SAS nowym partnerem Execon
Execon – polska firma konsultingowo-wdrożeniowa od ponad dekady z powodzeniem świadcząca kompleksowe usługi IT nawiązała partnerstwo z SAS, światowym liderem w zakresie analityki biznesowej i sztucznej inteligencji.
W ramach współpracy partnerskiej SAS i Execon będą dostarczać klientom zautomatyzowane i skalowalne rozwiązania wspierające podejmowanie decyzji w oparciu o dane, analitykę i sztuczną inteligencję. Dzięki partnerstwu, firmy z różnych branż – w tym bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, sektora retail i administracji publicznej – będą mogły napędzać wzrost i innowacje oraz wzmacniać pozycję rynkową.
Execon od 11 lat tworzy i wdraża złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Angażuje się też w opracowanie strategii czy projektowanie CX tak, by umożliwić klientom osiągnięcie sukcesu przez kształtowanie optymalnych doświadczeń odbiorców ich usług w kanałach cyfrowych.
– Partnerstwo z SAS daje nam ogromne możliwości rozszerzania portfela produktowego, co przekłada się na skuteczne realizowanie misji Execon, którą jest budowanie cyfrowego sukcesu naszych klientów przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii, w tym analityki w czasie rzeczywistym, automatyzacji, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które nie tylko napędzają innowacje, ale też pozwalają optymalizować przyszłe koszty w organizacji – mówi Artur Lempkowski, CEO Execon.
SAS dostarcza innowacyjne narzędzia w zakresie analityki i AI, w tym techniki uczenia maszynowego, uczenia głębokiego, rozpoznawania obrazów, przetwarzania języka naturalnego, i pomaga klientom wykorzystać potencjał danych do optymalizacji działań i budowania przewag konkurencyjnych. Rozwiązania SAS zapewniają kompleksowe wsparcie w obszarach marketingu i sprzedaży, wykrywania nadużyć, zarządzania ryzykiem, czyli wszędzie tam, gdzie technologia umożliwia automatyzację procesów i podejmowanie szybkich decyzji na masową skalę.
– Analityka i sztuczna inteligencja zajmują dziś główne miejsca na liście inwestycji przedsiębiorstw, jako narzędzia, które pozwalają szybko reagować na zmiany i lepiej przygotować się na przyszłe wyzwania. Nasza platforma analityczna SAS Viya upraszcza sposób wykorzystywania AI w różnych obszarach biznesowych. Głównym celem współpracy SAS i Execon jest wsparcie klientów w uruchamianiu inteligentnych procesów biznesowych oraz wdrażaniu zaawansowanych technologii w szybki i łatwy sposób – podkreśla Dominik Pruski, Senior Alliance Manager w SAS.
Informacja o Execon
Execon od 11 lat tworzy i dostarcza złożone rozwiązania wspierające osiąganie celów biznesowych klientów w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Dysponuje potencjałem 140-osobowego zespołu, który pochwalić się może realizacją ponad 800 projektów dla firm sektora finansowo-ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego i publicznego, a także dla przemysłu i branży retail. Obejmowały one między innymi budowę, wdrożenia i rozwój systemów IT, kompleksowe badania i projektowanie UX/UI, usługi analityczne i zarządzanie projektami, a także doradztwo w zakresie tworzenia strategii IT i biznesu. Execon wdraża oraz rozwija rozwiązania open source oraz technologie wiodących dostawców.
Informacja o SAS
SAS jest globalnym liderem w dziedzinie analityki i sztucznej inteligencji oraz branżowych zastosowań tych technologii. SAS pomaga organizacjom zamieniać dane w wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji. Do grona klientów korzystających z rozwiązań SAS w Polsce należy większość banków, największe firmy ubezpieczeniowe, wszyscy wiodący operatorzy telekomunikacyjni, a także przedstawiciele przemysłu, dystrybucji, sektora retail, farmacji oraz administracji publicznej i ochrony zdrowia. SAS oferuje THE POWER TO KNOW®. www.sas.com.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.