Komunikaty PR

ČSOB przyspiesza cyfrową transformację w oparciu o polską technologię

2021-11-02  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Do pobrania info_pras ( 0.07 MB )

Grupa finansowa ČSOB, w skład której wchodzi m.in. ČSOB Banka - jeden z największych banków komercyjnych operujących na terenie Słowacji - wzbogaciła swój arsenał narzędzi IT o platformę low-code polskiego producenta, firmy WEBCON. ČSOB wykorzysta to rozwiązanie do rozwoju wewnętrznego centrum kompetencyjnego, które usprawni procesy biznesowe i przyspieszy cyfrową transformację.

ČSOB Financial Group to jedna z najsilniejszych grup finansowych na rynku słowackim. Jej właścicielem jest KBC Group, wiodąca grupa finansowa w Europie. Organizacja poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej szybko budować aplikacje dziedzinowe, wspierające digitalizację i automatyzację procesów biznesowych w ramach całej grupy. Po ewaluacji dostępnych na rynku rozwiązań zdecydowała się postawić na narzędzie wykorzystujące technologię low-code.

- Szukaliśmy rozwiązania, za pomocą którego będziemy mogli efektywnie realizować digitalizację procesów w organizacji. Naszym celem nie jest jedynie ich automatyzacja, ale wdrożenie kompleksowych usprawnień w tym obszarze, dlatego, zamiast dążyć do oddania budowy aplikacji w ręce użytkowników biznesowych, wzmocniliśmy departament IT poprzez utworzenie dedykowanego centrum kompetencyjnego - mówi Marek Loula, dyrektor finansowy i członek zarządu odpowiedzialny za IT w ČSOB. I dodaje: Wybraliśmy WEBCON BPS, ponieważ platforma ta, oprócz umożliwienia szybkiego tworzenia rozwiązań, kompleksowo adresuje również wymagania korporacyjne, takie jak zarządzanie cyklem życia aplikacji i jej bieżącymi zmianami oraz utrzymaniem.

To nie pierwszy raz, kiedy prestiżowa instytucja finansowa przeprowadza cyfryzację z wykorzystaniem platformy low-code polskiego producenta. Wśród klientów WEBCON znajdują się takie firmy jak Siemens Finance, Societe Generale Equipment Finance czy Diners Club. Za pomocą platformy automatyzują procesy biznesowe i przyspieszają ich realizację o nawet 87%.

- Sektor finansowy to bez wątpienia jedna z najbardziej konkurencyjnych gałęzi gospodarki – dlatego tak ważne jest wdrażanie technologii, które mają potencjał, by przyspieszyć wzrost i pomóc w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Cyfryzacja i automatyzacja procesów jest niezwykle istotna, ponieważ bezpośrednio wpływa na obniżenie ryzyka operacyjnego, pomaga zapewnić audytowalność, usprawnić obsługę klientów i podejmować lepsze decyzje strategiczne. Jesteśmy dumni z tego, że ČSOB zaufało nam i wybrało nasze narzędzie do osiągnięcia swoich ambitnych celów. – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes WEBCON ds. rozwoju biznesu.

ČSOB buduje wewnętrzne centrum kompetencyjne, którego celem jest zapewnienie zdolności dostarczania i stałego rozwoju aplikacji biznesowych. Umożliwi to organizacji realizację strategii cyfrowej transformacji poprzez szybkie opracowywanie i wdrażanie nowych rozwiązań z użyciem wewnętrznych zasobów i przy wykorzystaniu ujednoliconej platformy aplikacyjnej. Za wyborem polskiego narzędzia przemówiły takie argumenty, jak bardzo szybki czas dostarczania aplikacji, zaawansowane możliwości integracyjne oraz elastyczność platformy w zakresie obsługi zmian, która pozwala na bieżąco dostosowywać zbudowane na platformie rozwiązania do zmieniających się potrzeb firmy.

- - - - -

O WEBCON

WEBCON jest jednym z wiodących europejskich dostawców platformy typu low-code do tworzenia aplikacji dla przedsiębiorstw. WEBCON BPS pomaga organizacjom we wprowadzaniu automatyzacji przepływu pracy, usprawnianiu zarządzania dokumentami i przeprowadzeniu cyfrowej transformacji. Ponad 650 firm na całym świecie, w tym tacy liderzy rynku jak Siemens Finance, Mitsubishi Electric, Diners Club, Societe Generale, Pratt & Whitney Canada i Haddad Brands, wybrali WEBCON BPS, aby usprawnić procesy i napędzać rozwój biznesu.

O ČSOB Financial Group

ČSOB Financial Group to jedna z najsilniejszych grup finansowych na rynku słowackim. Organizacja oferuje swoim klientom szerokie portfolio usług – w tym kredytów hipotecznych, konsumenckich, oszczędnościowych i inwestycyjnych. Właścicielem ČSOB jest KBC Group, wiodąca grupa finansowa w Europie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Planet Partners sp.z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu Biuro prasowe
2025-05-21 | 08:30

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

IX edycja Kongresu Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan odbędzie się 10-11 czerwca w Warszawie. Podczas dwudniowego wydarzenia reprezentanci biznesu, środowiska naukowego, eksperci
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.