SAP wprowadza innowacyjne rozwiązania dla łańcuchów dostaw i wartości. Stawia na

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
W ostatnich miesiącach globalna gospodarka stanęła przed bezprecedensowymi wyzwaniami. To skłoniło wiele przedsiębiorstw do zwrotu w kierunku nowoczesnej technologii wspierającej pracowników, klientów i dostawców. W odpowiedzi na te potrzeby, podczas tegorocznej cyfrowej konferencji SAPPHIRE NOW Converge, SAP ogłosił nowe inicjatywy. Wśród nich znalazły się program Climate 21 i deklaracja o zwiększeniu inwestycji w Industry 4.0. Celem podjętych działań jest udoskonalenie łańcucha dostaw.
– W niepewnych czasach firmy potrzebują zaufanego partnera, który pomoże im w podejmowaniu decyzji, mających na celu zwiększenie elastyczności i odporności na zamieniające się uwarunkowania społeczno-gospodarcze. Dotyczy to nie tylko obecnego kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, ale i krajobrazu postpandemicznego – powiedział Thomas Saueressig, członek Zarządu SAP SE dla SAP Product Engineering i dodał, że SAP, dzięki fachowej wiedzy i dostępnym rozwiązaniom, umożliwia swoim klientom prowadzenie biznesu w inteligentnym środowisku.
Climate 21
Jednym z ogłoszonych programów był Climate 21, wspierający klientów w realizacji celów klimatycznych. W najbliższych latach SAP zaimplementuje w swoim portfolio rozwiązań wskaźniki zrównoważonego rozwoju. Pomoże to klientom zrozumieć, przeanalizować i zredukować ślad węglowy ich produktów i operacji w łańcuchu wartości.
Pierwszym z rozwiązań w ramach programu Climate 21 jest aplikacja SAP Product Carbon Footprint Analytics. Ta jest już dostępna i wykorzystuje dane z SAP S/4HANA oraz źródeł zewnętrznych i oblicza je w ramach rozwiązania SAP Analytics Cloud. Tym samym stanowi podstawę do analizy i optymalizacji emisji gazów cieplarnianych.
Branżowa chmura
Przewagą inteligentnych przedsiębiorstw jest zachowanie równowagi pomiędzy optymalizacją obecnych modeli biznesowych, a implementowanymi innowacjami. SAP wspólnie z partnerami oferuje klientom branżowe rozwiązania chmurowe. Te rozwiązania zostaną zbudowane w oparciu o technologie z portfolio Business Technology Platform i będą korzystać z frameworku otwartego API i innych otwartych rozwiązań oraz usług w celu stworzenia lepszych doświadczeń klientów i użytkowników. W ramach tego projektu dostępne będą także rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz zaawansowane technologie SAP. Interoperacyjność z inteligentnym pakietem rozwiązań SAP pozwoli na szybki rozwój, implementację i integrację nowych produktów oraz usług cyfrowych. Wszystko po to, by zwiększyć wartość biznesową i podzielić się najlepszymi praktykami biznesowymi.
SAP zwiększa inwestycje w rozwiązania Industry 4.0 dla całego łańcucha dostaw
SAP wprowadza także znaczące innowacje w całym łańcuchu dostaw, od projektu po operacje – tym samym, dzięki inicjatywie Industry 4.Now, zapewniając automatyzację procesów i szybkość reakcji. Zaimplementowane udoskonalenia mają pomóc firmom w projektowaniu i wytwarzaniu inteligentnych produktów, mogących rejestrować i analizować napływ informacji z czujników w całym łańcuchu dostaw. Umożliwia to klientom przeniesienie Industry 4.0 z inicjatywy ukierunkowanej na fabryki do strategii biznesowej obejmującej całą firmę.
Dzięki inicjatywnie Industry 4.Now, SAP zapewni wgląd do procesów biznesowych w czasie rzeczywistym. Wbudowane funkcje analityczne pomogą w podejmowaniu decyzji i kierowaniu nowymi modelami działalności i strumieniami przychodów.
SAP ogłasza strategię zunifikowanej sieci biznesowej
Kolejną z ogłoszonych strategii jest zapewnienie kompleksowej przejrzystości, zwiększonej wydajności i współpracy we wszystkich procesach łańcucha dostaw od planowania przez sourcing i zakupy, produkcję po operacje. Tworząc sieć inteligentnych przedsiębiorstw, SAP może pomóc firmom zdigitalizować procesy biznesowe wielu podmiotom.
Inicjatywa ta obejmuje swoim zasięgiem wszystkie systemy SAP, wykorzystując wiedzę z rozwiązań ERP działających w czasie rzeczywistym, zaawansowaną analitykę i skuteczne rozwiązania sieciowe, takie jak Ariba Network, SAP Asset Intelligence Network, SAP Logistics Business Network i rozwiązania SAP Fieldglass. Dzięki temu, powstanie swoista wspólna inteligencja wielu podmiotów w otwartej sieci biznesowej.
Dzięki nowej inicjatywie, firma będzie wspierać tworzenie zrównoważonych i opornych na obecne oraz przyszłe kryzysy łańcuchy dostaw i wartości, tworzenie nowych modeli biznesowych i zapewniać elastyczność niezbędną do radzenia sobie ze społeczno-gospodarczymi turbulencjami.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.