Komunikaty PR

Sektor energetyczny czekają zmiany - już dziś warto się do nich przygotować

2023-01-20  |  01:00
Biuro prasowe

Ekspercki komentarz przygotował Przemysław Chojnicki, Menedżer Jednostki Biznesowej w Sygnity S.A.

Sektor energetyczny w najbliższym czasie czeka wiele zmian i wyzwań. Przełomowym momentem dla uczestników rynku będzie rok 2024. Wtedy to w życie wejdzie obowiązek obsługi masowej wymiany danych w ramach systemu CSIRE. Już teraz warto rozpocząć poszukiwania partnera, który będzie w stanie dostarczyć narzędzia spełniające nowe, wymagające standardy.

Nowe obowiązki będą dotyczyły między innymi sprzedawców energii, użytkowników uprawnionych oraz innych użytkowników rynku. Wszystkie te podmioty mogą skorzystać z Sygnity Data Hub.  Jest to rozwiązanie, które spełnia wszystkie standardy przesyłania danych do systemu CSIRE, skutecznie realizuje procesy i ma możliwość kontroli stanu ich realizacji.  

Co oferuje Sygnity DH4CSIRE?

Sygnity Data Hub For CSIRE przetwarza dane w sposób efektywny. Jest to możliwe dzięki ograniczonej   liczbie interfejsów   i   utworzeniu   jednego   punktu   dostępu   do   informacji. Sama obsługa nie stanowi też problemu. Interfejs został opracowany w nowoczesny, przyjazny dla użytkownika sposób. Co najważniejsze, Sygnity DH4CSIRE to rozwiązanie elastyczne. W łatwy sposób może być dopasowane do zmieniających się potrzeb oraz wymagań i implementowane w trzech wariantach, w zależności od oczekiwań.

Wariant pierwszy to niezależny moduł komunikacyjny aktywny. Identyfikuje zdarzenia oraz przygotowuje, wysyła i realizuje procesy CSIRE. Ta opcja najlepiej sprawdza się w przypadku ograniczonej możliwości   integracji   systemów   dziedzinowych   lub   konieczności   centralizacji procesów wymiany danych. DH4CSIRE ma możliwość częściowego odciążenia tych procesów i przejęcia logiki ich realizacji.

Wariant drugi to DH4CSIRE wraz z MDM. Łączy on platformę integracyjną i komunikacyjną z wydajnym systemem klasy MDM. W tym wariancie możliwa jest integracja systemów obsługujących procesy występujące na rynku energii. System dodatkowo zapewnia narzędzia do pozyskiwania, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych pomiarowych oraz ich analityczne raportowanie. Wariant pierwszy i drugi są wariantami aktywnymi. Zapewniają scentralizowaną konfigurację, monitorowanie i nadzorowanie realizacji procesów CSIRE.

Wariant trzeci jest wariantem pasywnym. Reaguje na zdarzenia z innych systemów, zapewnia komunikację między CSIRE i systemami dziedzinowymi zewnętrznymi. DH4CSIRE w tym wariancie będzie odpowiadał za skuteczne dostarczenie informacji w wymaganym standardzie i protokole oraz monitorowanie wymiany danych.

Dostosowanie sektora energetycznego do nowych wymagań nie jest procesem, który można przeprowadzić z dnia na dzień. Firmy, które będą zobligowane do spełnienia nowych standardów, już dziś powinny rozpocząć poszukiwania najlepszego systemu. Warto wybrać partnera, który nie tylko dostarczy kompleksowe rozwiązanie, ale też będzie gwarantował merytoryczne wsparcie ze strony specjalistów.

***

O Sygnity S.A.

Jedna z największych polskich firm IT z ponad 30-letnim doświadczeniem w cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i administracji publicznej. Główny zakresem działalności jest produkcja, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania, integracja infrastrukturalna i aplikacyjna oraz doradztwo IT. Pracując od lat z największymi firmami w Europie oraz najważniejszymi instytucjami Państwa, Sygnity S.A. potwierdza pozycję wiarygodnego partnera biznesowego i technologicznego zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Spółka jest notowana na GPW.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.