Komunikaty PR

Solve for Tomorrow Campus w Centrum Nauki Kopernik

2023-03-07  |  16:10
Biuro prasowe

W ostatni weekend finaliści programu Solve for Tomorrow mieli okazję wziąć udział w Solve for Tomorrow Campus. Podczas dwudniowego zjazdu 10 zespołów z całej Polski mogło poznać się podczas inspirujących warsztatów z ekspertami Centrum Nauki Kopernik.

Solve for Tomorrow to unikatowy w Polsce program, w którym młode pokolenie mierzy się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata, odpowiadając na lokalne problemy. Program skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz 1-4 szkół ponadpodstawowych, dzięki czemu skutecznie wypełnia lukę w inicjatywach, które przygotowują młodych ludzi do wejścia na rynek pracy w przyszłości. W ramach trwającej II edycji programu zadaniem uczniów było zaproponowanie rozwiązania do jednego z czterech wyzwań współczesności, którymi są: zdrowie, klimat, bezpieczeństwo i integracja.

Do finałowej fazy programu wyłoniono 10 zespołów. To właśnie oni w ostatni weekend wzięli udział w Solve for Tomorrow Campus, czyli dwudniowym zjeździe, gdzie pod czujnym okiem ekspertów Centrum Nauki Kopernik uczyli się, jak łączyć naukę z technologią.

Inspirujące warsztaty dla finalistów

Campus został otwarty wspólnie przez Joannę Kalinowską, Dyrektora Rozwoju w Centrum Nauki Kopernik, Tomasza Kulasę, Zastępcę Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz Magdalenę Olborską, CSR Managera w Samsung Electronics Polska. Pierwszy dzień warsztatów finaliści rozpoczęli od zabawy integracyjnej oraz zmierzenia się problemami bez wykorzystania technologii. Następnie zwiedzili wystawę „Przyszłość jest dziś” w Koperniku oraz rozwiązywali zadania z nią związane. Na koniec odbyła się dyskusja o interakcji między człowiekiem a technologią.

Nie zabrakło też zajęć przygotowujących do prezentacji projektów i wystąpień publicznych. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska, poprowadził wykład na temat zasad komunikacji. Gościem specjalnym była Kira Sukhoboichenko, założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków, która opowiedziała o swojej pasji do działań społecznych. Wskazówkami na przygotowanie skutecznej prezentacji inwestorskiej dla drużyn jako przyszłych startupów podzielił się Paweł Byszuk, ze startupu Plenti, czyli innowacyjnej platformy oferującej wypożyczanie sprzętu elektronicznego.

Drugiego dnia uczestnicy Solve for Tomorrow Campus mogli eksperymentować i odkrywać, jak używać technologii. Ta część warsztatu odbywała się w laboratoriach, w budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. To interdyscyplinarne centrum badawczo-rozwojowe, w którym tworzone są innowacyjne produkty i rozwiązania edukacyjne.

Solve for Tomorrow Campus był ostatnim wspólnym spotkaniem uczestników przed uroczystym ogłoszeniem zwycięzców w kwietniu 2023 roku.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Centrum Nauki Kopernik. Partnerem programu jest UNEP/GRID-Warszawa.

Solve for Tomorrow jest globalnym programem organizowanym przez firmę Samsung. W ramach niego młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum Biuro prasowe
2025-06-12 | 06:00

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Gliwice dołączyły do ogólnopolskiej sieci Amazon STEM Kindlotek – przestrzeni edukacyjnych wspierających rozwój dzieci i młodzieży w obszarach nauk ścisłych
Edukacja Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
2025-06-12 | 03:00

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Sztuczna inteligencja stała się elementem codziennego życia i nie omija edukacji. Dlatego ważny jest rozwój wiedzy i kompetencji nauczycieli i nauczycielek w tym
Edukacja Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
2025-05-21 | 09:00

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) zaprezentował zaktualizowany sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA (ang. CGMA Professional Qualification syllabus), który

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.