SHEIN Rozwija Centrum Technologiczne w Europie
SHEIN – międzynarodowy sklep z modą oraz produktami lifestyle’owymi – poszukuje w Polsce talentów z obszarów technologii do swojego niedawno uruchomionego Europejskiego Centrum Technologicznego SHEIN (SETC).
Ten strategiczny krok podkreśla zaangażowanie SHEIN w wykorzystanie wyjątkowego potencjału polskich ekspertów IT oraz umacnia rolę Polski jako kluczowego gracza w europejskich strukturach firmy.
Rozwój SHEIN Europe Technology Centre (SETC)
SETC, z główna siedzibą w Dublinie, będzie odgrywać kluczową rolę w zakresie cyberbezpieczeństwa i prywatności, a także nadzoru technologicznego i operacyjnego dla handlu elektronicznego i rynku internetowego SHEIN w regionie EMEA. Do zadań centrum będą należeć:
- Inżynieria SRE (Site Reliability Engineering)
- Inżynieria Big Data
- Badania i rozwój (R&D)
- Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem
- Technologie związane z ochroną prywatności użytkowników
Zespoły SETC w Irlandii i w Polsce będą podlegać Leonowi Li - Dyrektorowi ds. bezpieczeństwa SHEIN w USA.
„Polska jest dla nas nie tylko kluczowym rynkiem w Europie, na którym odnotowujemy dynamiczne wzrosty sprzedaży, ale także istotnym centrum naszych długoterminowych operacji w regionie. Nasze liczne i rozwijające się zespoły w Magnicach pod Wrocławiem, a teraz również inwestycja w rozwój naszej obecności technologicznej w Warszawie, podkreślają znaczenie Polski w długofalowej strategii SHEIN” - powiedział Leonard Lin, Globalny Dyrektor ds. Public Affairs w SHEIN.
SHEIN rozpoczął rekrutację pierwszego zespołu 10 ekspertów, który będzie pracował w Warszawie. Równocześnie firma planuje zwiększyć liczbę pracowników w Dublinie do ponad 60 do końca roku. Oznacza to ponad dwukrotne powiększenie obecnego stanu zatrudnienia z początku 2024 roku.
Strategiczne inwestycje w Polsce
Polska stanowi jedną ze strategicznych lokalizacji dla SHEIN. Znajduje się tu siedem magazynów zlokalizowanych w okolicach Wrocławia, co gwarantuje, że w tym kraju jest potencjał do dalszego rozwoju biznesowego. Decyzja o utworzeniu zespołu SETC w Warszawie jest dowodem uznania SHEIN dla wysokiej jakości wiedzy technologicznej dostępnej w Polsce, a także znaczenia kraju w szerszej europejskiej strategii firmy.
Innowacje w DNA SHEIN
Unikalny model SHEIN on-demand („na żądanie”) wykorzystuje zdigitalizowany łańcuch dostaw i sieci dostawców produkcyjnych w Chinach, Brazylii i Turcji. Model ten umożliwia marce skutecznie i precyzyjnie odpowiadać na dynamicznie zmieniające się preferencje klientów, jednocześnie minimalizując niepotrzebne zapasy.
W odróżnieniu od tradycyjnych detalistów, SHEIN testuje nowe produkty wprowadzając je na rynek w małych partiach liczących od 100 do 200 sztuk oraz uzupełnia zapasy tylko tych, które konsumenci chętnie kupują. Takie podejście pozwala utrzymać wskaźnik niesprzedanych przedmiotów na niskim, jednocyfrowym poziomie, w porównaniu do nawet 40% odpadów w przypadku tradycyjnych sprzedawców detalicznych. Oszczędności osiągnięte na różnych etapach procesu przekładają się na niższe ceny dla klientów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.