Komunikaty PR

Skyliner – 10 metrów do szczytu!

2020-05-11  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania doc ( 0.08 MB )

Biurowiec Skyliner, realizowany na warszawskiej Woli przez spółkę Karimpol, osiągnął już 185 metrów wysokości, co oznacza, że do docelowej wysokości pozostało jedynie 10 metrów prac konstrukcyjnych. Gotowy jest także reprezentacyjny showroom Skylinera zlokalizowany na 23 piętrze wysokościowca.  

Na placu budowy Skylinera trwają jedne z najtrudniejszych realizacyjnie prac przy elementach konstrukcyjnych biurowca. Mowa o wieńczącej budynek ścianie wspornikowej zwanej „pióropuszem”. Ten ciekawy element architektury Skylinera o docelowej wysokości 20 metrów, wykonywany jest z żelbetu i zostanie w całości pokryty szklaną elewacją. Równocześnie wewnątrz budynku realizowane są prace instalacyjne i wykończeniowe.

- Wykonujemy obecnie wymagające żelbetowe stropy skośne dachu budynku oraz ścianę „pióropusza”, a do pełnej wysokości biurowca zostało nam 10 metrów. Kończymy też szklaną fasadę elementową w miejscach, gdzie wykonaliśmy już ściany attykowe. We wnętrzach prace wykończeniowe i instalacyjne obejmują już cały budynek. Reprezentacyjny hol główny jest obecnie szczelnie zabudowany wysoką na 12 metrów platformą, z której montowane są instalacje nadsufitowe i docelowy sufit listwowy – mówi Karol Puszerkiewicz, dyrektor kontraktu Warbud S.A.

Skyliner zaoferuje 45.443 mkw. powierzchni biurowej na 30 kondygnacjach, na każdym piętrze do dyspozycji przyszłych najemców będzie ok. 1.400 mkw. przestrzeni. Przedsmak całości powierzchni biurowej, która już niedługo oddana zostanie do dyspozycji najemców, zobaczyć można w reprezentacyjnym 120-metrowym showroomie, który powstał na 23. piętrze wysokościowca z widokiem na Rondo Daszyńskiego. Możemy tutaj zobaczyć standard wykończenia powierzchni oraz zaimplementowane w biurowcu najnowsze rozwiązania technologiczne, m. in. opcje sterowania w pomieszczeniu klimatyzacją, oświetleniem czy żaluzjami za pomocą zintegrowanych sterowników. Przyszli najemcy Skylinera będą mieli do dyspozycji także pomocną w codziennym funkcjonowaniu dedykowaną aplikację budynkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie wysyłanie zaproszeń do gości biurowca, co zniesie potrzebę rejestrowania wizyt w recepcji. Aplikacja pozwoli ponadto na dostęp do aktualności z życia biurowca. Będzie można sprawdzić m. in. ofertę restauracji zlokalizowanych w Skylinerze, zarezerwować salę konferencyjną, zgłosić usterkę, a także skontaktować się z innymi użytkownikami budynku.

- Nowoczesne technologie w Skylinerze zastosowane zostaną nie tylko na powierzchni biurowej dedykowanej najemcom, ale pojawią się także w tych częściach budynku, które będą dostępne dla szerszego grona odbiorców. Na ogólnodostępnym parkingu zainstalowany zostanie system kamer odczytujący numery rejestracyjne samochodów, tak by usprawnić ruch pojazdów, a płatność online poprzez aplikację zastąpi tradycyjne bilety parkingowe. Wszystko to wpłynie nie tylko na komfort najemców ale też pozwoli na sprawniejszą obsługę gości, którzy przyjadą do budynku samochodem – mówi Jarosław Prawicki, leasing director w Karimpol Polska.

