Spam i niezaufane adresy URL największym zagrożeniem dla systemów Android
Scam Alert zapewnia pełny wgląd w krajobraz zagrożeń czyhających na użytkowników urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Narzędzie zbiera dane z setek tysięcy terminali wskazując źródło pochodzenia ataków oraz poziom zagrożeń jakie ze sobą niosą. Według informacji pozyskanych przez narzędzie Bitdefendera napastnicy najczęściej próbują zainfekować smartfony i tablety z „zielonym ludzikiem” za pomocą spamu. Tego typu incydenty stanowiły niemal 44 proc. wszystkich działań zaczepnych inicjowanych przez hakerów. Spam jest często irytujący ze względu na niechcianą treść oraz zapychanie skrzynek e-maillowych, ale czasami może kryć w sobie poważne zagrożenia. Na drugim miejscu - z 41 proc. udziałem znalazły się niezaufane adresy URL, czyli linki pochodzące z przejętej przez cyberprzestępców domeny lub stron, które nie obsługują protokołu HTTPS.
Po spamie i niezaufanych adresach URL trzecią kategorię zagrożeń stanowiło złośliwe oprogramowanie. Oznacza to, że spośród wszystkich milionów przechwyconych złośliwych wiadomości SMS i powiadomień, 9 procent zawierało malware lub łączyło się z nim bezpośrednio. To znaczna liczba, biorąc pod uwagę fakt, iż platforma Android obejmuje około 70 procent globalnego rynku smartfonów.
Scam Alert jest dostępny bezpłatnie w pakiecie Bitdefender Mobile Security i wymaga systemu Android 6 Marshmallow lub nowszego. W starszych wersjach Androida ta funkcja jest niedostępna.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.