Sony wprowadza aktywny głośnik liniowy SLS-1A
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego, aktywnego głośnika liniowego SLS-1A, przeznaczonego specjalnie do tworzenia pola dźwiękowego w połączeniu z dużymi wyświetlaczami. Głośnik rozwiąże problemy w dużych pomieszczeniach z wielkoformatowymi wyświetlaczami, takie jak zła akustyka, oderwanie obrazu od dźwięku czy brak możliwości zainstalowania głośników w taki sposób, by stworzyć optymalne warunki odbioru wszystkim słuchaczom.
— Z radością wprowadzamy na rynek głośnik, który dołączy do naszych sprawdzonych produktów do wyświetlania w dużym formacie, takich jak monitory profesjonalne 4K BRAVIA®, wyświetlacze Crystal LED z serii B i C i projektory biznesowe — mówi Christopher Mullins, Product Manager, Sony Professional Displays & Solutions. — Wprowadzenie głośnika SLS-1A jest świadectwem dążenia Sony do opracowywania produktów, które zapewnią najwyższą jakość i najsilniejsze wrażenia audiowizualne naszym klientom, dealerom i integratorom z sektora handlu, oświaty i biur.
Szeroka strefa optymalnego odbioru dostosowana do dużych wyświetlaczy
Do najważniejszych cech modułowego, liniowego głośnika należy szeroka strefa optymalnego odbioru, pozwalająca stworzyć pole czystego dźwięku w większej przestrzeni. Nowy głośnik SLS-1A jest wyposażony w osiem opracowanych przez Sony jednostek głośnikowych Magnetic Fluid z płaskimi, kwadratowymi membranami, które emitują czysty, wysokiej jakości dźwięk o niskim poziomie zniekształceń. W niewielkiej obudowie znajduje się także 8-kanałowy procesor sygnału cyfrowego (DSP) i wzmacniacz o maksymalnej mocy wyjściowej 10 W. Osiem głośników jest rozmieszczonych w małych odstępach, co 48 mm. Przeciwdziała to zniekształceniom dźwięku, a ponadto umożliwia dokładne sterowanie wiązką, w tym kierunkiem i kątem emisji dźwięku. Takie połączenie technologii i konfiguracji tworzy system dźwiękowy przydatny do odtwarzania nie tylko głosu, lecz także innych dźwięków. Obniżone zniekształcenia zapewniają stabilne ciśnienie akustyczne i wysoką jakość w szerokiej strefie.
Wygodna w instalacji, kompaktowa konstrukcja
Wewnątrz bardzo sztywnej, aluminiowej obudowy głośnika SLS-1A znajduje się 8-kanałowy wzmacniacz i procesor DSP. Głośnik można zainstalować pionowo lub poziomo. Zwiększa to jego uniwersalność i możliwości zastosowania w różnych środowiskach. Modularna konstrukcja pozwala na połączenie kilku głośników pojedynczym łączem Dante. Dzięki temu, a także precyzyjnemu sterowaniu wiązką, głośnik SLS-1A spełnia zróżnicowane wymagania instalacyjne w salach wykładowych czy holu biura. Możliwość montażu modułów poziomo lub pionowo oraz dokładna kontrola nad wiązką pozwalają dostosować dźwięk do wielkości pomieszczenia i różnych potrzeb użytkownika.
Umiejscowienie dźwięku pośrodku ekranu
Ten specjalnie zaprojektowany głośnik ma funkcję umiejscawiania dźwięku pośrodku ekranu. Powstający dzięki temu pozorny głośnik centralny dobrze sprawdza się w wyświetlaczach, w przypadku których umiejscowienie kanału centralnego jest trudne ze względu na lokalizację głośnika. Dodatkową zaletą jest stabilność dźwięku bez względu na to, gdzie znajduje się widz. Głośnik SLS-1A jest przeznaczony do współpracy z różnymi rodzajami wielkoformatowych wyświetlaczy, jak Crystal LED, monitory profesjonalne 4K BRAVIA® czy projektory biznesowe.
Do najważniejszych cech głośnika SLS-1A należą:
- Jednostki głośnikowe Magnetic Fluid z płaską, kwadratową membraną ograniczającą zniekształcenia
- Precyzyjnie kontrolowana wiązka i procesor DSP o częstotliwości próbkowania 96 kHz do użytku w pomieszczeniach ze schodami
- Wbudowany w każdy głośnik filtr FIR (o skończonej odpowiedzi impulsowej, 1024 współczynniki przy 96 kHz) dający dokładną kontrolę nad wiązką, od niskich do wysokich częstotliwości
- Obsługa sieci Dante® i wejścia analogowe zapewniające elastyczność i prostotę instalacji
- Możliwość pomalowania obudowy i osłony głośnika
- Wybieranie ustawień w programie komputerowym Sony „Line-Array Speaker Manager”
- Zgodność z aplikacją do symulacji dźwięku EASE® Focus 3 i technologią optymalizacji zasięgu FIRmaker® 3D firmy AFMG®
Głośnika SLS-1A można używać w połączeniu z mikrofonem MAS-A100, by zwiększyć wydajność technologii wzmacniania mowy w klasach i salach wykładowych.
_________
* Dante® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Audinate Pty Ltd.
* EASE®, FIRmaker® i AFMG® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy AFMG Technologies GmbH.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.