Powierzchnie biurowe Skylinera zostały zaprojektowane tak by dać przyszłym najemcom możliwość elastycznej ich aranżacji. Brak kolumn w narożnikach budynku stworzy spektakularne gabinety narożne, natomiast ograniczona do minimum ilość kolumn na piętrach pozwoli na komfortowy podział powierzchni na pokoje i open space. Jednym z elementów wyróżniających budynek będzie także jego doskonałe oświetlenie światłem dziennym. Wpłynie na to przede wszystkim zastosowany typ fasady - pełne przeszklenie od podłogi do sufitu oraz wysokość pomieszczeń, które będą miały 2,8 metra od podłogi do sufitu.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Na ponad 3.500 mkw. powierzchni znajdą się: m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie czy fitness. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta, na które będzie można wjechać dedykowaną windą.

Budynek jest położony przy Rondzie Daszyńskiego, bezpośrednio przy stacji II linii metra, przystankach 5 linii tramwajowych i 7 linii autobusowych. Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić zaledwie 7 metrów. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 430 samochodów osobowych będzie możliwy od ulicy Prostej a w przyszłości także od ulicy Towarowej.  Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów. Skyliner jest pre-certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: www.skylinerbykarimpol.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Brak miejsc noclegowych dla studentów stawia wyzwania przed branżą Biuro prasowe
2024-09-30 | 09:40

Brak miejsc noclegowych dla studentów stawia wyzwania przed branżą

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/08917f717672484d6f5f677372feae8220240930064211/92277d20d8ecb89682ce07e0afd5432520240930064307/cd401e   Zbliżające się rozpoczęcie roku
Nieruchomości Borowiecka Park z precertyfikatem ZIELONY DOM dla 28 budynków
2024-09-30 | 08:00

Borowiecka Park z precertyfikatem ZIELONY DOM dla 28 budynków

Borowiecka Park to warszawska inwestycja mieszkaniowa składająca się z 28 budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, którą realizuje Vanguard Properties. Osiedle zostało
Nieruchomości Praga-Północ: artystyczna dusza stolicy w nowoczesnym wydaniu
2024-09-28 | 01:00

Praga-Północ: artystyczna dusza stolicy w nowoczesnym wydaniu

Kiedyś zaniedbana i nieciesząca się dobrą sławą, dziś coraz bardziej zachwyca i przyciąga inwestorów, celebrytów oraz mieszkańców. Praga-Północ, bo o niej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Warszawa przyspiesza proces termomodernizacji budynków. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki

Zgodnie z Zieloną Wizją Warszawy stolica ma zredukować emisje gazów cieplarnianych o 40 proc. do 2030 roku. To cel pośredni przed zaplanowanym do 2050 roku osiągnięciem neutralności klimatycznej. Dużą rolę w tym procesie będzie odgrywać termomodernizacja budynków prowadząca do ograniczenia zużycia energii i ciepła. Elektrownie i elektrociepłownie podlegające administracji centralnej odpowiadają dziś za ok. 70 proc. emisji dwutlenku węgla w mieście. Stolicę czekają wielomiliardowe wydatki, wspierane również środkami z UE.

Farmacja

Giganci farmaceutyczni inwestują w sztuczną inteligencję. Chcą szybciej i taniej opracowywać kandydatów na leki

Rynek wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie projektowania nowych leków wzrośnie w ciągu pięciu lat ponad pięciokrotnie – przewidują analitycy MarketsandMarkets. Symptomy dynamicznych wzrostów widać już teraz – w ciągu ostatnich dni giganci farmaceutyczni podpisali kilka dużych umów na wykorzystanie rozwiązań z zakresu SI w typowaniu i wstępnej ocenie kandydatów na nowe leki. Modele układu odpornościowego i algorytmy analizujące skuteczność oraz bezpieczeństwo terapii celowanych pozwalają przyspieszyć tempo wdrażania innowacji lekowych i zwiększać skuteczność procesu opracowywania nowych leków. Obecnie jest ona bardzo niska – wynosi zaledwie 10 proc.

DlaWas.info

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.