Software République uruchamia inkubator startupów
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
- Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales 8 marca uruchomiły inkubator Software République
- Inkubator zapewnia startupom dostęp do zasobów sześciu firm założycielskich, a także program wspierający, dopasowany do potrzeb uczestników
- Do pierwszej grupy startupów należą Wattpark, Geoflex i Vianova, zwycięzcy inauguracyjnego konkursu Mobility 4.0 Challenge, a także Angoka i Parcoor
Firmy Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics i Thales 8 marca zainaugurowały działalność inkubatora Software République, otwartego ekosystemu innowacji na rzecz zrównoważonej, bezpiecznej i inteligentnej mobilności. W inauguracji, która odbyła się w Village by CA w Paryżu, wzięli udział przedstawiciele firm będących członkami - założycielami Software République, a także pierwsza grupa startupów, która dostanie wsparcie w ramach inkubatora.
Powołaniu inkubatora przyświecał podwójny cel: akceleracja projektów wybranych startupów i wzmocnienie idei otwartej innowacyjności firm założycielskich wokół trzech tematów: energia, nowe usługi dla mobilności i technologia pojazdów połączonych do sieci (connected vehicles). Program trwa od 6 do 18 miesięcy, a startupy mają za zadanie stworzyć projekt z co najmniej dwoma przedstawicielami Software République. W zamian członkowie Software République udostępnią startupom swoje zasoby oraz dostosowany do ich potrzeb program wsparcia.
Do firm Wattpark, Geoflex i Vianova, zwycięzców pierwszego konkursu Mobility 4.0 Challenge, dołączyły dwa inne startupy, Angoka i Parcoor, wybrane przez komisję kwalifikacyjną inkubatora.
Dostosowany do potrzeb program podzielony jest na pięć obszarów:
- Dostęp do 15 000 ekspertów: sześciu przedstawicieli Software République zapewnia wiedzę techniczną, specjalistyczne zasoby, możliwości testowania i zasoby danych, w zależności od projektów i potrzeb;
- Hosting do wyboru: członkowie zapewniają hosting dla startupów w oparciu o zaplecze techniczne lub rynki docelowe w dziesięciu lokalizacjach (w ośmiu krajach);
- Mentoring na żądanie: doradztwo w zakresie analizy rynku i konkurencji, finansów, biznesplanów, zasobów ludzkich, prezentacji, UX / UI (user experience / user interface), w zależności od potrzeb i we współpracy z Village by CA;
- Niezależne doradztwo prawne: wsparcie partnerskiej kancelarii prawnej w kwestiach prawnych i podatkowych;
- Uprzywilejowany dostęp do ekosystemu Software République.
Startupy i ich projekty to:
- ANGOKA
Angoka zabezpiecza komunikację dla inteligentnych miast i mobilności. Rozwiązania sprzętowe firmy Angoka zapewniają integralność komunikacji M2M i pewność danych, tworząc zaufane połączenia w dowolnej sieci.
- GEOFLEX
Geoflex jest operatorem usług rozszerzających aplikacje GPS / GNSS w celu osiągnięcia bezpiecznego i dokładnego pozycjonowania, z dokładnością do czterech centymetrów, na lądzie, morzu i w powietrzu. Geoflex zapewnia uniwersalną hiper-geolokalizację dla pociągów, samochodów, statków, dronów i smartfonów, a także dla finalnego etapu dostaw w inteligentnych miastach.
- PARCOOR
Parcoor opracowuje innowacyjne, wbudowane rozwiązania do rozpoznawania zagrożeń, które są implementowane bezpośrednio w urządzeniach. Rozwiązania te opierają się na nowatorskim podejściu łączącym podstawowe dane systemowe monitorowane w czasie rzeczywistym z najnowocześniejszymi, lekkimi, szybkimi i łatwymi do interpretacji algorytmami uczenia maszynowego. Wynikiem jest bezpieczeństwo cybernetyczne i autonomiczne wykrywanie potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym.
- VIANOVA
Vianova opracowuje algorytm bezpieczeństwa drogowego, który przyniesie korzyści zarówno miastom, jak i kierowcom, umożliwiając identyfikację i informowanie w czasie rzeczywistym o niebezpiecznych zdarzeniach na drogach lub o wysokim ryzyku wypadków w określonych obszarach.
- WATTPARK
Wattpark to "Airbnb© ładowarek". Pozwala właścicielom stacji ładowania na ich udostępnianie i wynajmowanie. Pomaga kierowcom zlokalizować stację ładowania, podłączyć się do niej i łatwo uregulować płatność, dzięki czemu jazda samochodem elektrycznym lub hybrydowym typu plug-in staje się bezstresowa.
Jak przystąpić do inkubatora Software République:
Odwiedź softwarerepublique.eu i szczegółowo wypełnij formularz kontaktowy dla startupu, podkreślając konkretne możliwości współpracy z członkami Republiki Oprogramowania.
Komisja kwalifikacyjna spotyka się dwa razy w roku, w czerwcu i grudniu, w celu przyjęcia startupów do inkubatora we wrześniu tego samego roku i w styczniu roku następnego.
Więcej informacji na temat Software République można znaleźć na stronie internetowej: softwarerepublique.eu

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.