45 krajach.
- Jak wskazują nasze dane z czterech pierwszych miesięcy 2021 r. sfinansowaliśmy inwestycje w maszyny rolnicze na poziomie ponad 305 mln zł, rejestrując przy tym dodatnią dynamikę prawie 4 proc. r/r. Poza czynnikami sezonowymi, wniosek jest jeden, w naszej ocenie rolnictwo to branża, która w zeszłym i w pierwszej połowie tego roku słabiej odczuła skutki pandemii. Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką w Polsce. Jest to element konsekwentnie realizowanej strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznych – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Dzięki współpracy z profesjonalnym partnerem jakim jest firma Pichon, mogliśmy wspólnie opracować w połowie 2021 r. program, wspomagający realizację kolejnych inwestycji w polskim rolnictwie – dodaje.
Jak wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, wskaźnik koniunktury w rolnictwie w drugim kwartale br. powinien przynieść optymistyczną zmianę w rocznej dynamice wskaźnika, z uwagi na tzw. efekt bazy (bardzo niski poziom IRGAGR w drugim kwartale 2020 r.). To zarazem okres wiosennego ożywienia w rolnictwie,
po którym należy spodziewać się odwrócenia się tendencji spadkowej trwającej od połowy 2017 roku.
- Chcemy zadbać nie tylko to, aby nasi klienci otrzymali najbardziej innowacyjne maszyny, ale również ułatwić im dostęp do ich zakupu – mówi Albert Ciszek, dyrektor handlowy Pichon. – Jestem przekonany, że razem z naszym partnerem Santander Leasing osiągnęliśmy ten cel, oferując odbiorcom najlepszy na rynku system finansowania fabrycznego. Mimo pandemii nie tylko utrzymaliśmy tempo produkcji, ale też stale wdrażamy nowe rozwiązania. To wszystko, w połączeniu ze zwiększoną dostępnością dzięki ofercie finansowania fabrycznego, pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić pozycję naszej marki - dodaje.
Finansowanie fabryczne Pichon oferowane przez Santander Leasing jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić nowe maszyny rolnicze. Rolnicy mogą skorzystać z oferty pożyczek w dwóch wariantach: nieoprocentowanej pożyczki na 25 miesięcy oraz pożyczki na 60 miesięcy z atrakcyjnym oprocentowaniem.
Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.