Komunikaty PR

Spłata pożyczki ratalnej. Jak pożyczać odpowiedzialnie?

2021-06-14  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.06 MB )

Niewłaściwa decyzja finansowa może odbić się na domowym budżecie. Podstawowe zasady odpowiedzialnego pożyczania pozwalają uniknąć spirali zadłużenia, tym bardziej że z badania zrealizowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynika, że niemal co czwarty z nas nie ma w zwyczaju sprawdzić, czy będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Szczególnie w przypadku pożyczek, zdrowy rozsądek oraz wiedza na temat finansowych mechanizmów stanowią absolutną podstawę.

Raport „Dlaczego Polacy się zadłużają?” przygotowany przez IMAS International wskazuje, że najczęściej zadłużamy się na sprzęt AGD i RTV, remont w domu oraz kupno samochodu. Pożyczkę z reguły bierzemy jednak pod wpływem impulsu. Podchodzimy z dużą rezerwą do zaciągania zobowiązań finansowych, jednak nie powstrzymuje nas to przed zadłużaniem się.

Dla wielu osób pożyczka stanowi realny ratunek na różnego rodzaju kłopoty finansowe lub nieprzewidziane zdarzenia, jak choroba czy utrata pracy. Ważne, aby z takiego wsparcia korzystać odpowiedzialnie i mieć świadomość, że zobowiązanie wymaga spłaty w terminie. Przed podjęciem decyzji, należy sprawdzić, czy wysokość pożyczki nie storpeduje domowego budżetu oraz dokładnie przeanalizować umowę. Warto korzystać z usług sprawdzonych i wiarygodnych podmiotów, które mają ugruntowaną pozycję na rynku oraz jasno przedstawiają wszystkie koszty – mówi Marta Fila, Marketing Manager w AIQLabs, właściciela marki SuperGrosz.

Pożyczki nie powinny stanowić źródła finansowania bieżących wydatków, ponieważ może to doprowadzić do powiększenia długu oraz braku możliwości bilansowania domowego budżetu. Ponadto, należy pamiętać, że każdy transparentny pożyczkodawca ma obowiązek przedstawić informację o kosztach zobowiązania przed zawarciem umowy.

Z badania „Moralność finansowa Polaków” przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych wynika, że aż 20% z nas ma kłopoty ze spłatą zobowiązań. Co więcej, taki sam procent decyduje się na pożyczkę, mimo trudnej sytuacji finansowej i realnej możliwości braku terminowego regulowania rat.

Każda osoba zadłużona, która nie radzi sobie ze spłatą pożyczki, nie powinna zaciągać kolejnej pożyczki na uregulowanie poprzedniej. Takie podejście prowadzi do spirali zadłużenia, nad którą można zwyczajnie stracić kontrolę. Odpowiedzialni pożyczkodawcy badają zdolność kredytową konsumentów i nie pożyczają każdemu. Nie chodzi bowiem o to, aby zadłużać klientów, ale pomóc w realnej potrzebie  – dodaje ekspert SuperGrosz.

Termin na odstąpienie od każdej umowy zawartej online wynosi 14 dni. Każdy ma prawo zmienić zdanie i wycofać się ze zobowiązania pożyczkowego nawet po akceptacji warunków. Należy jednak pamiętać, aby zrobić to właśnie w ciągu wspomnianych dwóch tygodni. W przypadku jakichkolwiek niejasności, trzeba pożyczać odpowiedzialnie i rozwiewać wszelkie wątpliwości. Konsultanci dostępni poprzez infolinię firmy pożyczkowej pomagają zrozumieć każdy aspekt umowy i zasady współpracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.