SEGRO z nowym Head of the Czech Republic
Daniel Kubizňák posiada ponad 17-letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Nowo mianowany szef czeskiego zespołu SEGRO odpowiadać będzie za rozwój SEGRO Logistics Park Prague oraz poszukiwanie nowych możliwości biznesowych i inwestycji na terenie kraju.
- Jesteśmy bardzo dumni, że Daniel Kubizňák dołączył do zespołu SEGRO. Będzie strategicznie wspierał nasz rozwój w Czechach i umacniał pozycję firmy w tym kraju. Czechy są ważnym rynkiem logistycznym w Europie Środkowej, na którym mamy nadzieję w najbliższych latach dynamicznie się rozwijać – mówi Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.
- Cieszę się, że dołączyłem do SEGRO i z niecierpliwością czekam na możliwość kierowania zespołem i prowadzenia projektów deweloperskich i inwestycyjnych w Czechach. To bardzo ekscytujący okres dla sektora nieruchomości przemysłowych i widzę przed nami wiele możliwości rozwoju – mówi Daniel Kubizňák, Head of the Czech Republic, SEGRO.
SEGRO jest w Czechach właścicielem i zarządcą SEGRO Logistics Park Prague, w którym dysponuje prawie 170 000 m2 istniejącej powierzchni w 14 budynkach i posiada zabezpieczony bank ziemi pod dalszy rozwój. Park jest strategicznie zlokalizowany blisko centrum miasta i lotniska w Pradze, a także w sąsiedztwie autostrady D6 (Praga–Karlovy Vary) oraz w pobliżu praskiej obwodnicy, która zapewnia doskonałe połączenie z autostradami D5 (Praga–Pilzno–granica niemiecka) i D1 (Praga–Ostrawa–Polska; Praga– Słowacja).
O SEGRO
SEGRO, spółka o statusie Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i na Euronext Paris, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wielkości
9,6 mln m2 o wartości 21,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od ponad 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Zobowiązanie do działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego jest integralną częścią strategii i celów SEGRO. Program „Odpowiedzialne SEGRO” koncentruje się na trzech długoterminowych priorytetach: wspieranie niskoemisyjnego rozwoju, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.