Spółki Polpharma i Polpharma Biologics na Bobrowieckiej 8
Spółki Polpharma i Polpharma Biologics, dołączyły do grona najemców biurowca Bobrowiecka 8. Łącznie objęły blisko 800 m2 powierzchni biurowej. Tym samym komercjalizacja budynku wynosi już 96,5%. Spectra Development, deweloper budynku, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji nieruchomości znajdującej się na warszawskim Dolnym Mokotowie.
– Osiągnięcie 96,5% poziomu wynajęcia moglibyśmy już uznać za pełną komercjalizację budynku. Jednak finalizujemy jeszcze ostatnich kilka umów obejmujących najmniejsze powierzchnie. Po ich podpisaniu, już niedługo, będziemy mogli ogłosić zamknięcie procesu najmu – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
Polpharma to największy polski producent leków. Firma została założona w 1935 r. w Starogardzie Gdańskim i dziś jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Na Bobrowieckiej 8 obejmie powierzchnię 415 m2 na 4. piętrze budynku.
Kolejnym najemcą Bobrowieckiej 8 jest Polpharma Biologics, szybko rozwijająca się spółka biofarmaceutyczna z siedzibą w Gdańsku, która na lokalizację warszawskiego biura wybrała budynek Bobrowiecka 8. Polpharma Biologics obejmie 379 m2 na parterze biurowca, powierzchnia zostanie przekazana najemcy już 1 września 2020 r.
- Cieszę się, że Polpharma i Polpharma Biologics wybrały na swoje biura budynek Bobrowiecka 8. Dziś poza lokalizacją liczy się standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Wszystkim naszym najemcom zapewniamy funkcjonalną przestrzeń biurową najwyższej jakości, która swój standard utrzyma przez długie lata – dodaje Dariusz Sokołowski.
Kompleks budynków przy ulicy Bobrowieckiej tworzą budynki biurowe Bobrowiecka 6 i Bobrowiecka 8 oraz apartamentowiec Bobrowiecka 10. Wszystkie inwestycje zostały zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci tworząc spójny zespół urbanistyczny składający się z budynków biurowo-mieszkalnych istotnie zwiększających atrakcyjność tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa znajdująca się w budynkach biurowych umożliwia okolicznym mieszkańcom i użytkownikom biurowców różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu. Biurowiec Bobrowiecka 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego nieruchomość charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.
Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.
Centrum Marszałkowska z nowym najemcą
Grupa Murapol zaprasza na ostatni w 2024 roku Mieszkaniowy Dzień Otwarty
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.