Sieć Ośrodków Badań Klinicznych Pratia dołącza do Prime Site Network IQVIA
Pratia, sieć badań klinicznych działająca w siedmiu krajach europejskich, otrzymała status Prime Site od IQVIA, wiodącego globalnego dostawcy zaawansowanej analizy danych, rozwiązań technologicznych i usług badawczych dla branży farmaceutycznej i branży life science. Pratia współpracuje z IQVIA od 2014 roku, aby poprawić dostęp do opieki zdrowotnej i poprawić jakość życia oraz bezpieczeństwo pacjentów.
Program IQVIA Prime Site umożliwia długofalową współpracę strategiczną z klinikami charakteryzującymi się doskonałością kliniczną i technologiczną. Próby kliniczne przeprowadzane w sieci Prime Site są zgodne z najwyższymi międzynarodowymi standardami etycznymi i regulacyjnymi.
W ciągu ostatnich trzech lat współpraca między Pratią a IQVIA obejmowała 83 badania z udziałem około 30 aktywnie uczestniczących placówek. Odegrała kluczową rolę we wspieraniu sponsorów w dostarczaniu nowoczesnych terapii pacjentom, przyczyniając się do rozwoju i zatwierdzenia innowacyjnych leków i terapii w różnych obszarach terapeutycznych. Ta współpraca przyniesie Pratii nowe, innowacyjne programy badań kliniczne, na korzyść pacjentów, badaczy i krajowych systemów opieki zdrowotnej.
„Ta współpraca stanowi dla nas istotny kamień milowy, umożliwiając nam oferowanie nowych terapii poprzez badania kliniczne jako opcję opieki dla naszych pacjentów, ale także pozwala nam dalej rozwijać technologiczne innowacje w branży. Renomowana wiedza IQVIA w zakresie technologii doskonale współgra z naszym długoletnim zaangażowaniem w wykorzystywanie technologii jako kluczowego czynnika napędzającego przyszłościowe rozwiązania. Dzięki połączeniu sił jesteśmy lepiej przygotowani do szybszego dostarczania nowych terapii, poprawy opieki dla pacjentów.” - powiedział Tomek Dąbrowski, CEO Pratii.
„Decyzja o przyznaniu statusu IQVIA Prime Site dla Pratii jest wyrażeniem uznania dla długotrwałej współpracy i zaangażowania wobec naszych pacjentów i wspólnych klientów. W przyszłości będziemy kontynuować rozwijanie i pogłębianie naszej relacji, aby przynieść poprawę wyników opieki zdrowotnej naszym pacjentom.” - stwierdził Dean Summerfield, Senior Vice President, Real-World and Commercial Solutions, EMEA, IQVIA.
O Pratii
Pratia to największa platforma badań onkologicznych na świecie, obecna w siedmiu krajach europejskich. Od momentu powstania w 2014 roku przeprowadziła ponad 3000 badań klinicznych, co świadczy o głębokim doświadczeniu i poświęceniu na rzecz pacjentów oraz badań medycznych. Nie ogranicza się jednak tylko do onkologii. Działą także w wielu innych obszarach, obejmujących 85% wszystkich rodzajów badań medycznych. Każdego roku prowadzi ponad 600 badań, co sprawia, że jest chętnie wybieranym partnerem dla pacjentów i sponsorów wielu różnych rodzajów badań klinicznych. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić, że dane są niezawodne i łatwe w użyciu.
Magazyny danych i platformy technologiczne są zaprojektowane tak, aby obsługiwać wiele różnych rodzajów informacji, pomagając sprostać potrzebom różnych klientów. Elastyczne podejście pozwala obsługiwać wszelkiego rodzaju badania kliniczne, od początku do końca. Obejmuje to zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne rodzaje badań, co daje możliwość dostosowania się do różnych potrzeb i sytuacji oraz zapewnia pacjentom dostęp do innowacyjnych terapii.
O IQVIA
IQVIA to wiodący globalny dostawca zaawansowanej analizy danych, rozwiązań technologicznych i usług badawczych dla branży nauk o życiu. IQVIA tworzy inteligentne połączenia we wszystkich obszarach opieki zdrowotnej dzięki swojej analizie danych, transformacyjnej technologii, zasobom big data i obszernym kompetencjom branżowym. IQVIA Connected Intelligence™ dostarcza potężne spostrzeżenia z szybkością i zwinnością, umożliwiając klientom przyspieszenie rozwoju klinicznego i komercjalizacji innowacyjnych leków, poprawiając wyniki opieki zdrowotnej dla pacjentów. Zatrudniając około 87 000 pracowników, IQVIA prowadzi operacje w ponad 100 krajach.
IQVIA jest globalnym liderem w ochronie prywatności pacjenta. Firma używa różnorodnych technologii zwiększających prywatność i zabezpieczeń, aby chronić prywatność jednostek podczas generowania i analizy informacji na skalę, która pomaga interesariuszom opieki zdrowotnej identyfikować wzorce chorób i korelować je z dokładną ścieżką leczenia i terapii potrzebnej dla lepszych wyników. Spostrzeżenia i zdolności wykonawcze IQVIA pomagają firmom biotechnologicznym, producentom sprzętu medycznego i farmaceutycznym, badaczom medycznym, agencjom rządowym, płatnikom i innym interesariuszom opieki zdrowotnej w zagłębianiu się w głębsze zrozumienie chorób, ludzkich zachowań i postępów naukowych, aby posuwać się naprzód ku uzdrowieniu. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.iqvia.com.

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.