Komunikaty PR

SAP podejmuje współpracę z Operatorem Chmury Krajowej

2020-11-06  |  12:02
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Zwieńczeniem 25-lecia obecności SAP na polskim rynku jest podjęcie współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK). W listopadzie bieżącego roku została zawarta umowa współpracy, na mocy której użytkownicy systemów SAP będą mogli korzystać z nich na jednej z platform oferowanych przez Chmurę Krajową. Natomiast klienci Chmury Krajowej otrzymają możliwość dołączenia do swojego portfolio wykorzystywanych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez SAP. 

Operator Chmury Krajowej to spółka powołana przed dwoma laty przez PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju. Jest to obecnie najbardziej wyspecjalizowany dostawca rozwiązań chmury obliczeniowej na polskim rynku. Działa w modelu multicloud oferując zarówno własną platformę, jak i usługi chmurowe globalnych dostawców. Misją Chmury Krajowej jest przyspieszenie transformacji cyfrowej podmiotów prywatnych oraz instytucji publicznych w Polsce.

Podobny cel przyświeca również SAP, która od 25 lat wpiera przedsiębiorstwa na polskim rynku w rozwoju i budowaniu przewagi konkurencyjnej. SAP jako czołowy dostawca rozwiązań chmurowych w swoim portfelu produktowym ma ponad 100 rozwiązań opartych na chmurze dla wszystkich linii biznesowych, z których korzysta obecnie ponad 220 mln abonentów. Narzędzia te stanowią podstawę digitalizacji firm i dostosowania modelu ich funkcjonowania do wymagań rynku. Oferowane rozwiązania są niezbędne w budowaniu nowoczesnych, dobrze prosperujących organizacji.

Jeszcze w 2009 r. wartość przychodów SAP z narzędzi chmurowych wynosiła 100 mln EUR. Po 10 latach wartość ta wzrosła do 7 mld EUR. Wskazuje to na ogromny rozwój i rosnące zapotrzebowanie właśnie na takie rozwiązania biznesowe. 

W listopadzie 2020 r. SAP i Operator Chmury Krajowej zawarli umowę współpracy, w ramach której klienci SAP otrzymają możliwość przeniesienia swoich zasobów i wykorzystywanego oprogramowania na jedną z platform chmurowych oferowanych przez OChK. Natomiast klienci Chmury Krajowej zyskają możliwość poszerzenia wykorzystywanej dotąd palety rozwiązań chmurowych o narzędzia i platformy SAP.

– Współpraca z SAP, światowym liderem oprogramowania służącego do obsługi procesów biznesowych, doskonale wpisuje się w naszą strategię. Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej wspierać polskie firmy w procesach transformacji, dostarczając razem nowoczesne narzędzia do optymalizacji procesów i efektywnego zarządzania potencjałem firm w zwinnym środowisku chmurowym. Przedsiębiorstwa, które już obecnie korzystają z rozwiązań SAP w modelu on-premise przenosząc je do chmury zyskają dodatkowe szanse na zwiększenie funkcjonalności istniejących aplikacji i jeszcze lepsze wykorzystanie technologii do realizacji swoich celów biznesowych –  powiedział Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

– Zaledwie 4% polskich firm nie planuje wykorzystania chmury, co stanowi prawdziwą i fundamentalną zmianę na rynku. Podczas ostatniego SAP Digital Forum nasi klienci udowodnili, że rozwiązania chmury obliczeniowej są kluczowe dla ich przedsiębiorstw, pomagają tworzyć lepsze doświadczenia klientów i wykorzystywać takie technologie jak Big Data czy Sztuczna Inteligencja. Zawarta umowa umożliwi wsparcie, gwarantując transfer zasobów do bezpiecznej infrastruktury chmurowej oferowanej przez OChK. SAP jest dobrze zorientowana w potrzebach i możliwościach polskich firm. Wierzę, że dzięki umowie podpisanej z najbardziej wyspecjalizowanym dostawcą rozwiązań chmurowych na polskim rynku, jeszcze więcej lokalnych przedsiębiorstw skorzysta z systemów i aplikacji SAP – podkreśla Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania Biuro prasowe
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów
IT i technologie Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?
2024-07-31 | 12:00

Badanie Sony - czy firmy są gotowe zapłacić więcej za zrównoważone rozwiązania?

Badania przeprowadzone przez Sony Professional Displays and Solutions Europe dają cenny wgląd w to, jak profesjonaliści z branży audiowizualnej (AV) w całej Europie podchodzą do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.